Vali Avni Çakır’ın Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Mesajı

“Uluslararası bir başarı olan Kabotaj hakkının kazanılması;   bağımsızlığımızın, gelişmişliğimizin, ülke zenginliğimizin   denizlerimizde de tescil edildiğinin göstergesidir. Denizcilik ise, ülkemiz ekonomisi ve turizmine katkısı yanında vatan savunmasında da önem arz eden bir sektördür.

Denizlerdeki hakimiyetimizin sağlanması ile Türkiye’miz  ve çevresindeki karasularımızda ticaret, sanayi, ulaştırma, enerji ve etkinlik  faaliyetleri  dinamizm kazanmıştır.  Ülkemizin sınırları ve denizcilerimizin ulaşabildiği  her noktada  dalgalanan bayrağımız;  Türk devletinin, milletinin, Türk denizcisinin şanına şan katmakta, karada ve denizlerde  hedeflerimize giden yolu  belirlemektedir.

Uluslararası deniz yolu geçişini sağlayan Ülkemizden denizlerimize  uzanan  doğal güzelliklerimizin korunmasında, deniz turizmi, su sporları gibi ulusal etkinliklerin büyük bir coşkuyla  yaşatılmasında başarı sağlayan denizcilerimize teşekkür ediyorum.

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin, milletimizin  denizlerdeki  hakimiyetini sağlayan  ve şanlı  bayrağımızın  temsilcileri Türk denizcisinin Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nı kutluyor, aileleriyle birlikte sağlıklı , mutlu, başarılı günler diliyorum.”