Ünlü’den cevap ve güvence

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, CHP Milletvekili Hasan Baltacı’nın yatırımlar konusunda yaptığı değerlendirme ve eleştirileri cevaplarken, “AK kadroların yaptıklarını hayal dahi edemeyenler, ilimizde yatırımların durduğunu, sıkıntıların büyük olduğunu ifade eden gerçekten uzak beyanlarıyla partilerinin içerisindeki karışıklığı gündem dışında tutma ve belki de yanlış tercih korkularını bastırma gayreti içerisine girmişlerdir” dedi.

.

Ünlü, açıklamasında, CHP içinde yaşanan krizi, Kastamonu’ya yapılan yatırımlarda yaşanıyormuş gibi gösterme ve dillendirmenin ‘ucuzculuk’ olduğunu söyledi ve “ AK Parti bakanları ve milletvekilleri seçimden önce ne söz verdiyse yerine getirmektedir ve getirecektir. Kastamonu’nun AK kadroları olarak ilimize verilen her sözün takipçisiyiz. Bundan dolayıdır ki yeni kabinemize ziyaretlerimizi gerçekleştiriyor ve yapılacak projelerle ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz” ifadesini kullandı.

 

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, CHP Milletvekili Hasan Baltacı’nın, Koordinasyon Kurulu’nda dile getirilen bilgiler doğrultusunda yatırımlar konusunda yaptığı değerlendirme ve eleştirilerini, dün yaptığı bir açıklamayla cevapladı.

Ünlü, Baltacı’yı, partisi içerisinde yaşanan karışıklığı gündem dışında tutma gayretinde olduğunu öne sürüp bunun “ucuzculuk” olduğunu söylerken, verilen tüm sözlerin arkasında olduklarını vurguladı.

Ünlü’nün açıklaması şöyle:

“24 Haziran Seçimlerinin üzerinden yaklaşık 36 gün geçmiş, vesayet odaklarını ortadan kaldıracak, Türkiyemizi şahlandıracak, lider ülke Türkiye hedefine geleceğimizi taşıyacak Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemimiz hayata geçerek, yeni bakanlar kurulumuz başta olmak üzere sistemin tüm birimleri yeniden oluşturulmuş ve oluşturulmaktadır.

Dünya Lideri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 24 Haziran seçimlerinden de milletinin takdirini toplayarak çıkması elbette ki bazı odakları, bataklıkta gezinenleri, dış güçlerin maşası olarak politika belirleyenleri ve akılını kiraya vermiş bir kesimi takdir edersiniz ki rahatsız etmiştir.

Cumhur İttifakı ile yola çıkan ve Yenikapı ruhu ile hareket eden AK Partimiz ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin değerli mensupları seçimden önce olduğu gibi seçim den sonra da önce ‘Tek Vatan, Tek Millet, Tek Devlet ve Tek Bayrak’ ilkesiyle hareket etmeye devam etmektedir.

Bu güçlü birliktelik bir proje dahilinde bir araya gelenlerin başlarını döndürmüş ve döndürmeye de devam etmektedir. 24 Haziran öncesi eski Türkiye özlemiyle seçim meydanlarında kardeş olanlar bugün birbirlerine düşmüşlerdir. Dertlerinin millete hizmet olmadığı böylelikle bir kez daha anlaşılmıştır. Bu denli sahte bir birliktelik iktidar olsa bugün ülkemizin içine düşeceği kargaşanın boyutu ne denli büyük olacağı da net olarak görülmektedir.

Aziz milletimiz olan bitenin farkındadır ve bundan dolayı büyük bir panik içerisinde olan siyasetçiler kendi iç çekişmelerini örterek hedef saptırmak adına gerçekten uzak açıklamalarını sürdürmektedir.

Değerli Basın Mensuplarımız, kıymetli kamuoyu

Kastamonumuz son 16 yılda Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımlarını elde etmiştir ve elde etmeye de devam edecektir. Bu yatırımlar CHP’nin çiçeği burnunda Milletvekili Sayın Hasan Baltacı’nın partisinin iktidarında değil AK Parti iktidarında elde edilmiştir.

Kastamonumuza bugüne kadar yaklaşık 15 Milyar TL yatırım yapan AK kadrolar, bugün ilimize kazandırılması adına başlanmış olan 10 Milyar TL’lik yatırımın da mimarlarıdır. ‘Halka hizmet Hakk’a Hizmettir’ düsturuyla çıktığımız yolda AK kadroların yaptıklarını hayal dahi edemeyenler, ilimizde yatırımların durduğunu sıkıntıların büyük olduğunu ifade eden gerçekten uzak beyanlarıyla, partilerinin içerisindeki karışıklığı gündem dışında tutma ve belki de yanlış tercih korkularını bastırma gayreti içerisine girmişlerdir.

24 Haziran seçimlerinde en büyük projelerinin yapılan yatırımları yıkmak ve durdurmak olarak açıklayan bir siyasi partinin temsilcisinin, bugün yatırımdan bahsetmesi 24 Haziran’da Milletin verdiği dersin bir nişanesidir. Yıkmayı kendilerine düstur edinenlerin lugatına yatırım kelimesinin eklenmesi aziz milletimizin büyüklüğünün bir göstergesidir.

24 Haziran Seçimlerinin ardından ülkemizde bir kriz varmış havası estirmek isteyenler yine amaçlarına ulaşamayacaklardır. Boş sözler ile iş yapıyormuş havasına bürünmek isteyenleri aziz milletimiz bundan önce nasıl ayıkladıysa bundan sonra da ayıklayacaktır. Milletimiz, hizmet edeni ve yapılan hizmeti daima bilmektedir. Bunun en büyük örneği de 24 Haziran seçimleri ve geride bıraktığımız 16 yıldır.

Milletimizin, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve partimize olan teveccühleri elbette siyasi kaygı taşıyanları korkutmaktadır. Partisi içerisinde yaşanan krizi, Kastamonu’ya yapılan yatırımlarda yaşanıyormuş gibi göstermek ve dillendirmek ise ucuzculuktur.

AK Parti bakanları ve milletvekilleri seçimden önce ne söz verdiyse yerine getirmektedir ve getirecektir. AK kadrolarda isimler değişse dahi millete yapılacak hizmetler kalıcıdır.

Kastamonu’nun AK kadroları olarak ilimize verilen her sözün takipçisiyiz. Bundan dolayıdır ki yeni kabinemize ziyaretlerimizi gerçekleştiriyor ve yapılacak projelerle ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Bu bağlamda, yapılan çalışmaları takdir etmekten uzak, kargaşa yaratmak ve kara bir tablo çizmek için fırsat kollayanlara her platformda gerekli cevabı vereceğimizin de bilinmesini istiyorum.

Partisinin yaşadığı kriz de şirin gözükmek ve kendisini ispatlamak adına adımlar atıp, siyasi kaygılarını bastırmak adına ilimizde kara tablo çizmek isteyenler, su alan geminin son yolcuları olanlar gerçeklerin ve yapılanların üzerini süslü cümlelerle asla örtemeyecektir.

Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyacak Merkez Spor Salonumuzun projesinde yapılacak küçük bir revizenin ardından Ağustos ayı içerisinde ihalesi gerçekleştirilecektir. Eski Türkiye’nin alışkanlığıyla hareket eden ve yıkma siyasetinin temsilcileri bugün revize çalışmanın dahi ne demek olduğunu anlamamakta veya anlasa da işine gelmemektedir.

Zira yeni kabinemize gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde ilimizin her yatırımın devam edeceği her hangi bir ödenek sorunu da yaşamayacağımız bizlere belirtilmiştir. İçişleri Bakanımız, Adalet Bakanımız ve Enerji Bakanımız ile başlattığımız kabine ziyaretlerimizde mevcut yatırımların devam etmesinin yanı sıra yeni yatırımlarda kazandırmak adına fikir alışverişleri yapılmıştır.

Bugün ilimizde her alanda yapılan yatırımlar hızla devam etmekte duran veya yarıda bırakılan şükürler olsun ki hiçbir yatırımımız yoktur.

Kastamonumuzun yaklaşık 100 yıllık su ihtiyacını karşılayacak olan Kırık Barajımız hızla sürerken yoluyla ilgili de gerekli çalışmalar sürmektedir. KÖYDES kapsamında 73 Milyon 176 bin TL ödenek alan Kastamonumuz bu alanda en fazla ödenek sahibi ildir.

Yine tek kalemde Cumhuriyet tarihinin en büyük ihalesi yaklaşık 2 Milyar TL ile İnebolu-Kastamonu yoludur.

24 Haziran seçimleri öncesinde verdiğimiz vaatlerin içinin boş olacağı heyecanıyla kovalama içerisine girenlerin bu mantıkla atlet olacakları ve uzun süre koşmaları gerekeceği açıktır. Seçimin ardından sahte birliktelikleri ayyuka çıkan, kriz yaşayan, siyasi baskının altında kalan, sandıkta boğularak ağız değiştirenlerin mumları zaten 24 Haziran gecesi değerli milletimiz tarafından söndürülmüştür.

Kastamonumuzla ilgili gerçeği yansıtmayan, süslü beyanlar bundan önce olduğu gibi bundan sonra da halkımız nezdinde her hangi bir öneminin olacağını düşünmüyorum. Boş laflar üretenler ne derse desinler kervan yürüyecektir. Kastamonu 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine koşar adım ilerleyecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”