Ünlü: Biz dersimize iyi çalıştık

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, İGM grup toplantısında gündemi değerlendirirken, Bakan ziyaretlerini eleştiren CHP İl Başkanı Erbilgin’e ve milletvekili Baltacı’ya cevaben, “Yapılan yatırımları şaka zannediyorlar. AK Parti bu tür şakaları onlara yapmaya devam edecek, yatırımlar sürecek. Onlar şaka zannedecekler, bizler gerçekleri yapmaya devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

Havalimanı konusunda, “Biz Bakan’a gittiğimizde uçuşların Eylül’e ertelendiğini biliyorduk. Biz dersimize iyi çalıştık. Biz bunun geri alınması ile ilgili taleplerimizi ilettik” diyen Ünlü, Bakan’dan ayrıca hava muhalefetinden kaynaklı uçuş iptallerini asgariye indirecek CAT2 (Hassas yaklaşmalı pist) sistemi talep ettiklerini, ayrıca ek sefer için Pegasus’la görüşme yaptıklarını da açıkladı.

 

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, partisinin İl Genel Meclisi üyeleriyle yaptığı grup toplantısı öncesinde gündemle ilgili açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz haftalarda bakanlarla yaptıkları görüşmelere değinen İl Başkanı Doğan Ünlü, “İlimiz için birçok yatırımın sözünü aldık. Önümüzdeki günlerde Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile yapacağımız Kastamonu günlerinde ilimize ve ilçelerimize birçok kazanım elde etmiş olacağız. Bu yakın zaman diliminde gerçekleşecek. Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile çok faydalı da bir ziyaret gerçekleştirdik” dedi.

İl Başkanı Ünlü, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye yaptıkları ziyaret hakkında ise şunları söyledi:

“Kastamonu tarımı ile ilgili, ormancılığı ile ilgili ve DSİ yatırımlarıyla ilgili görüşmelerde bulunduk. Hem Orman Bölge Müdürlüğümüzün ekip ve ekipmanı, hem de DSİ Bölge’nin istek ve taleplerini ilettik. Tarımla ilgili de bizim üzerinde hassasiyetle durduğumuz sarımsak ve siyez için destek istedik. Pazarlama konusunda haksız rekabetin ortadan kaldırılması ve haksız rekabetin önlenmesiyle ilgili ve aynı zamanda hem sarımsağın hem siyezin değerinin daha da artırılması ile ilgili taleplerimizi ilettik. Üretim yapılan diğer tarımsal ürünlerle ilgili destek taleplerimizi de sunmuş olduk. Bu taleplerimiz doğrultusunda önümüzdeki günlerde ilgili genel müdürlerimiz ilimize gelecekler. Kırık Barajı, Obrucak barajı, Araç barajı çalışmalarının hızlandırılmasını istedik. Gerekli desteği vereceklerini ifade etti.”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ziyareti hakkında ise Doğan Ünlü, şöyle konuştu:

“Ulaştırma anlamındaki en büyük yatırımlardan İnebolu yolu ve Kırık tünellerindeki çalışmalarda yüklenici firma tarafından yakın zaman içinde çalışmalara başlanacak. Diğeri ilçelerimiz ile ilgili bağlantı yolları ile ilgili yine talep ve isteklerimizi de bakanımıza ilettik. Türk Hava Yolları’nın uçuşları ertelemesini de görüştük. Bakanımıza, bu ertelemenin bir an önce bitirilerek THY’nin uçak seferlerinin başlaması ile ilgili talebi ilettik. Biz oraya gittiğimizde Eylül ayına ertelendiğini zaten biliyorduk. Birilerinin söylediği gibi biz konuyu bilmeden Sayın Bakanımıza gitmedik, biz dersimize iyi çalıştık, biz ilimizin sorunlarını taleplerini iyi biliyoruz. Dersimize iyi çalışıyoruz, biz oraya gittiğimizde Eylül ayına ertelendiğini çok net olarak biliyorduk. Biz bunun geri alınması ile ilgili taleplerimizi ilettik.

“CAT2’Yİ TALEP ETTİK”

Bizim en önemli sorunlarımızdan biri uçak seferlerimizin hava muhalefeti nedeniyle iptal edilmesidir. Bununla ilgili de CAT2 denilen sistemin havalimanımıza yapılmasını talep ettik. Bu sistem hayata geçtiğinde uçak seferlerinin iptalini en aza indirmiş olacağız. Bu konuyu takip edeceğiz. CAT2’yi havalimanına kazandırdığımız zaman bu sorunu da minimuma çekmiş olacağız. AK Parti iktidarı döneminde yapılan Kastamonu Havalimanı’nın daha çok verimli çalışmasını biz arzu ediyoruz.

PEGASUS VE SABİHA GÖKÇEN

“Bu konuda Pegasus ile de görüşmeler gerçekleştirdik. İlimize Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan ek bir sefer yapılması taleplerimizi onlara da ilettik. AK Parti iktidarı döneminde yapılan havalimanın daha verimli kullanımı ile ilgili bugüne kadar ne yaptılar? Hangi katkıyı sağladılar. Uçağa kaç sefer bindiler? Şimdi konuşuyorlar. Konuşmakla bu işler olmuyor. AK Parti döneminde yapılan havalimanını yaşatmak hepimizin sorumluluğunda. Havalimanımızı halkımızla birlikte kullanarak, daha da geliştirmek zorundayız. Bu bizim hepimizin sorumluluğu. Bir de bunlar her şeyi şaka zannediyorlar. ‘Havalimanını AK Parti yapacak’ dediğimizde de şaka zannediyorlardı. Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tüneli’ni de şaka zannediyorlardı. ‘Şehrimize doğalgaz gelecek’ denilince de şaka zannediyorlardı. ‘Üniversitemizi ilimize kazandıracağız’ dediğimizde de şaka zannediyorlardı. Bugün için ülkemiz ve ilimize yapılan yatırımları şaka zannediyorlar. Niye şaka zannediyorlar.  AK Parti bu tür şakaları onlara yapmaya devam edecek, bu tür yatırımları yapmaya devam edecek. Onlar şaka zannedecekler, bizler gerçekleri yapmaya devam edeceğiz”

BELEDİYELER

AK Parti ve MHP’nin yapışık ikiz gibi ülkeye hizmet etmeye devam edeceğini de söyleyen Doğan Ünlü, “Doğanyurt ve Azdavay belediyelerine atıfta bulunuyorlar. Kendi belediyelerine bakmıyorlar. Cide, Araç, Daday çok iyi çalışıyormuş. Cide’de bizim dönemizde alınan araçları satmaya başladılar. Daday Belediyesi’nde vahim bir durum var. Daday’da seçim döneminde il dışından ithal seçmen getirdiler. Bursa’dan, İzmir’den Dadaylı olmayan ama Daday’ın yönetimini seçecek ithal seçmen getirdiler. Adreslerde bulunamadılar. Bu seçmenler sadece seçimden seçime geliyorlar. Daday’da oy kullanıyorlar. Daday’da ikamet etmiyorlar. Aslında bu Daday halkının iradesine vurulmuş bir darbedir. Bir ayıptır, zuldür. 200’e yakın seçmeni dışarıdan getirerek, seçim kazandıklarını zannediyorlar. Daday halkımız bunu bilsin. Daday halkını belki bir kez kandırabilirsin, bir daha kandıramazsın. Daday Belediye Başkanı yine seçim öncesinde halkı kandırdı. ‘Pazar yeri yapıyorum’ dedi, göstermelik temel attı. Temel şu anda havuz oldu. Seçmeni orada kandırdı. Bunların işi bu zaten. Araç’ta belediye başkanı seçildikten sonra 5 milyon TL daha borcunu arttırdı. Temizlik işlerini yapamaz duruma gelmiş belediye. Önceki dönemki yapılandırmayı bozdular ve belediyenin şu anda 2 milyon TL zararı var. Bunlar nasıl çalışıyorlar? Ne yapıyorlar? Bir arpa boyu yol gitmediler. AK Parti belediyelerine bakın. Bugün hepsi mükemmel bir şekilde çalışıyor. Yatırımlar geliyor. Kendileri özverili bir şekilde çalışıyorlar. Zaten ilçeye girdiğinizde hangi belediye olduğunu sormanıza gerek yok. AK Parti belediyesi ile diğer belediyeler belli oluyor. Benim ve Sayın Milletvekilimiz Metin Çelik ile ilgili tasfiyeden bahsediyor. Bunu sen bilemezsin. Sen git kendi partine bak. Allah bilir, insanların gelecekte nerede olacağını. Biz senin de il başkanı olmak için, kongre delegeleriyle, Baltacı ile birlikte hangi fırıldakları çevirdiğinizi çok iyi biliyoruz. Hasan Baltacı da diyor ki, Hakkı Köylü vekilimiz toplantılara katılmıyor. İl Başkanı demiş ki, ‘Hasan Baltacı arı gibi çalışıyor’muş. Bal yapmayan arı. Halk arasında bir tabir var. ‘Şey arısı’ denir. Ancak onu demeyeceğim. Senin haddine değil. Pandemi süreci geçiyoruz. Hakkı Köylü vekilimiz bu süreç içinde hem yaş itibariyle hem de kronik rahatsızlığından dolayı çalışmalara katılamıyor olabilir. Bunu bir eleştiri boyutuna getirerek ortaya atmak insanlığa yakışmaz. Hasan Baltacı toplantılara katılıyor da ne oluyor? Ankara’da o koltuklarda kimlerle saf tutuyor? yaptığı siyasi çalışmaları hangi partiyle birlikte, hangi partinin milletvekilleriyle birlikte yürütüyor? Kiminle kol kola giriyor?”

 

CENGİZ MUHZİROĞLU