Üniversitelilerin hayvan sevgisi

Kastamonu Üniversitesi Toplum Gönüllüleri Vakfı Topluluğu öğrencileri, Kastamonu İlçelerine giderek, sokakta yaşayan veya terk edilen kedi ve köpekleri besliyor. Etkinlik kapsamında 6 ilçeye giden öğrenciler, son olarak 7 gönüllü ile birlikte Kastamonu Taşköprü İlçesi Alatarla mevkiinde, esnaf ve lokantadan aldıkları artık yemekler ile doğada yaşamını sürdüren sahipsiz hayvanların beslenme ihtiyacını karşılıyor.
Hayvansever öğrenciler ayrıca yurt yemekhanesinden, yenmeyen ekmek ve yemek artıklarını isteyerek düzenledikleri etkinlikle arta kalan yemeklerin çöpe gitmesini engellerken, sokak hayvanlarının ise aç kalmamasını sağladı.
Topluluk koordinatörü Mine Nihan Yarar, etkinlik kapsamında esnaf ve lokantadan aldıkları yemeklerin yeterli olmadığını belirtti.

Öğrenciler hayvan besleme noktasında çok güzel olaylarla karşılaştıklarını, kedi ve köpeğin dostluğunu ve orada yaşayan sokak hayvanlarının kendilerine alıştıklarını dikkati çeken Yarar, şunları kaydetti:
“Etkinlik kapsamında 6 ilçeye gittik. Bazı gittiğimiz İlçeler iki buçuk saatlik mesafedeydi. ilk gittiğimizde hava çok soğuktu ve hayvanlar orada titriyordu. Daha sonra biz her gittiğimizde, köpeklerimiz ve kedilerimiz bizi tanıyıp arabamıza doğru koşuyorlar. Bizleri ve yemekleri görünce heyecanlanmaları ve aç kalmamaları bizi çok mutlu ediyor. Biz gelemediğimiz sürece yiyecekleri olmuyor ve sürekli bizi bekliyorlar. Yardım edebilecek kişilerin yardımını bekleriz” diye konuştu.

Mehmet ZORBA