Ünlü’den ittifak mesajı

• Babaş’ın proje tanıtım toplantısında konuşan AK parti İl Başkanı Doğan Ünlü,
İlimizde Cumhur İttifakı 31 Mart yerel seçimlerinde uygulanmasa da bizler Cumhur İttifakının hassasiyetini bilmekteyiz. Teşkilat olarak tahriklere gelmeyeceğiz. Aldığımız siyasi terbiyeye istinaden bu kutlu ittifaka zarar getirecek hiçbir söylem içinde bulunmadık bulunmayız, bize yakışanı da budur. Buradan Ak Parti’nin belediye başkanlarına ve adaylarımıza nefret diliyle sinir tanımaksızın eleştiri yapanlara sesleniyorum: Siyaset yapmak karalamak değildir, siyaset yapmak öfke ve dayanaksız bir şekilde saldırmak değildir” dedi.

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, “AK Parti, mazlumların çığlığına ses olmuş, umut olmuş bir partidir. AK Parti dünya lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın partisidir” dedi.
Belediye Başkanı Tahsin Babaş için düzenledikleri proje tanıtım toplantısında konuşan Doğan Ünlü, “Tüm belediye başkanlarımıza tekrar hayırlı uğurlu olsun diyorum. Belediye başkan adaylarımız Cumhurbaşkanımız, Genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve genel merkezimizin olurlarıyla partimizin resmi olarak gösterilen adaylarıdır. Adaylarımız bize Cumhurbaşkanımızın ve genel merkezimizin emanetidir’’ dedi.
Merkez Belediye Başkanı Adayı Tahsin Babaş’ın, ilimizin tanınması ve gelişmesi için elinden geleni yaptığını söyleyen Ünlü, “Proje ürettiler, ürettikleri projeleri hayata geçirdiler. Tabi ki ilçe belediye başkanlarımızda varını yoğunu ortaya koyup ilçeleri için özverili bir şekilde çalıştılar çabaladılar. Hepsine ayrı ayrı gönülden teşekkürlerini sunuyorum. Tüm belediye başkan adaylarımıza meclis üyelerimize teşkilatımıza Tevazu samimiyet ve gayret ile çalışmalar diliyorum’’ diye konuştu.
31 Mart yerel seçimlerinin büyük önem taşıdığını ifade eden Ünlü, “Bu seçimde her bir dava mensuplarımızdan gece gündüz demeden tüm belediye başkanlıklarını kazanmak için çalışmalarını rica ediyorum. Ülkemizde genelde cumhur ittifakı birlikteliği yaşanmaktadır. İlimizde Cumhur İttifakı 31 Mart yerel seçimlerinde uygulanmasa da, bizler Cumhur İttifakının hassasiyetini bilmekteyiz. Cumhur İttifakı, Türk siyasi tarihinin en önemli ve en değerli mutabakatlarından biridir. AK Parti teşkilatları olarak küçük siyasi hesaplara girmeden büyük bir hassasiyetle hareket etmekteyiz. Mesele vatansa gerisi teferruattır denilen bir noktada sağduyu, sorumluluk ve sükûnet ile hareket etmek, meseleleri doğru anlamak ve büyük resme odaklanmak gerektiğinin farkındayız’’ diye konuştu.
AK Parti Kastamonu teşkilatı olarak tahriklere gelmeyeceklerinin altını çizen Ünlü şöyle dedi:
“ Aldığımız siyasi terbiyeye istinaden bu kutlu ittifaka zarar getirecek hiçbir söylem içinde bulunmadık bulunmayız, bize yakışanı da budur. Buradan Ak Parti’nin belediye başkanlarına ve adaylarımıza nefret diliyle sinir tanımaksızın eleştiri yapanlara sesleniyorum. Siyaset yapmak karalamak değildir, siyaset yapmak öfke ve dayanaksız bir şekilde saldırmak değildir. Partimizden aday gösterilen hiçbir adayımıza söz söylemek birilerinin hakkı değildir. Haddine de değildir. Son sözü bugüne kadar olduğu gibi aziz milletimiz 31 Mart’ta sandıkta söyleyecektir. Besmele ile başladık, gündüzümüz gecemiz Kastamonu’dur dedik. Bizim sevdamız ve iddiamız her alanda topyekün kalkınan ve büyüyen Kastamonu’dur.’’
Kendi projeleri hakkında da provakatif sözler söylendiğini belirten Ünlü, “Çok kısa bir zaman önce bazı kesimler tarafından spor salonu yapılamıyor, ülke ekonomik sıkıntıya girdi, battı bitti diyerek haykırıyorlar ve aziz milletimizi yanlış yönlendiriyorlardı. Allah’a şükürler olsun 8 Ocak 2019 tarihinde yaklaşık 48 Milyon TL’ye ve kategorisinde ilk defa projesi ilimizde uygulanacak olan çok amaçlı spor salonu ve 1300 kişilik yurt ihalesini gerçekleştirdik . Yine ilimizde 6 bin 446 kişilik öğrenci yurdu kapasitemizi Merkez, Tosya ve Çatalzeytin ilçelerimizle birlikte toplam 5770 kişilik öğrenci yurtlarını da ilimize kazandırıyoruz. ‘Ülke battı, ülke bitti’ diye veryansın ediyorlar. Bugün sizlerden aldığımız güç ve destekle 2019 yılında yerelde ve genelde yatırımlarımıza hızla devam ediyoruz” dedi. CM