Usulsüz dinleme operasyonunda Kastamonu’dan bir gözaltı

 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü “usulsüz dinleme” soruşturması kapsamında aralarında Kastamonu’nun da bulunduğu 23 ilde operasyon başlatıldı. Kastamonu Emniyet’inden bir şüpheli Ankara’dan gelen bir ekip tarafından gözaltına alındı ve sorgulanmak üzere Başkent’e götürüldü.

 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü “usulsüz dinleme” soruşturması kapsamında aralarında Kastamonu’nun da bulunduğu 23 ilde operasyon başlatıldı.

Ankara merkezli 25 ilde düzenlenen “usulsüz dinleme” operasyonunun şüphelileri arasında eski Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkan Yardımcıları Recep Güven ve Gürsel Aktepe ile eski Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Lokman Kırcılı da bulunuyor.

Soruşturmayı yürüten Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Bürosu’nda görevli cumhuriyet savcısının talimatıyla, Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri dün sabah erken saatlerde Ankara, Samsun, Kastamonu ve Muş’un arasında bulunduğu 23 ilde operasyon düzenledi. Operasyon kapsamında siyasetçiler, gazeteciler, yargı mensupları ve iş adamlarının arasında olduğu 432 kişiyi usulsüz dinledikleri iddiasıyla 46 kişi hakkında gözaltı kararı alındı.

Kastamonu Emniyet’inden bir şüpheli Ankara’dan gelen bir ekip tarafından gözaltına alındı ve soruşturma kapsamında Başkent’e götürüldü.