Unvan tartışması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, grup toplantısında, Kastamonu’ya gazilik unvanı verilmesi amacıyla Meclis’e kanun teklifi verdiklerini açıklamasının ardından tartışmalar da beraberinde geldi.

MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla hem CHP’yi hem de öneriyi gündeme taşıyan Kas-Der yönetimini hedef aldı. Aydın’ın bu açıklamasına cevap ise CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin’den geldi.

MHP İl Başkanı Aydın, sosyal medya paylaşımında, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun tartışma konusu eski tweetlerinden örnekleri de ekleyerekşöyle yazmıştı: “Ey chp bu günkü halinizle Kastamonuyu ağzınıza almayın. (1 nokta) 96 yıldır bu günkü küçük aklınız neredeydi..(iki nokta) Bu twetlerin sahibine kirli elle kestirdiğiniz kordelayıKastamonuya bulaştıramazsınız…(üç nokta)Bu kanun teklifiyle Kastamonu insanını tavlayamazsınız….(4 nokta)Anlaşılan R.şş. Kasderi size sözüm ona peşkeş çekmiş…..(5 nokta)Ne gaziliği ey chp.!! Bu gün Kastamonuya verilmesini istediğiniz ünvan;zaten bundan 96 yıl önce GAZİ MECLİS TARAFINDAN BEYAZ ŞERİTLİ İSTİKLAL MADALYASI VE BERATI olarak verilmiştir.‼️(Son NOKTA) siz anladınız tamaamm…”

Bu açıklamadan kısa bir süre sonra da CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin’den yine sosyal medya üzerinden yapılan şöyle bir paylaşım geldi:

“MHP Kastamonu İl Başkanı’nın sosyal medyadaki #Gazikastamonu ile ilgili açıklamalarına cevap vermek yersiz ve zaman kaybı.

Bakarsın daha önce yaptığı gibi paylaşımı sabaha kaldırır. Kendisine tavsiyem önce çok kıymetli öğretmenlerimizden Türkçe dersi alması ve yazım kurallarını öğrenmesi.

#Gazikastamonu senin için değerliyse hislerini bir kenara bırak ilini, yurdunu savun; olmaz diyorsan #Gazikastamonu ‘yu biz savunuruz sen iş takipçiliğine bak.”