Ulaştırma eski Bakanı Arslan, İGM ve BM adayları için geldi

ULAŞTIRMA, DENİZCİLİK VE HABERLEŞME ESKİ BAKANI, AK PARTİ MERKEZ KARAR YÜRÜTME KURULU (MKYK) ÜYESİ KARS MİLLETVEKİLİ AHMET ARSLAN, KASTAMONU BELEDİYESİ VE BELEDİYE BAŞKANI TAHSİN BABAŞ'I ZİYARET ETTİ. (DAVUT HAS/KASTAMONU-İHA)
  • Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Ahmet Arslan, belediye meclis ve il genel meclis adaylarını belirlemek için Kastamonu’ya geldi. AK Parti MKYK üyesi de olan Arslan, “Son yıllarda Kastamonu’daki değişim gözle görülür halde fark ediliyor. Başkanımız Kastamonu’ya hizmet ediyor, Kastamonu’da ona sahip çıkıyor. Buna şüphem yok” dedi.

 

 

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Ahmet Arslan, Kastamonu’da bir dizi ziyaretler de bulundu.

AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) Üyesi de olan Kars Milletvekili Ahmet Arslan, ilk olarak Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ı ziyaret etti. Ahmet Arslan ziyarette AK Parti’nin belediye meclis üyesi, il genel meclis üyesi belirlenmesi, incelenmesi ve onaylanması sürecinde istişare ve değerlendirmelere önem verdiklerini belirtti. Ziyarete AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, AK Parti Kastamonu Gençlik Kolları Başkanı Musa Kalafat, Kastamonu Kadın Kolları Başkanı Eda Yamalı Şen ve partililer katıldı.

Kastamonu’nun Tahsin Babaş’a sahip çıktığını ifade eden AK Parti Milletvekili Ahmet Arslan, “Son yıllarda Kastamonu’daki değişim gözle görülür halde fark ediliyor. Siz Kastamonu’ya hizmet ediyorsunuz Kastamonu’da size sahip çıkıyor. Buna şüphem yok. İnşallah bundan sonra da devam edecek. Yaptığınız projeler gerçekten güzel. 2 bin 383 tane binanın restore edilmesi tarihi dokuya uygun bir şekilde yeniden elden geçirilmesi önemli ve başlı başına büyük bir proje. Bin 16 tane proje hayata geçirdim, dediniz. Böyle olduğu için Kastamonu dünya kültür mirası başkenti seçilebiliyor. Bu anlamda dünyanın birçok önde gelen uzmanı geçen yıl Kastamonu’ya geldiler. Birçok çalışma birçok değerlendirme yapıldı. Dünya çapında Kastamonu’nun bilinirliği anlamında da katkı koydular. Yaptığınız projeler gösteriyor ki artık sadece Kastamonu’ya değil, Kastamonu’ya gelen misafirlere de hizmet etmek adına planlanıyor. Bu anlamda sizlere tebrik ediyorum” dedi.

AK Belediyeciliğin önemine vurgu yapan Ahmet Arslan, “Sayın Cumhurbaşkanımızın özellikle geçmişimize sahip çıkma yönünde verdikleri destek ve bunun geleceğe taşıma yönündeki iradeleri çok önemli. Sadece Kastamonu’da değil birçok yerde bu anlamda ciddi himayeleri var. Görüyoruz ki Cumhurbaşkanımızın sizin aracılığınızla Kastamonu’ya dokunuşları gerçekten çok şeyi değiştirmiş. İnşallah bundan sonra da değiştirmeye devam edecek. İnsanımız bir hakkı teslim ediyor. Yeter ki siz ona hizmet edin. Yeter ki AK Belediyecilik çerçevesinde gönül gözüyle ona bakın, gönül belediyeciliği yapın. Kastamonulu bu hakkı teslim edecektir, buna hiç şüphemiz yok” şeklinde konuştu.

AK Parti’nin istişare ve değerlendirmeye önem verdiğini de söyleyen Arslan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz de bugün Genel Merkezimiz adına il başkanımız ve arkadaşlarımızla birlikte belediye meclis üyesi, il genel meclis üyesi belirlenmesi, incelenmesi ve onaylanması sürecinde istişare ve değerlendirme yapacağız. Bu çalışmalar da amacımız vatandaşa hizmet edecek, vatandaşın derdiyle dertlenecek vatandaşa, halka hizmeti hakka hizmet bilecek bir liste liste oluşturmaktır amacımız gayemiz budur” cümlelerini kullandı. (İHA)