Uyuşturucu sorununa hassasiyet artıyor

Kent Konseyi’nin, kent sorunlarıyla ilgili gündem maddelerinin başına uyuşturucu sorununu yerleştirmesinin ardından  AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, içki yasağından çok dikkat edilmesi gereken en önemli konunun uyuşturucu olduğunu söyledi.

Ünlü, “Uyuşturucu konusunda hem Valimizden, hem de Emniyet Müdürlüğümüzden hem önlem hem de sorununun çözümüne dönük çalışmalar bekliyoruz. Gözümüz göre göre gençlerimizin heba olarak gitmesini istemiyoruz. Gençlerimizin hayatları sönmesin” dedi.

Devam eden çalışmalara da değinen Ünlü, MİEM konusunda gerekirse Cumhurbaşkanı’nın kapısını çalacaklarını ifade ederken, İnebolu cezaevinin yeniden yapılacağını, Yurdun Tepe’nin bu yıl açılacağını, bakanlıklardan da ihtiyaç duyulan alanlara gerekli ödenek desteğinin sağlandığını söyledi.

 

 

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, partisinin İl Genel Meclisi grup toplantısında Kastamonu ile ilgili her konunun takipçisi olduklarını söyledi.

Özel İdare olarak yaz sezonu en iyi şekilde tamamlamaya çalıştıklarını ifade eden Doğan Ünlü, zaman zaman İl Özel İdaresi’nin ödenek ihtiyacının gündeme geldiğini bununla ilgili yaptıkları çalışmalarında meyvesini aldıklarını söyledi.

Hedeflenen işlerin yılsonuna kadar tamamlanmasını planladıklarını da söyleyen İl Başkanı Ünlü, “Yurdun Tepe inşaatımızda bu yıl tesislerin tamamlanmasını planlıyoruz. Türkiye’nin güzide tesislerinden biri haline gelecek.  Kültür ve Turizm Bakanımızda Yurdun Tepe için İl Özel İdaresi’ne son kalan 5 milyon TL’lik bütçeyi gönderdiler. 15 milyon TL’de daha önceden almıştık. Bununla da yetinmiyoruz. Bu yılsonu itibariyle de eksik kalan işlerin tamamlanması içinde bir 5 milyon TL daha talepte bulunduk. Devlet Su İşleri’nin yapmış olduğu yatırımlar var. İhsangazi’de Sevindik Göleti tamamlandı. Bu göletin dışındaki baraj ve göletlerin tamamlanması içinde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Sağlık alanında baktığımızda inşaatı devam eden Aile Sağlı Merkezleri var. Bunun dışında Abana, Bozkurt ve Küre gibi hastanelerini yenilemeyi düşündüğümüz ilçeler var. Bu konuda da çalışmalarımız sürüyoruz. Bu alanda da yatırımları bire bir takip ediyoruz” dedi.

Kastamonu Havalimanı’nda gümrüğün açılması içinde çalışmalar yürüttükleri ifade eden Doğan Ünlü sözlerini şöyle sürdürdü:

“Havalimanımızın uluslararası havalimanı olabilmesi içinde gümrüğün açılması gerekiyor. Bununla ilgili milletvekillerimizle ile gümrüğün açılması için çalışmalar yürütüyoruz.Organize Sanayimizin genişletilmesi ile ilgili çalışmalarımız sürüyor. Onunla ilgili uğraş veriyoruz. Mevcut Organize Sanayi Bölgemize yeni gelecek yatırımcılara yer göstermemiz gerekiyor. Hazine arazileri diğer arazilere göre daha mantıklı ve ucuz oluyor. Şahıs arazilerin kamulaştırılması daha zor oluyor. Bu yönde çalışmalarımız sürüyor. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın ilimizde yatırımları sürüyor. Yurdun Tepe haricinde kullandığımız mevcut kayak merkezi için 10 milyon liralık destek sözü aldık. Oradaki bir alanda kayma var. Fore kazık çalışması yapılması gerekiyor. Orayla ilgili kaynağı sağlamış olduk.”

“MİEM’İ GEREKİRSE CUMHURBAŞKANIMIZA TAŞIYACAĞIZ”

“MİEMçok uzun yıllar önce başlamış bir yatırım. AK Parti döneminde yapımına başlanan binaların hepsine bir fonksiyon yüklendi ve şuanda çalışıyor. Bizim dönemimizden önce yapılan birçok yatırımı da tamamladık. Şimdi bu MİEM’i en verimli şekilde kullanmak istiyoruz. MİEM’in olimpiyat hazırlık merkezi olmasını istiyoruz. Bakanımızla yaptığımız görüşmede bu yatırımın hayata geçmesi durumunda ülkemizin gurur duyacağı yatırımlardan bir tanesi olacağını ilettik. Bir burayı küçük bir müdürlük veya dar kapsamlı bir şekilde kullanılması doğru değil. Biz orayı ülke çağında bir tesis haline dönüştürülmesi için çalışma yürütüyoruz. Bu konuyu gerekirse sayın Cumhurbaşkanımıza taşıyıp destek isteyeceğiz”.

“İSTİKLAL YOLU İÇİN İCRAAT YAPMAK GEREKİYOR”

“İstiklal Yolu ile ilgili yaptığımız çalışmaları çok gündeme taşımak istemiyoruz. Bu konuyu sürekli gündeme taşıyarak kendi kendimize bir şeyler anlatma ihtiyacının dışında reel olarak müdürlüğün İstiklal Madalyası olan İnebolu’muzda kurulması ile ilgili çalışmalarımızı yürütüyoruz. Adeta bununla ilgili savaşıyoruz. Biz elimizden gelen gayreti sonuna kadar gösteriyoruz. Gerekli görüşmeleri yaptık. Sanki bu konuyla ilgilenmiyormuşuz gibi bir algı oluşturuluyor. Her şey konuşulduğu gibi olmuyor. Onlar konuşuyor, biz çaba gösteriyoruz, savaşıyoruz. İstiklal Yolu için konuşmanın ötesinde icraat yapmak gerekiyor. İcraat noktasında biz iktidar partisi olarak sonuna kadar ilimizin hakkını savunuyoruz. Savunmaya devam edeceğiz. Sivil Toplum Örgütleri de bize destek oluyorlar. Biz söylenebilecek ne varsa, Bakanlığımıza anlatarak isteğimizi gerçekleştirdik. Bunun dışında da başka bir şey talep etmediğimizi dile getirdik”

“BİZ LAF ÜRETMİYORUZ”

“CHP’nin il başkanı ‘AK Parti, Kastamonu’nun sorunlarıyla ilgilenmiyor’ diyor. Onların genel başkanı da ülkenin, milletin yararına olan hiçbir şeyde yanımızda olmuyor. Hatta ülkemizin karşısında olanlarla saf tutuyorlar. Biz onları ne ülkede nede ilimizde hiçbir zaman yanımızda göremedik. Onlar siyaseti ve ilimizin sorunlarını bildiğini sanıyorlar ama hiçbir şey bilmiyorlar. Gerçeklerden kaçınarak sadece laf üretiyorlar. Bizim işimiz laf üretmek değil. Bulunduğumuz koltukların vebalini biliyoruz. Kimsenin bize bir şey anlatmasına gerek yok. Biz memleketimiz için gerekli gayreti gösteriyoruz.”

“ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI TALEPLERİMİZE OLUMLU YAKLAŞTI”

“Milletvekilimiz, İGM Başkanımız ve belediye başkanlarımızla Çevre ve Şehircilik Bakanımızın yanına gittik. İlçelerimiz ve Özel İdare için çok verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Toplantı da bakanlığa bağlı genel müdürlerde vardı. Özel İdare için hem hibe destek aldık, konteynır aldık, vidanjör aldık, makine alımı için 4 milyon lira kredimiz onaylandı. Bunun dışında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın önümüzde ki süreçle il merkezinde yapacağı yatırımlarla ilgili planlamayı gerçekleştirdik. Bu konuyu da ilerleyen süreçte açıklayacağız. Emekliler için Güney Kent’te TOKİ yapılıyor. Bunun dışında en az 300 dairelik emeklilere dönük TOKİ talebimiz oldu. Bu konuya da bakanımız olumlu yaklaştı. Önümüzde ki süreçte TOKİ’nin ilimizde ki yatırımları devam edecek. Bizi boş çevirmedikleri için Kastamonu adına teşekkür ediyorum.”

“İNEBOLU CEZAEVİ YAPILACAK”

“İnebolu’ya cezaevi yapılması ile ilgili talebimizi ilettik. Kendileri de İnebolu’ya cezaevi yapılacağını bize söylediler. İnebolu Cezaevi yapılacak. İlimizdeki bütün konuların bire bir yapıyoruz. Birilerin söylediği gibi boş boş gezmekle olmuyor. AK Parti olarak hep birlikte halkımıza en iyi hizmeti yapmaya, bu hizmeti yaparken de, merkezi yatırımlar noktasında en fazla desteği almaya çalışıyoruz. Bu bizim yapmamız gerek bir şey. Biz bunu milletimiz için yapıyoruz. Kastamonu halkı her şeye layıktır. Önümüzdeki yıllarda birçok yatırımı getirecek olan yine AK Parti ve AK Parti kadrolarıdır.”

UYUŞTURUCU AÇIKLAMASI

“İçki yasağı ile ilgili zaten yürürlükte bir kanun var. Sayın Valimizin bunu hatırlatmak istediğini düşünüyorum. Belediyenin partimizde olduğu dönemde de bu konu meclise gelmişti. O zamanda biz tavrımızı net olarak belirttik. Bu dönemde de grup olarak aldığımız kararda görüşümüzü bildirdik. Komisyonda da bizim üyemiz yok. İçki gündemde ama kullanılan uyuşturucu ve madde bağımlığı ile ilgili hem Valimizden, hem de Emniyet Müdürlüğümüzden hem önlem hem de sorununun çözümüne dönük çalışmalar bekliyoruz. Gözümüz göre göre gençlerimizin heba olarak gitmesini istemiyoruz. Uyuşturucu ve madde kullanan birçok gencimiz var. Bununda engellenmesi için çalışmalar yapılması lazım. İçki zaten alınabilen bir şey ama onun dışında yasak olmasına rağmen alınıp satılan maddelerin engellenmesi gerektiğini düşünüyorum. Gençlerimizin hayatları sönmesin”