Üniversitesiz Kent Konseyi

 

Kent Konseyi toplantısına Kastamonu Üniversitesi’nden herhangi bir temsilcinin katılmamış olması üzüntüyle karşılandı.

Kent Konseyi Başkanı Mehmet Çelik, yürütme kurulunda üniversiteden görevli kişinin de uzun süredir toplantılara katılmadığını, buna karşılık yeni bir ismin kendilerine bildirilmesi talebine de cevap alamadıklarını söyledi. Çelik ayrıca, Genel Kurul için de davet etmelerine karşın Rektör Seyit Aydın başta olmak üzere herhangi bir üniversite yetkilisinin de toplantılarına katılmamasının üzüntü verdiğini belirtti.

Belediye Başkanı Tahsin Babaş ise “Genel kurula Kastamonu Üniversitesi’nden herhangi bir temsilcinin katılmadığına üzüldüm. Üniversitesine en çok özen gösteren belediyelerden biriside Kastamonu Belediyesi’dir. Bunu kimse inkar edemez. Bu noktada kişisel faktörler tamamen devre dışıdır. Orası kimseye ait değildir. Orası Kastamonu’nun üniversitesidir. Kimseye de öyle şahsi emellerini gütmesine izin vermeyiz. Bunun ne zamanı ne de yeridir” dedi.

Kastamonu Üniversitesi’nin şehirden kopuk yaşadığını her fırsatta dile getirdiğini söyleyen gazeteci Emin Eğri ise, “Üniversiteden bir yetkilinin bu toplantıya katılmıyor olması, kendilerinin bu şehri ne kadar ciddiye aldığının göstergesidir. Her zaman söylüyorum. Mevcut üniversite yönetimi sadece belli bir kesimin üniversitesi olarak hizmet ediyor” diye konuştu.