ÜNLÜ: Dosya hazırlığına başladık

“İGM üyeleriyle ilk toplantı”

AK Parti’nin yeni İl Başkanı Doğan Ünlü, partisinin İl Genel Meclisi üyeleriyle dün ilk kez biraraya geldi. İGM grup toplantısında soruları da yanıtlayan Ünlü, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kastamonu’nun taleplerini ayrıntılı dosya halinde istemesi üzerine çalışmalara başladıklarını belirtti.

“STK ve vatandaş talepleri de toplandı””

Ünlü, “Sivil toplum kuruluşlarından ve vatandaşlardan gelen talepleri de toparladık. Milletvekillerine ulaştırılması gereken talepleri milletvekillerine, bakanlıklara ulaştırılması gereken talepleri bakanlıklara, cumhurbaşkanına ulaştırılması gereken istekleri ise cumhurbaşkanına ulaştırıp takibini yapacağız” dedi.

 “Ağırlığımızın tam olması lazım”

AK Parti İGM Grup Başkanı Sabri Bayramoğlu ise İl Genel Meclisi üyeleri olarak il başkanlığının vereceği her görevi harfiyen yerine getireceklerinin bilinmesini istedi ve “Taşrada en çok muhatap alınan parti üyeleriyiz. Bu yüzden dert ve sıkıntıları en iyi biz biliriz. Bu bakımdan bizlerin bir ağırlığı, güvenirliliği olması lazım. Bu vardı ama biraz azdı. Bizim talebimiz bizlere daha sıcak yaklaşmanızdır” diye konuştu.

 

AK Parti’nin yeni İl Başkanı Doğan Ünlü, partisinin İl Genel Meclis üyeleri ile dün ilk kez biraraya geldi.

İGM’nin Ocak ayı toplantıları öncesinde gerçekleşen grup toplantısında konuşan Doğan Ünlü, il yönetimi olarak İGM üyeleriyle uyumlu bir çalışma sergileyeceklerinden kimsenin şüphe etmemesini istedi.

Doğan Ünlü, yaklaşık 1 saat süren toplantı öncesi yaptığı açıklamada ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kastamonu ziyaretinde Kastamonuluların taleplerinin bir dosya halinde kendisine iletilmesi talimatı doğrultusunda çalışmalara hemen başladıklarını söyledi.

Sivil toplum kuruluşlarından ve vatandaşlardan gelen talepleri toparladıklarını belirten Doğan Ünlü, milletvekillerine ulaştırılması gereken talepleri milletvekillerine, bakanlıklara ulaştırılması gereken talepleri bakanlıklara, cumhurbaşkanına ulaştırılması gereken istekleri ise cumhurbaşkanına ulaştırıp takibini yapacaklarını kaydetti.

Kastamonu’nun beklenti ve taleplerini bildiklerini aktaran Doğan Ünlü, ilk katıldığı il başkanları toplantısında Tıp Fakültesi sorununu gündeme taşıdığını ve ivedilikle çözülmesini istediğini de belirtti ve “Teşkilat Başkanımız Mustafa Ataş konuyu yakından takip edeceklerini ve yardımcı olacaklarını söylediler. Diğer sorunlarımızın da il başkanlığı ve milletvekillerimizle takipçisi olacağız.” dedi.

2019 yılında üç seçim olacağı için 2018 yılının büyük önem taşıdığının altını çizen Doğan Ünlü, “İl Genel Meclis üyelerimizle yaptığımız bu ilk toplantının hayırlara vesile olmasını diliyorum.Yeni bir sürece giriyoruz. İl yönetimimizin, il genel meclisi üyelerimizle uyumlu çalışacakları bir yıl temenni ediyorum. 2018 yılı bizim için çok önemli bir yıl. 2019 yılında üç önemli seçim olacak. 2018 yılını zamanımızı ve ödeneklerimizi en verimli şekilde kullanarak geçirmek istiyoruz. Bu süreçte ayrıca kurumlarla olan diyaloglarımızı üst seviyede tutarak aksaklıklara meydan vermemeyi arzuluyoruz. Tek amacımız, il genel meclisi üyelerimizle, kaymakamlarımızla, muhtarlarımızla birlik beraberlik içeriseinde şehrimize hizmet etmektir. Zorlu bir süreç bizi bekliyor. Daha önceki yıllarda kullanamadığımız zamanımızı, eforumuzu ve kaynaklarımızı tam anlamıyla değerlendirmek, gerekirse yeni kaynaklar üreterek hizmetlerimizi sürdürme çabalarımız olacak. İl başkanlığı olarak üzerimize düşen ne varsa gerek hükümet nezdinde, gerekse bakanlık nezdinde elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Zaten bunun için göreve talip olduk, bunun için il başkanı ve il yönetim kurulu üyeleri olarak görev başındayız. Yeni kaynak yaratma noktasında merkezi bütçeden de taleplerimiz olacak, İl Özel İdaresi bünyesinde atıl vaziyette bulunan, bize fayda sağlamayan, ileride ihtiyaç duymayacağımız taşınmazların değerlendirilmesi de gündemimizde olacak. Atıl durumda olan yatırımların faaliyete geçirilmesi yada değerlendirilmesi için çabalarımıza sürecek. Allah mahçup etmesin” ifadelerini kullandı.

SABRİ BAYRAMOĞLU

AK Parti İGM Grup Başkanı Sabri Bayramoğlu da toplantıda yaptığı konuşmada AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü’den il genel meclisi üyelerine daha sıcak yaklaşmalarını istedi.

İl Genel Meclisi üyeleri olarak il başkanlığının vereceği her görevi harfiyen yerine getireceklerinin bilinmesini isteyen Sabri Bayramoğlu, “AK Parti İl Başkanımız Doğan Ünlü’ye ve yönetim kuruluna yeni görevinde başarılar diliyorum. Allah utandırmasın. Biz taşrada yaşayan insanlarla en çok muhattap olan parti üyeleriyiz. Bu yönden taşrada yaşayanların dertlerini sıkıntılarını en iyi bilen bizleriz. Bu bakımdan biz il genel meclisi üyelerinin bir ağırlığı, güvenirliliği olması lazım. Bu vardı ama biraz azdı. Bugün sizden beklentimiz biz il genel meclis üyelerine daha sıcak yaklaşmanızdır. Verdiğiniz görevleri harfiyen yerine getireceğimize söz veriyoruz.” ifadelerini kullandı.