Ünlü’den ödenek cevabı

AK Parti Grup Toplantısı, İl Genel Meclisi Mart ayı toplantıları öncesinde AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü başkanlığında gerçekleştirildi.
KÖYDES programı kapsamında 2018 yılında yapılması planlanan çalışmaları tamamladıklarını söyleyen AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, “Geçen yıl KÖYDES ödeneklerinde Türkiye’de en fazla ödeneği alan ildik. Bu yıl da Türkiye’de en fazla ödeneği alan il olmak için milletvekillerimizle beraber çalışmalarımız sürüyor. Seçim sürecine girdik. Bu bizim yerel seçimler öncesi son toplantımız. İnşallah yeni süreçte, daha güçlü bir şekilde; daha fazla il genel meclis üyesi kazanarak toplantımızı yapacağız. 31 Mart yerel seçimlerinde Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi gönül siyaseti, gönül belediyeciliği yapacağız. Genel başkanımız ‘Siyaset seçim kazanmak değil, gönülleri kazanmaktır’ diyor, biz de hem AK Parti teşkilatı olarak, hem de adaylarımız olarak; gönülleri ve kalpleri fethetmek için çalışıyoruz. AK Parti olarak bizim temel prensibimiz, gereksiz söylemlerle halkımızın kafasını karıştırmak değil, hizmet odaklı çalışmalar yapmaktır. Bizim sevdamız önce millet önce memleket” dedi.
Seçim çalışmaları kapsamında teşkilatıyla ve milletvekilleriyle beraber ilçeleri gezdiklerini de söyleyen Ünlü, “Halkımızdan aldığımız izlenim bizi çok mutlu ediyor. Bize büyük bir ilgi var. Yaptığımız her toplantıda salonlar hınca hınç doluyor ve bize ilgi gösteriyorlar. İnşallah 31 Mart yerel seçimlerinde tekrar büyük kazanımlar elde edeceğiz. Kısa bir süre kaldı ve biz de süreyi en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyoruz. Bu kapsamda ilimize değerli Bakanlarımız geliyor. Hem ilimize hem bize güç veriyorlar. Önümüzdeki süreçte de birkaç bakanımız daha gelecek. Geldiklerinde de hem Bakanlığı ilgilendiren hem de ilimizdeki Bakanlıkla ilgili istek ve taleplerimizi iletiyoruz ve çözüyoruz. Bu ziyaretler ilimiz için de bir kazanım oluyor. Partimizde bayrak yarışı var. Değişen İl Genel Meclisi üyelerimiz oldu. Bugüne kadar emeği geçen tüm üyelerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.
CHP Milletvekili Hasan Baltacı’nın 2019 yılı yatırım programına yaptığı eleştiri hakkında sorulan soruya cevap veren İl Başkanı Ünlü; “Ödeneklerde azalma gibi bir şey söz konusu değil. Bu yıl içerisinde Kastamonu’muzun aldığı yatırımlar ortada. Cumhurbaşkanımızın burada gerçekleştirdiği mitingde verdiği müjdeler var. Bunlardan bir tanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi, diğer bir yatırım Katı Atık Tesisleri var. Bu proje bir hibe ama böyle bir yatırım daha geliyor. Ulaştırma Bakanımız geçen geldiğinde; yol ve tünel yatırımlarının devam edeceğini ve yıl içerisinde ödeneklerin aktarılacağını ifade ettiler. Bizim duran veya gerileyen bir yatırımımız yok. Okullarımız devam ediyor. Spor salonumuzun ihalesi bitti. Öğrenci yurdu ve GSİM binasının ihalesi bitti. Beş ilçemizin devlet hastaneleriyle ilgili olan projeleri bu yıl başlayacak. Dolayısıyla baktığımızda Bakanlıklarımızın Kastamonu’ya yatırımları hız kesmeden devam ediyor. Bu yılı biz çok verimli görüyoruz. 2 bin 383 konutun cephe iyileştirilmesi de yapılacak. Talimatlarını verdiler ve projeleri yapıldı. Hiçbir Bakanlıkta eksik kalan bir yatırımımız yok. Ben 2019 yılını daha verimli görüyorum. Bakanlarımız birçok yatırım sözü verdiler ve bu yatırımların birçoğu büyük bedelli yatırımlar. Onun için bizim eksilen veya geri kaldığımız hiçbir yatırım yok hatta çevre illere baktığımız da en büyük yatırımı alan il konumundayız. Yerel ve geneli birleştiremezsek, bizim bu yatırımları alma şansımız yok. Belediyenin bütçesiyle bu projeleri hayata geçirme şansımız yok. Bizim ürettiğimiz bütün projeler Bakanlıklar tarafından ilimize kazandırılıyor. Türkiye’nin birçok ili ve ilçesi, yeni sanayi sitesi istiyor. Fakat Türkiye’de sadece iki ilde destek geldi; birisi Rize diğeri de Kastamonu’dur. Bu da, iktidarımızın Kastamonu’ya olan bakış açısını gösteriyor. Bu aldığımız desteğin miktarı da yaklaşık 430 milyon civarında, bu rakamı belediye bütçesiyle yapma şansımız yok. Bu destek sayesinde sanayi sitesine kazmayı vururuz diye düşünüyorum. Bu projeleri takip ediyoruz; Bakanlıklarımızla sürekli iletişim halindeyiz ve şükürler olsun birçoğunu da hayata geçiriyoruz. 2019’da, daha yapacak çok işimiz var. Çalışmalarımız son sürat devam ediyor” dedi.