“Üreten, ezilen burada sadece yiyen yok”

Saadet Partisi adına fabrika önündeki konuşmayı İl Başkan Yardımcısı Ramazan Öteleş yaptı.

Sorunun, derdin ve acının büyük olduğunu söyleyerek konuşmasına başlayan Ramazan Öteleş, “Bu memleketi açlığa mahkum etmenin, bu memleketi fakirliğe mahkum etmenin, bu memleketi köle etmenin kararlarını aldılar. Bir proje kurdular ve o projenin sahiplerini iş başına getirdiler. Vatandaşın ekonomisiyle, eğitimiyle, sağlığıyla, kadın haklarıyla, fabrikasıyla, hayvanıyla oynadılar” dedi.

Bir fikir ayrılığında aynı mekana gelinebiliyorsa insan olunduğunun ortaya çıktığını da söyleyen Öteleş, “Türkiye’nin gerçeği, zanaatı, çiftçisi, emekçisi buradadır. Üreten burada, ezilen burada, ölen burada, kalan burada. Sadece burada yiyen yok” diye konuştu.

Bu ülkenin elinde sadece ve sadece şeker fabrikalarının kaldığını söyleyen, Türkiye’nin tarımda hangi ülkelerden hangi ürünleri ithal ettiğini de tek tek okuyan Ramazan Öteleş, “Bir ülkede mal cimride olursa, ilim hayasızda olursa, liderlik akılsızda olursa, silah da korkakta olursa o ülkeye, insanlara hayır gelmez. Kendi kaderinizi kendiniz biçeceksiniz. Başka kimseden size hayır yoktur” dedi.