Ünlü, Ayvatoğlu konusundaki sessizliğini bozdu: “Bu konu şahsidir; kişiyi bağlar”

“İFTİRA KAMPANYASIYLA KARŞI KARŞIYAYIZ”

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, partisinin İGM grup toplantısında gündemdeki Kürşat Ayvatoğlu konusunda kendisine yöneltilen soruyu cevaplarken, “Ortada var olan ve kabul edilemez olan bu konu, bir şahsi konudur. Kişinin kendisini bağlar. Bunu art niyetli bir şekilde teşkilatımızı karalamak adına kullanmakta, kötü niyetli bir yaklaşımdır. Partimizin içinde cereyan etmeyen ama özelde oluşan bu olayla ilgili muhalefetin karalaması ve iftira atmasıyla karşı karşıyayız” dedi.

“İÇİMİZDEKİ MUHALİFLER” TEPKİSİ

Ünlü, içlerindeymiş gibi görünen bazı kişilerin de geleceklerine zemin hazırlamak için aynı davranış içinde olduğunu belirtti;“Genel merkezinin kendisinden bu konuyla ilgili bir bilgi isteyip istemediği yolundaki soru üzerine de“Biz kendimiz bilgilendirdik” dedi.

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, partisinin İGM grup toplantısında gündemdeki Kürşat Ayvatoğlu konusundaki sessizliğini kendisine yöneltilen soru üzerine bozdu ve “Kişinin AK Parti Genel Merkezi’nde işe başlamasıyla ilgili ne şahsımın, ne teşkilatımızın herhangi bir referansı olmadı. Böyle bir girişimde bulunmadık” dedi.

Doğan Ünlü, bu konudaki soruyu cevaplarken şöyle dedi:

“Konu gündeme geldiğinde hem Genel Başkan Yardımcımız Hamza Dağ, hem İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu gerekli açıklamalarda bulundular. Konunun gündeme gelmesi ile birlikte genel merkezimiz kişiyle alakalı iş akdini hızlı bir şekilde sonlandırdı. Kişinin AK Parti Genel Merkezi’nde işe başlamasıyla ilgili ne şahsımın, ne teşkilatımızın herhangi bir referansı olmadı. Böyle bir girişimde bulunmadık”

AK Parti’nin yıpratılmak istendiğini söyleyen Doğan Ünlü, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kişinin özel hayatında yapmış olduğu bir hatadan dolayı, bir sıkıntılı durumdan dolayı hem teşkilatlarımızın tamamı yıpratılmaya çalışmaktadır. Ortada var olan ve kabul edilemez olan bu konu, bir şahsi konudur. Kişinin kendisini bağlar. Bunu art niyetli bir şekilde teşkilatımızı karalamak adına kullanmakta, kötü niyetli bir yaklaşımdır. Aslında partimizin içinde cereyan etmeyen ama özelde oluşan bu olayla ilgili muhalefetin karalaması ve iftira atmasıyla karşı karşıyayız. Kendi partilerinin içinde yolsuzluklar, ahlaksızlıklar, tacizler, tecavüzler ile ilgili birçok örneği var ve bunların birçoğu üst düzey yöneticiler olduğu halde sesini çıkarmayanlar, bu konuyla ilgili bütün teşkilatımızı zan altında bırakacak açıklama yapma gayreti içerisindeler. Bunun her zaman karşısında olacağız. Kişinin özel hayatında yaptığı hata kişiyi bağlar. Bunu tüm AK Parti camiasına mal etmeye çalışmak kötü niyetli, kabul edilemez bir yaklaşımdır. Tabi algı operasyonları ile kendi içlerinde çıkan taciz ve tecavüz olaylarını farklı bir noktaya çevirerek, partimizi karalamaya, yıpratmaya çalışmaktadırlar. Buna da hep birlikte izin vermeyeceğiz.”

Kendi içlerinden görünen bazı insanların da ikballeri için karalama çalışmaları yaptığına işaret eden Doğan Ünlü, “Muhalefetin bu yaklaşımlarını anlıyoruz ama içimizdeymiş gibi görünen insanların da kendi ikballeri için, kendi geleceklerine zemin hazırlamak için hem parti teşkilatlarımıza, hem şahsıma dönük yalan yanlış karalama, çamur at izi kalsın politikasıyla da karşı karşıyayız. Bununla ilgili de her zaman mücadelemiz devam edecek. Gerek görüldüğünde de bu konularla ilgili yasal yollara başvurmaktan da geri durmayacağız” dedi.

AK Parti İl Başkanı Ünlü, parti genel merkezinin kendisinden bu konuyla ilgili bir bilgi isteyip istemediği yolundaki soruyu ise, “Biz kendimiz bilgilendirdik. Süreci hep birlikte takip ediyoruz. Konu her yönüyle incelenmektedir. Adli merciler çalışmalarını yürütüyor. Biz de adli yargıya taşınmış konuyla ilgili daha fazla bir şey söylemenin doğru olmadığı düşüncesiyle hareket ediyoruz. Adli süreç sürüyor. Konunun takipçisi olduğumuz İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu ve Genel Başkan Yardımcımız Hamza Dağ tarafından ifade edildi. Teşkilat olarak konuyu takip ediyoruz” diye cevapladı.