Ünlü‘den belediye eleştirisi

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu’nun 8 aylık dönemiyle ilgili söylediklerinde gözle görülür bir belediyecilik çalışmasına rastlamadıklarını, bu durumu borca bağlamalarını doğru bir yaklaşım olarak görmediklerini söyledi.

Çevre illere göre en az borcu bulunan belediyenin Kastamonu olduğunu söyleyenÜnlü “Belediye Başkanlığı makamı mazeret üretme makamı değil, çözüm üretme makamı, hizmet üretme makamı, proje üretme makamıdır” dedi. MHP İl Başkanı Aydın’ı da hastaneye yönelik sözlerinden dolayı eleştirdi.

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu’nun 8 aylık dönemiyle ilgili söylediklerinde gözle görülür bir belediyecilik çalışmasına rastlamadıklarını, bu durumu borca bağlamalarını doğru bir yaklaşım olarak görmediklerini söyledi.

Partisinin Daraltılmış İl Divan Toplantısının açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, 2019’da başarılı bir çalışma dönemi geçirdiklerini ve kongre süreçlerinin başladığını söyledi. Dün itibariyle başlayan delege seçimlerinin 15 Aralık’a kadar süreceğini ardından da 2020 içinde ilçe ve il kongrelerini yapacaklarını belirten Ünlü, konuşmasında Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu’nun basın toplantısında söylediklerine değindi.

Vidinlioğlu’nun 8 aylık dönemiyle ilgili açıklamalarında gözle görülür bir belediyecilik çalışmasının olmadığını söyleyen Ünlü, iş yapamama sebebinin borca bağlanmasını doğru bir yaklaşım olarak görmediğini, çevre illere göre en az borcu bulunan belediyenin Kastamonu olduğunu kaydetti ve “Belediye Başkanlığı makamı mazeret üretme makamı değil, çözüm üretme makamı, hizmet üretme makamı, proje üretme makamıdır” dedi.

Vidinlioğlu’nun seçim öncesi ve sonrasında teleferik konusunu referenduma götüreceğini söylediğini hatırlatan Ünlü, “Fakat süreç içerisinde baktık ki referandum olmadı, daha sonraki süreçte teleferiğin faaliyete geçireceklerini söylemelerine rağmen maalesef bugüne kadar da herhangi bir faaliyet, herhangi bir çalışma gözlemlenemedi, herhangi bir ilerleme olmadı. Halkımız merak ediyor. Sokakta bizlere soruyor, teleferiğin durumu ne olacak diyor, biz de diyoruz ki teleferiğin akıbeti ne olacak? Asfalt plenti ile ilgili de bir şeyler söylemek istiyorum. Harıl harıl çalışan AK Parti dönemdeki asfalt plenti, bugün içerisinde 8 aylık dönemde gözlemledik ki hemen hemen hiç çalışmadı diyebiliriz. Diğer önemli konulardan birisi de hepinizin bildiği gibi Kastamonu’da belediyeyi devrederken Türkiye’nin en temiz belediyesi olarak devretmiştik ama şu 8 aylık süre sonunda bu unvanı koruyup koruyamadığımızı bilemiyorum ama muhtemelen bu unvanda sıkıntıya girmiştir diye düşünüyorum” diye konuştu.

“YALAN YANLIŞ AÇIKLAMALARDA BULUNDULAR”

AK Parti İl Başkanı Ünlü, MHP İl Başkanı Yüksel Aydın’ın eleştirilerini cevaplarken ise şunları söyledi:

“Özellikle devlet hastanemizle ilgili gereksiz yere yalan yanlış açıklamalarda bulundular. Devlet Hastanemiz içerisinde yer alan asansör yapılan bir inşaat alanını halkın ve hastane çalışanlarının girmesine müsaade edilmeyen, kullanılmayan bir alanın sanki hastane içinde sürekli kullanılan bir alan gibi göstererek oradan bir fotoğrafı alarak, sanki hastanenin her yeri böyleymiş gibi göstermek doğru bir siyaset anlayışı değil. Büyük gayretlerle yapılan Devlet Hastanemiz halkımızın hizmetine sunuldu, bu güzel hastanemizle ilgili haksız ve yersiz olarak karalama siyaseti yapmayı da hiçbir şekilde doğru bulmuyorum. Her zaman olduğu gibi sorunları anlamadan, bilmeden işine geldiği gibi davranmaya devam eden MHP İl Başkanı Yüksel Aydın devam ediyor. Kendi kişisel işleri için hastanemizde çalışan insanları, kurum yöneticilerini, kurumu karalamaya kalkması hem tüm kurum çalışanlarına haksızlık hem de halkımıza karşı haksızlıktır. Çünkü hastane, tüm Kastamonu halkımızın hastanesidir, tüm halkımıza hizmet etmektedir, hepimizin hastanede, hastane çalışanlarına ihtiyacımız vardır. Bu vesileyle de tüm sağlık çalışanlarına aynı zamanda hastanede çalışan sağlık personeline de çalışmalarından dolayı teşekkür etmeyi bir borç biliyorum.

MİEM

“Bir de MİEM konusu var. MİEM konusunda AK Parti kadrolarının ne kadar emek verdiğini, ne kadar çaba sarf ettiğini hepimiz iyi biliyoruz. Geçen yıl önceki dönem Gençlik ve Spor Bakanımız, ilimizi ziyaret ettiğinde milletvekilleri ile birlikte gezmiş olduğumuz MİEM alanını bir an önce faaliyete geçmesi ile ilgili yoğun taleplerimizi Sayın Bakanımıza iletmiştik. Tabii bakanlık değişiminden sonra yeni Bakanımıza da yine Sayın Milletvekillerimizle birlikte ziyaret ederek bu talebimizi ilettik, güçlü bir şekilde orada isteğimizi ortaya koyduk, sağ olsun Sayın Bakanımız bizleri kırmadılar ve talimat verdiler. MİEM alanının yapılması gereken projenin Olimpiyat Hazırlık ve Eğitim Merkezi olarak hayata geçmesinin talimatını verdiler. Allah Sayın Bakanımızdan da milletvekillerimizden de razı olsun. Bu projede AK Parti kadrolarının yoğun çalışması ve uğraşı sonucu gerçekleşen bir proje olarak hayata geçecektir. Tekrar ilimize hayırlı uğurlu olsun, bazıları anlamasa da tekrar tekrar söylemekte fayda var. Yaparsa AK Parti yapar.

“YÜZDE 70’İ YÖNETMEK”

“Bir de İl Başkanı tutturmuş, ‘Biz Kastamonu’nun yüzde 70’ini yönetiyoruz’ diyor. Şimdi 17 yıllık süreç içerisinde aziz milletimizin sayesinde her seçimden birinci parti olarak çıkmayı hep birlikte başardık. Biz de 17 yıldır bu aziz milleti, tüm insanları kapsayıcı, kucaklayıcı bir şekilde yüzde 100’ünün tamamını yönetiyoruz diyoruz. 17 yıldır baktığımızda yapılan hizmetlere, yatırımlara, projelere hepsinde Allah’a şükür AK Parti’nin imzası var, AK Parti’nin mührü var.” CENGİZ MUHZİROĞLU