Ünlü’den şehit Kansuva’nın ailesine taziye ziyareti

AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü, PKK’lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit düşen Mardin Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürü Tufan Kansuva’nınAnkara’daki yakınlarına yönetim kurulu üyeleriyle birlikte taziye ziyaretinde bulunarak, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diledi.

Taziye çadırında şehit Kansuva için Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından konuşan Ünlü, şehit Kansuva için “Şehidimiz ‘Allah yolunda şehit olanlara ölüler demeyiniz, bilakis onlar diridir. Fakat siz anlamazsınız’ ayeti kerimesinin sırrınca diridir ve inşallah kıyamet günü sevgili Peygamber Efendimizin yanı başında diğer şehitlerle beraber yerini almıştır” dedi.

“Bir Tufan şehit olur, bin Tufan doğar”

Ünlü, şöyle devam etti: “Hainler, düşmanlar, teröristler şunu bilsinler ki bir Tufan şehit olur, bin Tufan doğar ve tufan gibi onların başına çöker. Hepimiz şehit adaylarıyız. Yeri geldiği zaman vatanımız, milletimiz, ezanımız, bayrağımız için gözümüzü kırpmadan şehit, gazi oluruz. Teröristler, hainler, şunu da bilsinler ki şehitlerimizin hiçbirisinin kanı yerde kalmayacaktır. Çocuklarımızı babasız bırakan, anneleri, babaları çocuksuz bırakan hainler şu anda Diyarbakır’da o annelerin cesurca çıkışları neticesinde bilsinler ki bu millet birdir, beraberdir.Çocukları dağa çıkarılan annelerin her şeyimizle yanındayız. Dualarımızla yanındayız, bedenlerimizle yanlarındayız. İnşallah bu cesur çıkışın arkası gelir ve çocuklarımızı dağa çıkaran o hainler, annelerin bu cesur çıkışı karşısında pes ederler. Annelerle, babalarla, yiğitlerle, askerimizle, polisimizle, her şeyimizle bu birliğimizi, beraberliğimizi sağlama noktasındaki kararımız kıyamete kadar devam edecektir”