Vaci NKSE hem atletik hem hızlı

Hentbolda Avrupa arenasında EHF Cup’ta boy gösterecek olan Kastamonu Belediyespor’un rakibi olan Macar Vaci NKSE, genç, atletik ve hızlı bir takıma sahip. Kadrosunda iki yabancı bulunduran Vaci NKSE, genç kadro yapısıyla dikkat çekiyor.

Vaci NKSE’nin kalesindeki 1986 doğumlu Brezilyalı Barbara Elizabeth ve 1994 doğumlu Sırp sol kanat Sanja Radosavljevic’in dışında kadrosunda yabancı oyuncu bulunmuyor. Avrupa sahnesinde oldukça tecrübeli olan kaleci Barbara, en yaşlı hentbolcuları olarak istatistiklere yansıyor.

Öte yandan Vaci NKSE, 2000 doğumlu oyuncularının da olduğu, genç ve orta yaş harmanlı bir kadroya sahip. Oldukça genç oyuncular bulunduran Vaci, atletik yapısı ve hızlı oyunuyla rakiplerine korku veriyor.

Vaci NKSE, EHF Cup’a 2’nci turdan dahil oldu. 2’nci Tur’da Avusturya ekibi HypoNiederösterreich takımıyla eşleşen Vaci, evindeki maçı 26-22, deplasmandaki maçı ise 30-23 kazanarak adını 3’üncü tura yazdırmıştı.

BELEDİYESPOR, DAHA ÖNCE ELEMİŞTİ
Kastamonu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, Macar ekibi Vaci NKSE ile daha önce de EHF Cup’ta karşı karşıya geldi. 2017-2018 sezonunda EHF Cup 3’üncü Tur eşleşmesinde gülen taraf Belediyespor oldu. Deplasmandaki ilk maçı 24-26 kazanan Belediyespor, ikinci karşılaşmada ise Atatürk Spor Salonu’nda VaciNKSE’yi 36-29 ile geçmeyi başardı. O sezon Vaci’yi kupa dışına iten Belediyespor, EHF Cup’ta da yarı final oynadı.