Ünlü ve Çelik’ten CHP’ye yaylım ateşi

AK Parti’nin cumartesi günü yapılan Genişletilmiş İl Danışma Meclisi’nde söz alan İl Başkanı Doğan Ünlü ve Milletvekili Metin Çelik, konuşmalarında ağırlıklı olarak CHP’ye, Milletvekili Baltacı ve İl Başkanı Erbilgin’e yüklenip sert eleştirilerde bulunurlarken, iktidarları boyunca Kastamonu’ya kazandırılanları sıraladılar.

AK Parti Kastamonu İl Başkanlığı Eylül Ayı Genişletilmiş Danışma Meclisi toplantısı Kuzeykent Belediye Başkanlığı Nikah ve Konferans Salonu’nda yapıldı.

Divan Başkanlığını Ahmet Sarıahmetoğlu’nun yaptığı toplantıya Belediye Başkanı Tahsin Babaş, AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, AK Partili Belediye Başkanları, İL Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Üyeleri, AK Parti Merkez İlçe ve İlçe Başkan ve Yöneticileri, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Başkan ve yöneticileri ile diğer partililer katıldı.

Düzenlenen programda sırası ile İl başkanı Doğan Ünlü, Belediye Başkanı Tahsin Babaş ve Milletvekili Metin Çelik konuşma yaptı. Konuşmaların ardından Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinde en çok oy çıkan ilçelere plaket verildi. Ardından da toplantıda basına kapalı bölüme geçildi.

Toplantıya Doğan Ünlü ve Metin Çelik’in konuşmaları damga vurdu. Toplantıda Tahsin Babaş da göreve geldiği günden bu tarafa yaptıkları ve yapımı devam eden projelerini tek tek açıklayarak anlattı.

Doğan Ünlü

 Açılış konuşması yapan İl Başkanı Doğan ünlü, partililerine seçim dönemindeki çalışmalarına teşekkür ettikten sonra şunları söyledi:

“Birileri bu milletin değerlerinden, bu milletin kökeninden, bu milletin geçmişinden bihaber siyaset yapadursun, biz en iyi bildiğimiz işi, geçmişimizden ders alıp geleceği inşa etmeyi sürdüreceğiz.    Birileri tüm enerjilerini koltuk savaşına harcayadursun, bizler gecemizi gündüzümüzü, tüm enerjimizi bu ülkeye harcamaya devam edeceğiz.

Birileri yaşadıkları onca hezimete rağmen koltuklarını korumak için her türlü siyasi cambazlığa başvuradursun, bizler milletimizin bizlere verdiği yetki ile bu ülkeyi güzel günlere ulaştırmak için gayret sarfetmeye devam edeceğiz.

Ana muhalefet partisi CHP, her zaman olduğu gibi koltuk kavgasını sürdürüyor. Peki biz ne yapıyoruz? Ülkemiz için gece gündüz çalışıyoruz. Onlar birbirleriyle mücadele ederken biz bu ülkeyi hedef alanlarla mücadele ediyoruz. Onlar bu ülke için tek bir fikir dahi öne sürmezken bizler bu ülkeye en iyi hizmeti getirmenin mücadelesini veriyoruz. Onlar Türkiye düşmanlarının maşası olmakla meşgulken bizler 100 günlük icraat programımızı adım adım uygulamaya devam ediyoruz. Ne diyor Cumhurbaşkanımız: “Bizim çalışmalarımızın gittiği yere, bunların hayalleri bile ulaşamaz. ”

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladık. Türk milletinin bağımsızlık mücadelesinin bir neticesi olan Zafer Bayramı’nı o gün olduğu gibi bugün de kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum. Bayram kutlamaları sebebiyle bir ilçede konuşma yapan Sayın Baltacı CHP’nin tarihine, kültürüne, zihniyetine yakışır bir konuşma yapmış. CHP’nin şuanki vizyonuna göre Osmanlı’yı kabullenmemesi bizi hiç şaşırtmadı. HDP ile omuzomuza vermiş bir partiden de başka bir şey beklenemezdi.                                                                                            Sayın Baltacı! Cihan devleti Osmanlı’ya laf söylemek senin hakkın da, haddin de değildir. Bu milletin mayasında Alparslanlar, Sultan Fatihler, Kanuniler, Yavuzlar, Atatürkler vardır.

Geçmişine sahip çıkamayan bir milletin geleceğinden kimse umutlu olamaz. Almanya, Hitler’e bile sahip çıkıyorsa, yeri göğü inletmiş, dünyayı dize getirmiş atalarımıza kimsenin saygısızlık etmeye hakkı yoktur. Selçuklu da, Osmanlı da, Türkiye Cumhuriyeti de bizimdir, bizizdir.

CHP Milletvekili Baltacı’nın söylemi şu ki; ‘Osmanlı Devleti askerlerini ölüme göndermiş.’ Bu cümleyi kuranlar askerlerimizin, devletleri için şehit olmaya gidebileceklerini anlayamazlar. Bunu en güzel anlatan sözlerden biri de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ben size taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum.” cümlesidir.

Ayrıca CHP İl Başkanına da bir cevap vermek istiyorum. Sürekli basın yoluyla kendini gündemde tutmak için soru sormakta, fakat bilinçsiz bir şekilde oluşturduğu gündemlerle halkımızı yanlış bilgilendirmektedir. Örneğin geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada ilimizdeki havuzun kapalı olduğundan bahsediyor. Fakat Kuzeykent’te son derece modern bir yüzme havuzunun tamamlandığından ve yakın bir zamanda hizmete gireceğinden haberi yok. Ya da görmemezlikten geliyor.

Spor salonundaki proje değişikliğinden bihaber olan ithal İl Başkanı ihalenin akıbetini sormuş. Ne yazık ki kendisinin, Türkiye’de ilk defa ilimizde yapılacak olan çok fonksiyonel, ilimize yakışan diğerlerinden farklı bir spor salonu olması için proje değişikliğine gidildiğinden haberi olmadığını gördük. Spor salonumuz 10 Ekim 2018 tarihinde ihale edilecektir. İlimize hayırlı uğurlu olsun. Seçimin üzerinden çok geçmemesine rağmen sloganımızı unutanlara tekrar hatırlatıyorum: 16 yıldır olduğu gibi, yaparsa yine AK Parti yapar.

Bildiğiniz üzere ülkemiz son günlerde bir ekonomik darbe girişimiyle karşı karşıya. 17-25 Aralık’ta, Gezi’ de, 15 Temmuz’da elde edemediklerini bu sefer dolarla, kurla elde etmeye çalışıyorlar. Bu ülkeye askeri darbe vuramayacaklarını anlayanlar ekonomik darbeye başvuruyorlar. Başaramayacaklar, Başaramayacaklar, Yine Başaramayacaklar!

Türkiye ne zaman kıskaca alınmak istense, hep o kıskaçtan güçlenerek çıkmıştır. Allah’ın izni, Cumhurbaşkanımızın dik duruşu, milletimizin kararlılığı ile inşAllah bu süreçten de güçlenerek çıkacağız. Şimdiye kadar hiçbir beşeri gücün karşısında eğilmediğimiz gibi bugün de bundan sonra da eğilmeden, diz çökmeden yolumuza devam edeceğiz. Hepinizi saygıyla selamlıyor, toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum”

Doğan Ünlü sözlerini sonunda da Küre’de 8 Eylül 2004 yılında bir maden faciası yaşanmıştı. Bugünde onun yıldönümü. Bu faciada 19 hemşerimiz vatandaşımız rahmetli olmuştu. Faciada hayatını kaybedenleri de buradan bir kez daha bu vesile ile rahmet ve minnetle anıyoruz. Allah rahmet eylesin” diyerek tamamladı.

Metin Çelik

Basına açık bölümde son konuşmayı yapan AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik ise şunları söyledi:

“Bu 24 Haziran seçimlerimden sonraki ilk toplantımız. 24 Haziran seçimlerinde göstermiş olduğunuz gayretli çalışmalar için hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Değerli dava arkadaşlarım, AK Parti kurulduğu bugünden tarafa kendini milletin refahını arttırma, Türkiye’nin gücüne güç katma Türkiye’yi büyütme idealine 16 yıldır yoluna devam ediyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye’yi başarıdan başarıya koşturan bir AK Parti’yi 16 yılda gördük. Türkiye’yi 16 yılda 3 buçuk kat büyüten bir AK Parti iktidarın milletimiz her seçimde desteklemiş, her seçimde yoluna devam etmesini sağladı. 24 Haziran seçimlerinde de ilk defa uygulamaya giren Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ilk cumhurbaşkanı olarak da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a bu görevi milletimiz verdi. AK Parti’ye de mecliste büyük bir çoğunluk ederek güvenin göstermiş oldu. Tabiki15-16 yıllık başarıyı hazmedemeyenler var, çekemeyenler var. Sanki yokmuş gibi göstermeye çalışanlar var. Sadece Kastamonu’ya 15 yılda 15 milyar liranın üzerinde yatırım yapan AK Parti’yi görmezden gelmeye çalışanlar var.

CHP Milletvekili Daday’da konuşmuş. 30 Ağustos Zafer Bayramında konuşmuş. Aslında iyi yapmış Daday’da konuşmakla. 10 yıldır CHP idaresinde olan Daday Belediyesinin yaptıkları zaten ortada. Aslında yapmadıkları ortada. Hiçbir şey yapmadı 10 yılda. Sen AK Parti’nin yatırımlarını yok sayarken millet onları görüyor. Gördüğü içinde her seçim desteğini arttırarak devam ediyor. Sen 10 yıldır Daday Belediyesinde ne yaptın? CHP olarak onun hesabını ver. Birde gel beni seni gezdireyim AK Parti belediyelerinin yaptığı icraatları gör. Ama bunların gözleri yok görmezler. Kulakları yok duymazlar. Ya da duymazdan gelirler. Gel Kastamonu’nun geçirdiği değişimi gör. Ben seni gezdireyim AK Parti belediyelerinin yaptığı icraatları gör. Cumhurbaşkanımız ne diyor? AK Parti’nin yaptıklarına bunların hayalleri bile yetmez. İşte Daday’da 30 Mart’ta hemşerilerimiz bunun hesabını soracaklar. 10 yıl icraatsız geçirilen bir belediyenin hesabını 30 Mart’ta soracaklar ve o belediyeyi hem yerelde hem genelde büyük hizmetler yapan  AK Parti’ye teslim edecekler. Bizim sadece merkez belediyelerimiz mi, asla değil, bütün belediyelerimiz gerçekten büyük işlere imza attı. Belediye başkanlarımızı, meclis üyelerimizi tüm ekiplerini ben gönülden kutluyorum.

Tabii ki el birliğiyle yapıyoruz. Belediye başkanlarımız bu işin başındalar. Bizde onların yanındayız. AK Parti zaten yerelden gelen bir başarı hikayesidir. Bizim yüzümüzü ağartan belediye hizmetlerimiz var. Bizim 15 yıldır Cumhuriyet döneminin başından itibaren 50 yıllık 100 yıllık halkımızın beklentilerini hayata geçirmenin huzuru içerisindeyiz. Sizin döneminize bakalım yokluklar dönemi. CHP, yokluklarla, sıralarla, hatırlanan bir parti. Siz neyden bahsediyordunuz. Milli Mücadele ruhundan bahsediyorsunuz. Milli Mücadele ruhu kim, siz kim? Siz bugün PKK’ya bu ülkeye büyük bedeller ödeten bugün büyük bir mücadele ile yok etme aşamasına getirilen Türkiye düşmanlarının desteklediği örgüte açıkça destek olan HDP’yi meclise taşımakla övünen partisiniz. Sizin yaptıklarınız ortada. Gezi Parkında eylem yapanlar  zulüm 1453’te başladı diye duvarlara yazanlar işte bugün söyledikleri o gezi kafasının Kastamonu’daki tezahürüdür. Bugün CHP Milletvekili Osmanlı’ya dil uzatıyor. ‘Türkiye, Osmanlı, Ermeni soy kırımı yapmıştır’ diyen İstanbul İl Başkanı koltuğunda oturtan bir CHP’den bahsediyoruz.  Yavuz Sultan Selim Han’a katil diyen bir milletvekili olan CHP’den bahsediyoruz.

Kastamonulu hemşerilerim, bütün bunları görüyorsunuz, izliyorsunuz daha önce gereğini yaptığınız gibi yine gereğini yapacaksınız.  Bunlar yatırımdan bahsediyorlar. Bizim programa aldığımız, ihalelerini yaptığımız, yaptıracağımız yıllardır emin adımlarla Kastamonu’yu büyütme, Türkiye’yi büyütme mücadelesi içinde devam ettiğimiz yatırımlardan bahsediliyor. Siz seçimlere girerken Türkiye’nin en büyük yatırımlarını durduracağız diye vaatlerle seçime giden bir partisiniz. Otomobil fabrikasını durduracağız diye yola çıkan bir CHP’den bahsediyoruz. Sen bırak Osmanlı’yı da Osmanlı 600 yıl dünyaya hüküm etti. Sen bugün PKK’dan niye bahsetmiyorsun? Niye ağzına almıyorsun sen pkkyı, fetöyü, Türkiye düşmanlarını? Osmanlı tarihteki yerini büyük bir şerefle almıştır. İşte gezi kafasının Kastamonu’daki tezahürüdür.

Yerel seçimler yaklaşıyor. Bizim yaptıklarımızda ortada devam ettiklerimiz ortada. Alnımız ak milletimizin karşısına yine hep birlikte hizmet için çıkacağız. Daha büyük hizmetler ile milletimizi tanıştırmanın gayreti yolundayız. Bunların hizmette gözü yok. Kongre partisi olmaktan öte geçememişler. Her dönemde parti içi tartışmalarla ülkenin gündemini işgal etmişler ve aynı şekilde devam ediyorlar. Bunlar, 15 Temmuz’a ‘kontrollü darbe’ diyenler. Bu ülkenin bu kadar ilerlemesinden sonra tekrar bir darbe girişimiyle karşı karşıya kalmasını kontrollü darbe söylemini toplum içerisinde yaymaya çalışan maalesef siyasetçiler. AK Parti 15-16 yılda büyük hizmetleri hayata geçirirken önüne çeşitli engeller çıkarıldı. Gezi eylemleri, parti kapatma davası, 17-25 Aralık darbe teşebbüsü arkasından 15 Temmuz darbe teşebbüsü bütün bunlarla Türkiye’yi yolundan döndüremeyenler ekonomik saldırı ile Türkiye’yi zor durumda bırakmaya çalışıyorlar. Türk Milleti en zor zamanlarda kaynaşmayı bilen bir millet.”

 

Cengiz MUHZİROĞLU