ÜNLÜ’DEN ÇOK SERT AÇIKLAMA

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, , salgının seyri, Özel Uğurlu Hastanesi ve Ballıdağ Hastanesi konularında açıklamalarda bulunurken, CHP İl Başkanı Erbilgin ve Milletvekili Baltacı’yı da son dönemde yaptıkları açıklamalarından dolayı sert bir dille eleştirdi.

Vaka sayılarının en yüksek olduğu şu dönemde sağlık hizmetlerinin yeterli şekilde vatandaşa sunulduğunu söyleyen Doğan Ünlü, “Gerek görüldüğünde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanemiz ve ilçe devlet hastanelerimiz hazır bir şekilde bekletiliyor. Hastaneye dönüştürülebilecek şekilde öğrenci yurtlarımız başta olmak üzere yerlerimiz fazlasıyla hasta ihtiyacını karşılayacak niteliktedir” dedi.

Ballıdağ’ın pandemi hastanesi olarak değerlendirilmesinin fiziki şartları nedeniyle mümkün olmadığını  söyleyen Doğan Ünlü, Özel Uğurlu için ise ruhsatı 4 kere uzattıklarını, özel sektör eliyle hizmete girmesi için de üzerlerine düşeni yaptıklarını ifade etti.

Hikmet Erbilgin’i uç il başkanı, Hasan Baltacı’yı ise uç milletvekili olarak değerlendiren Doğan Ünlü, “Bizlerin husumete vakti yoktur. Çocukça ve millete zerre miskal faydası olmayacak, fındık kabuğunu doldurmayacak, kimi konuları basın toplantısı adı altında açıklamakla CHP’nin uç il başkanı ve uç milletvekili kendilerine yakışanı yapmışlardır” dedi.

 

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, dün parti binasında gerçekleştirdiği basın açıklamasında gündemi değerlendirdi. Kamuoyunda bir bilgi kirliliğinin oluştuğunu ve bu nedenle bu toplantıyı düzenlediklerini söyleyen Doğan Ünlü, salgının seyri, Özel Uğurlu Hastanesi, Ballıdağ Hastanesi konularında açıklamalarda bulunurken, CHP’yi ve yöneticilerinin yaptığı açıklamaları da sert bir dille eleştirdi.

Açıklamasına 10 Aralık İlk Türk Kadın Mitingi’ne değinerek başlayan Doğan Ünlü, şunları ifade etti:

“10 Aralık, ülkemizde kurtuluş mücadelesi verilirken Kastamonu Kız Öğretmen Lisesi’nin önünde toplanan 3 bin kahraman Kastamonulu Türk kadınının işgale karşı “Dur” dediği mitingin düzenlenişinin 101. yıldönümü. İşgale uğramamasına rağmen kurtuluş mücadelesinde en fazla şehit veren illerin başında gelen Kastamonu’da Türk kadınının işgale karşı böylesine güçlü bir ses yükseltmesi vatan müdafaasının seyrini değiştirmiş, milletimize ve cephedeki askerimize moral olmuştur. Türk kadını sadece miting yaparak bir duruş ortaya koymamıştır. Aynı zamanda cephedeki askerimize mühimmat taşıyarak, gerektiğinde cepheye giderek kurtuluş mücadelemizde büyük bir destan yazmıştır. Bugün burada bu açıklamayı güvenle yapabiliyorsak bilmeliyiz ki o zor günlerde verilen mücadelenin sayesindedir. Bu vesileyle 10 Aralık 1919 tarihinde İlk Türk Kadın Mitingini düzenleyen kahraman kadınlarımızı ve şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum”

“TÜRKİYE GEMİSİNDEYİZ”

“Bu salgın döneminde millet olarak birbirimizden farkımız olmadan hepimiz Türkiye gemisi içerisindeyiz. Hepimizdeki bu can emanettir ve hepimizin farklı sorumlulukları vardır. Buna göre aziz milletimiz ülkemizi yönetme görevini 19 yıldır Ak Parti’mize vermektedir. Milletimizin bu takdirleriyle Ak Parti ülkeyi yönetirken, kendisine yardımcı olma sorumluluğunu da diğer partilere vermiştir. Bizler Ak Parti olarak milletimizin muzdarip olduğu her konuda, milletimizin menfaatine olacak şekilde,  gerek bizlere verilen bilgiler doğrultusunda, gerekse bizlerin ulaştığımız bilgiler doğrultusunda yapılması gereken müdahaledir, yatırımdır, düzeltimdir, girişimdir adına her ne derseniz yetkimiz ve gücümüz nispetinde genel başkanımızın liderliğinde bakanlarımızla, milletvekillerimizle, tüm teşkilat mensuplarımızla, bürokrasideki görevlilerle birlikte gayret gösterdik göstermeye devam ediyoruz.

Bizler bu gayreti gösterirken de gölge edip köstek olanlar olduğu gibi destek olanlarda olmaktadır. Haliyle birçok denge unsurları da meselelerin içerisinde cereyan etmektedir. Bizler aşkla, şevkle, heyecanla çalışıyoruz. Milletimiz ve Kastamonu için çalıştığımızı birileri görmek istemese de bizleri gönülden tanıyan insanlar mutlaka görmektedir, takdir etmektedir.”

“CHP İL BAŞKANI VE MİLLETVEKİLİ UÇ NOKTADA YER ALIYOR”

“İşte bizi eleştirmekten başka bir iş yapmayan, ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’in kurduğu partiyi amaçlarından uzaklaştırıp, onun hiçbir düşüncesiyle ilgili ortak bir nokta bırakmayıp fersahlarca uzaklaştıran, kendi emelleri için kullanan CHP il başkanı ve milletvekili şuan icraat makamında olmadıkları için bahsettiğimiz bu hususun ne demek olduğunu anlayamazlar. Anlayabilselerdi anlatabilirlerdi ve bugün insanımız onların yanında olurdu. Kaldı ki mevcut il başkanı ve milletvekili bu toplumun değerleri bir yana asgari müştereklerinden uzakta uç noktalarda yer alan insanlardır.

İstedikleri kadar toplumun içine giriyormuş gibi görünsünler, istedikleri kadar toplumun derdini dert edinmiş gibi görünsünler, istedikleri kadar kürsülerden konuşsunlar, bu takiyye aziz milletimize sökmez. CHP’de üye olarak bulunan hemşehrilerimize de bu sökmez. Ki bunu CHP’deki seçmen ve üyelerin de bizden daha iyi bildiğini biliyoruz. Haliyle 19 yıldır Ak Partiyi iktidar yapan milletimizin duruşunu görmemezlikten gelen CHP il Başkanının ve milletvekilinin şapkalarını önlerine koyup günlerce düşünmeleri gerekir.”

“GÖLGE ETMESİNLER”

“Yaşadığımız salgın süreci sadece ülkemize mahsus bir durum değildir. İster imtihan kabul edelim ister evrensel siyasi bir senaryo, ama neticede bu süreç şuanda yaşanıyor. Dünyanın ileri ülkeleri diye kabul edilen ve sizin hayranlıkla baktığınız başta ABD olmak üzere bütün gelişmiş ülkeler, şuan bizim yaşadığımız pandemi sürecini çok daha ağır bir şekilde yaşamaktadırlar.  Ancak hiçbir ülke bizim insanımıza verdiğimiz önemi vermemektedir. Zira televizyonlarda, sosyal medyada bu ülkelerde yaşayan binlerce insanın değil tedavi görmek, hastaneye dahi giremediklerini, sokaklarda öldüklerini hepimiz gördük. Biz ise asırlardır süregelen millet geleneğimiz gereği insanlığımız, devlet anlayışımız ve inancımızın bize emrettiği üzere insanımızın en değerli varlık olduğu bilinciyle bu zor dönemi ülke olarak en az zararla atlatmanın gayretini gösteriyoruz. Bu noktada CHP’nin uç noktadaki il başkanından ve milletvekilinden bizim beklentimiz bir ihsan değildir. Gölge etmemeleri bize yeterlidir. Bilip bilmeden, elinize ulaşan her afaki konunun ne olduğunu araştırmadan mal bulmuş mağribi gibi, marifetmiş gibi, Amerika’yı yeniden keşfetmiş gibi, bir açık bulmuş  gibi pervasızca saldırmak  sadece tribünlere oynamaktır ve  çarpık bir siyasi anlayışın göstergedir. Bu tavır Gazi Mustafa Kemal’in anlayışı değildir. Bu anlayışı inanıyoruz ki CHP’deki hemşehrilerimiz de kabul etmiyorlar. Ancak Kastamonu’da Gazi Mustafa Kemal’in kurduğu CHP’ye gönül veren hemşehrilerimiz, orada kurulan çarkı henüz aşamadıkları için maalesef Gazi Mustafa Kemal’in fikirleriyle alakası olmayan uç başkanı ve vekilininin bu hallerini çekmek zorunda kalmaktadırlar.”

“OLUMSUZ ALGI KİMSEYE BİŞEY KAZANDIRMAZ”

“Ülkede olumsuz algı oluşturmak kimseye bir şey kazandırmaz. Felaket tellallığı yapmak başımızı göğe erdirmez. Vicdan, yapılan iyi şeyleri görmeyi emreder. Vicdan, iyi günde kötü günde iyilik için çalışmayı emreder. Birliği-beraberliği emreder. Vicdan kuşandığımız sorumluluğun manasını anlamayı ve gereğini yapmayı emreder. CHP’nin uç il başkanının konuşmalarındaki samimiyetinin olup olmadığını önümüzdeki günlerde göreceğiz. Yinede ben kendisine yol göstermesi bakımından birkaç konuda bazı hususları sizlerle paylaşıyorum. Yardımlar engellendi konusu bir çarpıtmadır. Olağanüstü bir dönem yaşanıldığı için maksat bütün her şeyin organize şekilde kurum ve kuruluşlar arasında bağı koparmadan, iş ve işlemlerin birden fazla tekrar edilmeden bir senkronizasyon içinde olması amacıyla yapılanları yok sayıp, yardımlar engellendi diye söylemek ve salgını fırsat olarak görmek, CHP İl Başkanının ve milletvekilinin sadece aziz milletimizden gerçeklerden ne kadar uzak olduklarını gösterir.  CHP il başkanı sağlık çalışanlarının sayısının artırılması gerektiğini ifade etmiş. Sağlık Bakanlığı salgın sürecinde binlerce insanı sağlık alanında işe aldı. Personel alım süreci hala devam etmekte olup CHP il başkanı her konudan olduğu gibi bu konudan da bihaberdir. Hastaneler konusunda da kamuoyunda kasıtlı olarak bilgi kirliliği oluşturulmaktadır. Öncelikle hastanelerimizde hastalarımızın yatışlarıyla ilgili yer sıkıntımız yoktur. Vaka sayılarının en yüksek olduğu şu dönemde dahi hastanemizde sağlık hizmetleri yeterli bir şekilde vatandaşımıza sunulmaktadır. Gerek görüldüğünde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanemiz ve ilçe devlet hastanelerimiz, hazır bir şekilde bekletiliyor hastaneye dönüştürülebilecek şekilde öğrenci yurtlarımız başta olmak üzere yerlerimiz fazlasıyla hasta ihtiyacını karşılayacak niteliktedir. Dolayısıyla CHP il başkanının ortaya attığı yemekhanenin ve acil koridorlarının yoğun bakım ünitesi olduğu yalanına kendisinin de inanmamasını tavsiye ediyorum. Arzu etmesi halinde hastanemizin yeri bellidir. Hastaneye giderek yoğun bakım ünitesi diye iddia ettiği yemekhanenin ve acil koridorlarının dediği gibi olmadığını görecektir. Sağlık çalışanlarını motive etmesi gerekirken, yalanlarıyla hem sağlık çalışanlarının hem de halkımızın moralini bozmaya çalışması tipik bir CHP ifsat zihniyetidir, buna hakkı yoktur.”

“BALLIDAĞ’IN PANDEMİ HASTANESİ OLMASI DOĞRU BİR YAKLAŞIM DEĞİL”

“Ballıdağı pandemi hastanesi olarak değerlendirmemiz bu aşamada ulaşım, fiziki yapı dikkate alındığında doğru bir yaklaşım değildir. Ballıdağ hastanesi koğuş sistemine göre dizayn edilmiş bir binadır. Dolayısıyla covid hastalarının izole olarak tedavi görmesi gerektiğini göz önünde bulundurursak orayı pandemi hastanesi olarak kullanmak bu günkü şartlarda mümkün değildir.14 Aralık tarihinde Daday Orman İşletme Müdürlüğümüz tarafından Ballıdağ için ihale yapılacaktır. Biz burayı tüm yatırımcılarımıza tavsiye ediyoruz. Gelecek olan yatırımcıya her türlü kolaylığın sağlanması konusunda da yardımcı olacağız. Merak ettiğim husus CHP milletvekili Ballıdağ’a gidip videolarda boy göstermek yerine buraya yatırımcı çekmeye çalışıyor mu? Ne yaptı ne yapacak bunu göreceğiz. Samimiyeti varsa bunu yapar. Ben bu güne kadar kendisinin böyle bir çabaya girdiğine şahit olmadım.”

“UĞURLU RUHSATINI 4 DEFA UZATTIK”

“Özel Uğurlu Hastanesinin ruhsat süresi bakanlık nezdinde yaptığımız girişimler sonucunda 4 defa uzatılmasını sağladık. Bugüne kadar iflas masasından iki defa ihaleye çıkarıldı, fakat alıcı çıkmadı. 13 Ocak 2021 tarihinde iflas masası tarafından Uğurlu Hastanesinin yeniden ihalesi yapılacaktır. Buranın hizmete girmesi için her kesimle görüşüyoruz, yatırımcıların talip olması için üstün bir gayret harcıyoruz. İnşallah özel sektör eliyle bu yatırım hizmete girecektir. Bizler de Ak Parti kadroları olarak üzerimize düşen her konuda destekçi olacağımızı bildiriyoruz. Bu noktada şunu da ifade etmek istiyorum. Bu gerçekleşecek ihalelere CHP il başkanı ve milletvekili samimiyetlerini göstermeleri bakımından boş konuşmak yerine İşbankası’ndaki hisseleriyle girebilirler. Hiç olmazsa CHP’nin İşbankası hisseleri topluma faydalı bir işte kullanılmış olur.”

TABLET DAĞITIMI

“Eğitim öğretimin fiziki olarak yapılması önceliğimizdi. Salgının ilerlemesiyle birlikte EBA sistemi üzerinden eğitimin devamı yönündeki kararla birlikte ortaya çıkan tablet ihtiyacı nedeniyle ihtiyaç sahibi öğrencilerimize tablet verilmesiyle ilgili çalışma tamamlanmıştır. Bu konuda Milli Eğitim Bakanlığımız koordinasyonunda il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerimiz tarafından ihtiyaç sahibi olan öğrencilerimizin tespiti yapılmış olup yakın bir süreçte tablet bilgisayar dağıtımı yapılacaktır.”

KAYMAKAM ZİYARETİ

“Yine bir diğer konu bir kaymakamımızla görüşmemizi maalesef CHP il başkanı ve milletvekili, dünya yerinden oynamış, büyük bir felaket yaşanmış gibi sosyal medyada o onu dedi, bu bunu dedi gibi çocukça söylemlerle uğraşmaktadırlar. Bizim bu söylemlerden çok daha ciddi konularla meşguliyetimiz var. Dedikoduya maalesef vaktimiz yoktur. Siyasetçilerin bürokratlarla uyum ve koordine içerisinde olması CHP il başkanının zoruna gitmemesi gerekiyor. Kaldı ki bazı illerde CHP teşkilatlarının valiler ve kaymakamlarla görüşmelerinin olduğunu sosyal medyaya baktığınız zaman görürsünüz. Dolayısıyla böyle faydasız bir tartışma çıkarmaya çalışmak sadece vakit kaybıdır. Kaymakamın ve il başkanının konuşacağı konular bellidir. Bizim konumuz yer ve zaman mefhumu gözetmeden hep Kastamonu, hep vatan, hep millete hizmettir. Kaymakam kiminle görüşeceğini CHP milletvekiline ya da il başkanına soracak değildir. Muhtemelen kendileri zamanında valileri il başkanı olarak atadıkları günleri unutuyor. Ama o günler geride kaldı. Ak Parti iktidarları döneminde milletvekiliniz rahat bir şekilde Sanayi ve Teknoloji bakanımızla, diğer bakanlarımızla veya genel müdürlerimizle görüşebiliyor. Bu görüşme olanağının bakanlığımızca sağlanıyor olması partimizin tüm Türkiye’yi kapsayan siyasi anlayışının göstergesidir. Hem söylemimizin hem de eylemimizin aynı olduğunun bir kanıtıdır. Biz bu görüşmeleri CHP il başkanı gibi sulandırıp da tartışma konusu haline getirdiğimizde memleketimize ne faydası olacağını sormak istiyorum”

“BİZLERİN HUSUMETE VAKTİ YOK”

“Sayın Erbilgin, ben senin içi boş, gereksiz bu ve benzeri söylemlerine cevap vermekle harcayacağım süreyi memleketime faydalı bir iş yapmaya harcıyorum.  Bizlerin husumete vakti yoktur. Çocukça ve millete zerre miskal faydası olmayacak, fındık kabuğunu doldurmayacak, kimi konuları basın toplantısı adı altında açıklamakla CHP’nin uç il başkanı ve uç milletvekili kendilerine yakışanı yapmışlardır. Genel başkanınız öğretmenlerimize hakaretler savuruyor. Ali Mahir Başarır adında milletvekili sıfatını taşıyan bir zat çıkıyor, kahraman ordumuza “satılmış” diye alçakça bir ifade kullanıyor. Sizler “Sen kim, ordu kim” başlığı altında sosyal medya hesaplarınızdan Sayın Cumhurbaşkanımıza hakarete varan paylaşımlar yapıyorsunuz. Siz önce PKK’nın temsilcileriyle yol yürümeyi, dirsek temasında olmayı, “Birlikte iyi sallama” girişimlerinizi bırakın, sonra kahraman ordumuza ve milletimizin geleceği için gece gündüz demeden koşturan, ordumuzu da yerli ve milli üretimlerle donatan dünya lideri Sayın Cumhurbaşkanımıza dil uzatma cüretinde bulunmak sizin haddinize değil. Ne zaman PKK’ya operasyon yapsak sesi CHP’den geliyor. Bir de bakıyoruz ki terörist cenazelerinde boy gösteriyorsunuz. Sonra yanınıza  diğer ortaklarınızı alıp terör örgütünün temsilcileriyle anayasa yazıyorsunuz. Siz bu küstahlığı ve cüreti gösterip utanmadan milletin huzuruna çıkacak yüzü nereden buluyorsunuz? Kadın hakları diye feveran edip tacizcileri, tecavüzcüleri partinizde tutuyor, üstelik koruyorsunuz. Sayın Baltacı ve Erbilgin, siz kendi içinizdeki pislikleri temizlemeye mesai harcayın. Sayın Cumhurbaşkanımıza, fedakar öğretmenlerimize, kahraman ordumuza, hizmet sevdalısı kaymakamlarımıza dil uzatmayı bırakın. İlk seçimlerde de milletimizin sağ duyu ve kararıyla sandığa gömüleceğinizi sakın unutmayın. Biz sizin iftiralarınıza, karalama kampanyalarınıza bakmadan sadece milletimizin refahı için, ülkemizin 2023 hedefleri için koşturmaya, milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz.”