Ünlü: Dış göç alarak büyümek bizi bozar

  • AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, son açıklanan nüfus verilerini değellendirirken, “Kastamonu’nun demografik yapısını değiştirerek olabilecek bir büyümenin ilimiz için faydalı olacağını düşünmüyorum. Dışarıdan çok göç alarak büyümek bizi, kültürel yapımızı, sosyal yapımızı bozar diye düşünüyorum” dedi.
    Ünlü, İGM Grup toplantısındaki konuşmkasında Zeytin Dalı Harekatı’yla ilgili değerlendirmede de bulunurken, “Zeytin Dalı Harekatı’nda büyük bir mücadele veriyoruz. Belki bazı hizmetlerimiz bu harekat nedeniyle zaman alabilir. Ama orada zamanımız yok” diye konuştu.

İl Genel Meclisi’nde AK Parti üyelerinin grup toplantısı dün partinin İl Başkanı Doğan Ünlü başkanlığında gerçekleştirildi.
Bu toplantıda gündemle ilgili değerlendirmelerde bulunan İl Başkanı Doğan Ünlü, son açıklanan nüfus verileriyle ilgili olarak, “Kastamonu’nun demografik yapısını değiştirerek olabilecek bir büyümenin ilimiz için faydalı olacağını düşünmüyorum. Dışarıdan çok göç alarak büyümek bizi, kültürel yapımızı, sosyal yapımızı bozar diye düşünüyorum. Çok göç alırsak, demografik yapımız bozulur. O noktada büyümek çok sağlıklı ve iyi olmaz diye düşünüyorum. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan sürekli dile getiriyor ve ailelerden 3 çoçuk yapmasını istiyor. Bizim kendi içimizde büyümemiz, özümüzde büyümemiz daha doğru olur diye düşünüyorum” dedi.
ZEYTİN DALI HAREKATI
Türkiye’nin sınır ötesinde Zeytin Dalı Harekatı kapsamında terör örgütleriyle mücadele ettiği kritik süreçte yatırımların hız kesmeden devam ettiğinin de altını çizen Doğan Ünlü, bu durumun AK Parti hükümetinin gücünü gösterdiğini kaydetti.
Doğan Ünlü, bu konudaki düşüncelerini şöyle dile getirdi:
“Zeytin Dalı Harekatı’nda büyük bir mücadele veriyoruz. Belki bazı hizmetlerimiz bu harekat nedeniyle zaman alabilir. Ama orada zamanımız yok. Orada verdiğimiz mücadelenin getireceği sonuçlar, burada yapacağımız hizmetlerin çok ötesinde yer alıyor. Gelecek nesillere bırakacağımız Türkiye’nin komşu ülkelerden sürekli bizi tehdit eden terör örgütlerinden temizlenmiş olmasını istiyoruz. Bu doğrultuda da Türk Silahlı Kuvvetlerimiz mücadelesine devam ediyouz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Zeytin Dalı Harekatı’na rağmen tüm kamu kurumlarının Kastamonu’ya yaptığı yatırımları görüyoruz, izliyoruz. Ülkemizin içinden geçtiği kritik bir dönemde dahi kurumlarımız yatırımlarını eksiltmeden, kısıtlamadan devam ediyor. Durum böyleyken bunları yapabilme kudreti ve gücünde olan bir hükümete sahip olmanın memnuniyeti içindeyiz, müteşekkiriz. Bu günlerde Türk milleti olarak birlik ve beraberlik şuurunu ortaya koymamızda büyük önem arz etmektedir”
AK Parti iktidarının Kastamonu’da sürüncemede bıraktığı, hukuksal ve müteahhit kaynaklı problemler dışında bitiremediği bir proje olmadığını da belirten Doğan Ünlü, “DSİ’nin Kastamonu’daki en büyük projesi Kırık Barajı’dır. O yatırımda büyük bir hızla devam ediyor. Bilindiği gibi AK Parti uzun zamandır iktidarda. Yaptığımız tüm projeleri uzun zamana yaymadan kısa süreç içerisinde bitirdik. Eskiden bir baraj başladığında 15 sene sürüyordu. Bizim iktidarımızda kangrene dönüşmüş bir projemiz yoktur. Projelerimizin hukuksal ve müteahhit kaynaklı problemlerin dışında bitirilmediği olmadı. Geleneğimiz, sistemimiz böyle oluştu” ifadelerini kullandı.
2018 yılının Kastamonu için verimli geçmesi yönünde çalıştıklarını da söyleyen Doğan Ünlü, “2018 yılının en verimli şekilde geçmesi için hem İl Genel Meclisi üyelerimiz, hem ilçe başkanlarımız hemde milletvekillerimizle birlikte çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. İlçelerimize İl Özel İdaresi ve KÖY-DES kapsamında yapılacak çalışmaları ise gündemimizden hiç bir şekilde düşürmüyoruz. Son olarak Genel Başkan Yardımcımız Çiğdem Karaarslan’ın Kastamonu’ya düzenlediği ziyarette ilimizin sorunlarını aktarma fırsatı bulduk, desteklerini istedik. Biz partimizi temsil eden ve Kastamonu’ya gelen üst düzey yöneticilerimizden Kastamonu adına bir çok talepte bulunuyoruz. Ayda bir ilimizi ziyaret eden büyüklerimiz oluyor. Kastamonu sorunlarını her defasında gündeme getiriyoruz” dedi.
ENGİN’İN ELEŞTİRİLERİ
İYİ Parti Kastamonu İl Başkanı İlhan Engin’in eleştirileriyle ilgili sorulara da kısa yanıt veren AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, “Biz hizmet odaklı bir partiyiz. Biz polemiğe girmeden işimize bakıyoruz. Çalışmalarımıza devam ediyoruz. Sağlık alanında çalışmalarımız sürüyor. Tıp Fakültesi konusunda çalışmalarmalar sürüyor. Biz üzerimize düşeni yapıyoruz. Bizim işimiz hizmet, polemiğe gerek yok” ifadelerini kullandı.
LOÇ VADİSİ
Cide’de Loç Vadisi’ne yapımı planlanan HES’le ilgili Milletvekili Murat Demir’in bölge muhtarları ve halkıyla yaptığı toplantının da önemine işaret eden Doğan Ünlü, “Milletvekilimiz Murat Demir bu konuda hassas davranarak o bölgenin muhtarlarını bir araya getirmiş. Eğer muhtarların, halkın görüşlerini önemsemiyor olsaydı o toplantı yapılmazdı. Bu toplantıda öne çıkan görüş neyse onun üzerinden bir değerlendirme olacağını düşünüyorum” diye konuştu.