Üzgün KSK, dinlenmiş Van’a karşı

Kastamonuspor 1966, dinlenerek geçireceği 10’uncu hafta öncesindeki üç maçlık zorlu periyodun son engelini aşabilmek için yarın Gazi Stadı’nda sahaya çıkıyor.

Batman Petrolspor’u 2-1’le geçtikten üç gün sonra en yakın takipçisi Bergama ile deplasmanda yaptığı unvan maçında galibiyeti çok kötü biçimde kaçırmış olmanın üzüntüsü ve bu zorlu mücadelenin yorgunluğu içindeki kırmızı-siyahlıların rakibi, çarşambayı dinlenerek geçiren Van Büyükşehir Belediyespor.
Yeniden dönüş yaptığı 3. Lig’e fırtına gibi başlayan ve 8 hafta sonunda 6 galibiyet, 2 beraberlikle 20 puana ulaşıp liderliğini sürdüren Kastamonuspor 1966, yarın zorlu bir sınav daha verecek.
Bir hafta içinda üçüncü maçına çıkacak olan kırmızı-siyahlılar, yarın Gazi Stadı’nda renkdaşı Van Büyükşehir Belediyespor’la karşı karşıya geliyor.
Dinlenme haftası öncesindeki üç maçlık zorlu periyodun ilk ayağında Batman Petrolspor’u 2-1’lik skorla geçen kırmızı-siyahlılar, hafta içi deplasmanda oynadığı “unvan maçı”ndan üzgün ve yorgun dönmüş olmanın, bunun yanı sıra Uğur Yanıkdemir’in kart cezalısı olmasının dezavantajıyla çıkacağı yarınki müsabakada karşısında dinlenmiş ve üst sıralardan kopmamak için galibiyet hedefleyen bir rakip bulacak.
Her şeye rağmen iç sahadaki galibiyet serisini sürdürmek ve liderliği kaptırmamak için mücadele edecek olan kırmızı-siyahlıların, Van Büyükşehir Belediyespor karşısına çıkacak muhtemel ilk 11’i şöyle: Eray – Osman, Müslüm, Taner, Fatih – Cabir, Hüseyin – Salim, Batuhan, Fatih Özçelik – Yaşar Çetin.
Gazi Stadı’nda yarın oynanacak maçın başlama saati 15.00.