Vahşetin detayları ortaya çıktı

İstanbul Beşiktaş’ta kendisini uyaran aslen Azdavaylı apartman görevlisi Nefise Dolapçı’nın boğazını keserek öldüren fitness eğitmeni İbrahim Yener cinayeti nasıl işlediğini anlattı. Gürültü nedeniyle kendisini uyardıktan sonra evine dönen apartman görevlisi Nefise Dolapçı’yı bir süre sonra megafonla yanına çağırdığını söyleyen İbrahim Yener, önce başına şişeyle vurduğunu, ardından da öldürdüğünü belirtti.

 

İstanbul Beşiktaş’ta kendisini uyaran aslen Azdavaylı apartman görevlisi Nefise Dolapçı’nın boğazını keserek öldüren fitness eğitmeni İbrahim Yener cinayeti nasıl işlediğini anlattı.

Birçok ünlü ismin de fitness eğitmenliğini yapan İbrahim Yener’in iki ay önce Beşiktaş Nispetiye Mahallesi Gözde Sokak’taki apartmanın giriş katındaki daireye yerleştiği öğrenildi. Geçtiğimiz Çarşamba günü İbrahim Yener’in evindeki gürültünden rahatsız olan komşuları apartman görevlisi Nefise Dolapçı’dan İbrahim Yener’i uyarmasını istedi. Nefise Dolapçı apartman sakinlerinin isteği ile gürültü yapan fitness eğitmenini uyarınca aralarında tartışma çıktı.

Tartışmanın ardından dairesine dönen Dolapçı’yı, İbrahim Yener saat 11.45 sıralarında megafon aracılığıyla yanına çağırdı. Fitness eğitmeni dairesinin önüne gelen apartman görevlisinin başına önce şişeyle vurdu. Başına aldığı darbeyle yere yığılan talihsiz kadına, Yener bu kez bıçakla saldırdı.

Boğazına aldığı bıçak darbeleriyle apartman görevlisi hayatını kaybederken, İbrahim Yener ise önce sevgilisi Bahar Ö.’nün evine gitti. Bahar Ö,’den bir miktar para istediği öne sürülen İbrahim Yener daha sonra oradan da ayrıldı. Ablası F.Y.’yi arayarak cinayet işlediğini söyleyen Yener ardından kayıplara karıştı.

Soruşturma kapsamında İbrahim Yener’in yakın çevresini mercek altına alan polis abla F.Y.’ye ve sevgilisi Bahar Ö.’nün bilgisine başvurdu. Polis, aynı zamanda Sırbistan vatandaşı olan İbrahim Yener’in Sırbistan’a kaçma ihtimali üzerine havaalanlarını ve gümrükleri bilgilendirdi. Sürdürülen takipler sonucu avukatı ile irtibata geçen İbrahim Yener saklandığı adreste teslim alındı.

Emniyette yapılan incelemelerde İbrahim Yener’in geçmişte de yaralama ve resmi belgede sahtecilikten kaydı olduğu ortaya çıktı. Yapılan sorgulamalarda Yener, “Apartman görevlisi ile tartıştık. Yaşanan tartışmanın ardından olayı gerçekleştirdim” dediği öğrenildi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheli İbrahim Yener adliyeye sevk edildi.

GERİYE BU SÖZÜ KALDI: ‘BENDEN MUTLUSU YOK’

Azdavaylı Nefise Dolapcı’nın 35 yıllık eşi Murat Dolapçı da Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde şoför olarak çalışıyordu. Marmara Üniversitesi’nde okuyan büyük kızları Nihal üniversiteyi çok iyi dereceyle bitirip kimya mühendisi oldu. Bir yıl Macaristan’da eğitim aldı. Ülkeye döndüğünde ise hemen çalışmaya başladı. Küçük kızları Ceylan ise odyometri bölümünü okudu. Geçen yıl üniversiteyi birincilikle bitirdi. Nefise Dolapcı, onlarla gurur duyuyordu, “Artık benden mutlusu yok” diyordu komşularına. Nefise Dolapcı’nın cenazesi, eşiyle birlikte yerleşme hayalleri kurdukları Azdavay’a bağlı Saray köyünde toprağa verildi.