Ünlü firmadan 90. yıl özel üretimi

Dünyanın önde gelen saat üreticilerinden Hislon, kuruluşunun 90. yılına özel olarak Türkiye için 90 adet saat üretti.

Kentimizin köklü firması Lütfi Liv Saat, bu 90 saatten 37 numaralı olanını Kastamonulu müşterilerinin beğenisine sundu.

Kastamonu’da tek, Türkiye’de ise 90 saatten biri olan 37 numaralı Hislon erkek kol saati, tüketicisinin beğenisine sunulmadan önce 30’dan fazla hassas ayar, dayanıklılık ve kalite testinden geçti.

1928 yılından bu tarafa İsviçre saatçiliğinin sıkı geleneği ve disiplini ile üretilmiş olan Hislon özel üretim erkek kol saati, modern, yenilikçi tarzı, göz dolduran karakterli yapısı, geçmişinden aldığı güç ve bilgi birikimi ile de dikkat çekiyor.

Kastamonu Lütfi Liv Saat’in sahiplerinden Ziya Liv, saatin özellikleri hakkında şunları söyledi: “Saatin kasa çapı 45 mm. Gövdesi tamamen titanyum, 100 metre su geçirmez özelliği. Kronometre ve yansıma yapmayan safir cam var. Akrep ve yelkovan fosforlu. Vidalı arka kapak. Ağırlık ise 95 gram. Ürüne özel ahşap kutusu bulunmakta.”

Bu saati kullanan kişinin Türkiye’de 90, Kastamonu’da ise tek kişi olacağını da söyleyen Ziya Liv, “Kastamonu’da müşterilerimize her zaman kendilerini özel hissettirecek ürünleri getirmeye gayret gösteriyoruz. İsviçre’nin en köklü saat markalarından olan Hislon’un kuruluşunun 90. yılına  özel olarak ürettiği 90 adet saatten 37 numaralı kol saatini Kastamonu’ya getirdik. Hiçbir örneği yada kopyası olmayacak olan bu saatle Kastamonu’da tek olmak isteyen müşterilerimizi, bu özel üretim saati yakından görmeleri için mağazamıza davet ediyoruz” dedi.