“Ülkedeki bölünme yüzde 1’le yüzde 99 arasında”

Yerel seçim hareketliliğinin yaşandığı CHP’de Milletvekili Baltacı, İl Yönetimi ve Kadın Kolları başkanları hafta sonunu sahilde değerlendirdi.

İnebolu Örgütünün düzenlediği programda konuşan Milletvekili Baltacı, “Türkiye’deki bölünme yüzde 50 ile yüzde 50 arasındaki bölünme değildir; yüzde 1 ile yüzde 99 arasındaki bölünmedir. Halkımıza bunu anlatacağız. Bahsettiğim yüzde 1 içinde Cengiz Holdingler, Kolinler, Limaklar var. Yani yandaşlar, eş dost, akraba ahbap çavuş iktidarı var. Öbür tarafta, yüzde 99 içinde kaygıları endişeleri ortak olan büyük bir kalabalık var. Biz bu seçimlerde yüzde 1’e gereken cevabı vereceğiz” dedi.

 

CHP İnebolu İlçe Başkanlığı ve İlçe Kadın Kolları, önceki gün kahvaltı programı düzenledi. İnebolu Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen programa,CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin, CHP İnebolu Belediye Başkan adayı Faruk Öz’ün yanı sıra CHP Kastamonu Kadın Kolları İl Başkanı Hakime Salman, CHP Kastamonu Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Nermin Güney ile il yönetim kurulu üyeleri ve ilçe yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

HASAN ÇELEBİOĞLU

CHP İnebolu İlçe Başkanı Hasan Çelebioğlu kahvaltı programının açılışında yaptığı konuşmada 31 Mart seçimleri öncesi İnebolu’ya barış, güven ve huzur vaat ettiklerini söyledi.

Faruk Öz, İnebolu Belediye Başkanı seçildiğinde Engin Uzuner’in de, Mustafa Hüner’in de huzur bulacağını söyleyen Çelebioğlu, “Tatil gününde davetimizi kabul eden Milletvekilimiz Hasan Baltacı’ya, İl Başkanımız Hikmet Erbilgin’e, İl Kadın Kolları Başkanımız Hakime Salman’a, Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanımız Nermin Güney’e, il yöneticilerimize ve partimize gönül veren başta kadınlarımız olmak üzere tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. 31 Mart’ta hem ülkemiz, hem Kastamonu’muz, hem de İnebolu’muz için büyük önem taşıyan bir seçime gideceğiz. Bizim en büyük projemiz; barış, güven ve huzur olacak. Emin olun Belediye Başkanımız Faruk Öz olduğunda Engin Uzuner’de, Mustafa Hüner’de huzur bulacak. İnebolu’yu hep birlikte yeniden inşa edeceğiz. Her birimizin bunda emeği olacak. Birlikte başaracak, birlikte kazanacağız. Mart’ın sonu bahardır.” diye konuştu.

HAKİME SALMAN

CHP Kastamonu İl Kadın Kolları Başkanı Hakime Salman ise İnebolulu kadınları birlikte mücadeleye davet etti.

Akıllarındaki İnebolu’yu İnebolulara en iyi kadınların anlatabileceğini dile getiren Salman, “Bizler hiçbir çıkar gözetmeksizin Cumhuriyet Halk Partisi’nin gönüllü kadın neferleriyiz. Kadınız, en önemlisi çoğumuz anneyiz. Bizlerinde evimize, işimize, çocuklarımıza sorumluluklarımız var. Ama bunları özgürce, huzurla yerine getirebilmek, bizde varız diyebilmek için gece gündüz çalışıyoruz. Ama yetmiyoruz, yetemiyoruz. Tüm kadınlar tek yürek olmadıkça yetemiyoruz. Buradan tüm kadınları birlik olmaya ve desteğe davet ediyorum. Kendimizi, partimizi, halkçı belediyeciliği nasıl olacağını aklımızdaki Kastamonu’yu, aklımızdaki İnebolu’yu hep beraber anlatalım. Kadını, erkeği, genci el ele verir, birlik olursak başarırız. Artık umutsuzluk yok. Umut biz olalım. Kastamonu kadınında umutsuzluk yoktur. Biz Şerife Bacı’nın torunlarıyız, bunu gösterelim.” dedi.

FARUK ÖZ

CHP İnebolu Belediye Başkan Adayı Faruk Öz ise İnebolu’yu toplumcu, halktan yana eşit ve demokratik bir belediyecilik anlayışıyla yöneteceğini söyledi.

Öz, “31 Mart’ta İnebolu’yu toplumcu, halktan yana eşit ve demokratik bir belediyecilikle buluşturacağız. İnebolu’nun sorunlarını da nasıl çözeceğimizi de çok iyi biliyoruz. İnebolu hak ettiği değeri bizimle bulacak. Hak ettiği noktaya adil, şeffaf belediyecilik anlayışımız sayesinde yükselecek.” İfadelerini kullandı.

ÇATALZEYTİN

HİKMET ERBİLGİN

CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin ise programda yaptığı konuşmada 31 Mart’ın Türkiye için bir dönüm noktası olduğunu kaydetti.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin kadrolarıyla birlikte Kastamonu’yu geleceğe taşımaya hazır olduğunu vurgulayan Erbilgin, “31 Mart yerel seçimlerini hem ülkemiz, hem şehrimiz, hem de ilçelerimiz için bir dönüm noktası olarak görüyoruz. Türkiye’nin bu kötü gidişatına dur diyebileceğimiz ve yeni bir süreci başlatacağımız bir dönem olarak görüyoruz. Ülkeyi 16 yılda uçurumun eşiğine getirenler kaybedeceklerini biliyorlar, görüyorlar. Cumhuriyet Halk Partisi kadrolarıyla birlikte Kastamonu’yu geleceğe taşımaya hazırdır. Mart’ın sonu bahar olacaktır.” dedi.

HASAN BALTACI

Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı da Türkiye’nin ve Kastamonu’nun birikmiş sorunlarını çözebilecek iradeye Cumhuriyet Halk Partisi’nin sahip olduğunu söyledi.

24 Haziran’la birlikte Cumhuriyet Halk Partisi’nin Kastamonu’nun sesini Ankara’da daha fazla duyurmaya çalıştığına işaret eden Milletvekili Hasan Baltacı, şöyle konuştu:

ABANA

“Kastamonu yalnız bırakılmayacak, kaderine terk edilmeyecek kadar değerli bir il. Çok uzun süredir bu il için farklı bir ses çıkmıyor, sorunları dile getirilmiyordu. 24 Haziran’la birlikte Cumhuriyet Halk Partisi Kastamonu’nun sesini Ankara’da daha fazla duyurmaya çalışıyor.  Bugün 16 yıldır görevde olan bir iktidar var. 16 yıl önce Türkiye’nin eğitimde, sağlıkta, tarımda, ekonomide, dış politikada, belediyecilikte sorunları ne ise bugün aynı sorunlar katlanmış ve daha da birikmiş olarak önümüzde duruyor. 16 yılın sonunda geldiğimiz noktada yaşadığımız derin ekonomik, siyasi, hukuki krizi aşmanın yolunu bu seçim öncesi her vatandaşımıza anlatacağız. Biz bu yerel seçimlerde biz Kastamonu’dan başlayarak ülkemizin hemen hemen her alanda yaşadığı krizlerden nasıl çıkabileceğini her bir vatandaşımıza anlatacağız. AKP bu yerel seçimde sadece 16 senede yarattığı kutuplaşma siyasetinin üzerinden oy alacak. Biz İnebolu’nun otogar sorunu var dediğimizde onlar bize ‘size FETÖ’cüsünüz’ diyecek. Biz ‘Kastamonu’nun büyük bir sağlık sorunu var, bu çözülmeli, çözmeliyiz’ demeye devam edeceğiz ama onlar ‘Türkiye’nin beka sorunu var’ diyecekler. Bizim belediye başkan adaylarımız çıkacaklar veilçelerinin, kentlerinin sorunlarını nasıl çözeceklerini anlatacaklar. Belediyeyi nasıl yöneteceklerini, nasıl adil olacaklarını, şeffaf bir biçimde nasıl hesap vereceklerini anlatacaklar. Aslında bir proje var ki o da barış ve kardeşliktir. Komşularımıza, alışveriş yaptığımız esnafımıza, arkadaşlarımıza diyeceğiz ki; Hepimizin kaygısı ortak. Hepimizin hastası aynı hastaneye gidiyor. Çocuklarımızın geleceği ortak. Her ailede işsiz var, bu hepimizin ortak sorunu diyeceğiz. Asgari ücret 2 bin 20 TL yapıldı ama bu ücret enflasyonun altında ezilecek. Bu sorun hepimizin sorunu diyeceğiz. Aslında Türkiye’deki bölünmenin yüzde 1 ile yüzde 99 arasındaki bölünme olduğunu anlatacağız. Türkiye’de ki bölünme yüzde 50 ile yüzde 50 arasındaki bölünme değildir. Bahsettiğim yüzde 1 içinde Küre’nin elinden Etibakır’ı alan, İneboluların elinden İnebolu Limanı’nı almaya çabalayan, İnebolu Yolu’da dahil olmak üzere her ihale kendisine verilen Kastamonuluların yakından tanıdığı Cengiz Holding var. Kolinler, Limaklar var. Yani yandaşlar, eş dost, akraba ahbap çavuş iktidarı var. Öbür tarafta, yüzde 99 içinde kaygıları endişeleri ortak olan büyük bir kalabalık var. Biz bu seçimlerde yüzde 1’e gereken cevabı vereceğiz. Bunu başarabilir miyiz? Elbette başarabiliriz. Yeni bir Türkiye hikayesi üzerinden, 31 Mart seçimleri üzerinden anlatabiliriz. Katılımcı bir belediyecilik üzerinden anlatabiliriz. İçinde bulunduğumuz demokrasi krizini, hukuk krizini eşimize dostumuza anlatabiliriz. Bunu sadece biz yapabiliriz. Türkiye’nin ve Kastamonu’nun birikmiş sorunlarını çözebilecek irade Cumhuriyet Halk Partisi’ndedir.”

ABANA VE ÇATALZEYTİN’E ZİYARET

Milletvekili Hasan Baltacı, İnebolu’nun ardından İl Başkanı Erbilgin ve beraberindekilerle birlikte Abana’da partisinin belediye başkan adayı Erfain Tekin ve Abana ilçe yöneticileri ile bir araya geldi. Milletvekili Baltacı, Abana’nın ardından Çatalzeytin’i ziyaret etti ve burada da CHP Belediye Başkan adayı Muhlis Acar ve partililerle görüşüp esnaf ziyaretinde bulundu.