ULUAY: “Aday değilim”

AK Parti İl Başkanı Halil Uluay, partisinin genel merkezi ile yaptığı istişare sonucunda il başkanlığına yeniden aday olmama kararı aldığını duyurdu.

Uluay, açıklamasında, “Görevim süresince, siyasi kaygılarla iftira atan, gıybetimi eden hakkımı ihlal eden herkese hakkımı helal ediyorum. Özellikle iş bulma hususunda bir çok hemşerimizin kalbini kırdık. Ne sebeple olursa olsun hakkını ihlal ettiğimiz herkesten helallik diliyorum” dedi.

 

AK Parti İl Başkanı Halil Uluay, partisinin genel merkezi ile yaptığı istişare sonucunda il başkanlığına yeniden aday olmama kararı aldığını duyurdu.

Üç yıldır AK Parti’nin İl Başkanı olarak görev yapan Halil Uluay, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, ”Bu görevi başarısızlık, ahlaksızlık, yolsuzluk, tembellik gibi gerek siyasi gerekse sosyal olumsuzluk yaşamadan bırakmayı nasip ettiği içinde Allah’a hamd olsun” dedi.

Son sözü kaderin söyleyeceğini her fırsatta dile getirdiğini belirten Halil Uluay, “Kaderimizde il başkanlığıyla imtihanımız buraya kadarmış. Bu bir görev değişimidir. İl başkanlığı yerine görevimiz bundan sonra üye olarak devam edecektir. Her zamanki gibi durmak yok yola devam düsturu ile çalışmaya ara vermek yok. Görevim süresince, siyasi kaygılarla iftira atan, gıybetimi eden hakkımı ihlal eden herkese hakkımı helal ediyorum, siyaset yapıyorsak bunlara açık olmalıyız. Özellikle iş bulma hususunda bir çok hemşerimizin kalbini kırdık, ne sebeple olursa olsun hakkını ihlal ettiğimiz herkesten helallik diliyorum. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun” ifadelerinde bulundu.