Vali Günaydın’dan Araç köylerine asfalt müjdesi

img1028Araç’ı ziyaret eden Vali Şehmus Günaydın, köy yollarında birinci kat ve uygun durumda olanlarına ikinci kat asfaltlarının yapılacağını, bunun için Akgeçit köyünde asfaltlama malzemesi üretmek üzere kurulacak olan seyyar konkosör ile asfaltlama çalışmalarının hız kazanacağını açıkladı.

 Vali Şehmus Günaydın, Araç’ı ziyaret etti.

Kaymakam Veli Biçer, Belediye Başkanı Mustafa Ayanoğlu ve ilçedeki kurum amirleri ile bir araya gelen Günaydın, iİlçede yapılacak yeni Sağlık Meslek Lisesi için görüşmelerde ve konuyla ilgili incelemelerde bulundu.

Günaydın’ın incelemelerine okul yapımı için maddi destek veren Araçlı hayırsever işadamı İbrahim Subaşı da katıldı.

Daha sonra Araçlılar ve muhtarlarla bir araya gelen Vali Günaydın, vatandaşların ve muhtarların sorun, istek ve taleplerini dinledı.

img1018Köy yolları konusunda açıklamada bulunan Günaydın, Araç İlçesine bağlı köy yollarında birinci kat ve uygun durumda olanlarına ikinci kat asfaltlarının yapılacağını, bunun için Akgeçit köyünde asfaltlama malzemesi üretmek üzere kurulacak olan seyyar konkosör ile asfaltlama çalışmalarının hız kazanacağını açıkladı ve köylerin yol sorunlarını çözmek en iyi hale getirmek için bu yöndeki her türlü çalışmanın titizlikle yapıldığını belirtti.

img1052Günaydın,vatandaş ve muhtarlarla yapılan görüşmelerin ardından  Belediye Başkanlığını da ziyaret ettiler. Belediye Başkanı Ayanoğlu’nu dünyaya yeni gelen gelen torunu için kutlayan Günaydın, Belediye Başkanlığını ziyaretinin ardından Kastamonu’ya döndü.