Vali Karadeniz: “Akademik başarıya odaklanmalıyız”

  • Milli Eğitim Danışma Komisyonu toplantısında konuşan Vali Yaşar Karadeniz, “Yoğunluğumuzu tamamen akademik başarının artırılmasına yöneltmemiz ve oraya odaklanmamız gerekiyor. Öğrencilerin özgüveninin artırılması için onları kültürel, sportif, sosyal ve sanatsal çalışmaların içine mutlaka çekmemiz lazım” dedi.

 

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönem Milli Eğitim Danışma Komisyonu toplantısı Vali Yaşar Karadeniz başkanlığında gerçekleşti.

Toplantıya Belediye Başkan Vekili Mehmet Yurt, Kastamonu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Atalan, Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu, şube müdürleri, Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri, okul yöneticileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Başarının yakalanması için çok çalışılması gerektiğini söyleyen Vali Karadeniz, “Yoğunluğumuzu tamamen akademik başarının artırılmasına yöneltmemiz ve oraya odaklanmamız gerekiyor. Öğrencilerin özgüveninin artırılması için onları kültürel, sportif, sosyal ve sanatsal çalışmaların içine mutlaka çekmemiz lazım, bu yetişkin olduğunda da ona fayda sağlayacaktır. Ben tüm çocuklarımıza önümüzdeki eğitim öğretim yılında, hem çocuklarımıza hem okullarımıza hem de öğretmenlerimize başarılar diliyorum” dedi.

Toplantıda İl Milli Eğitim Müdürlüğü brifing sunarken, il geneli eğitim durumu, insan kaynakları, okullaşma oranları, taşımalı eğitim, hayat boyu öğrenme, destekleme ve yetiştirme kursları, inşaat ve emlak hizmetleri, özel eğitim ve rehberlik hizmetleri ile merkez ilçedeki eğitim öğretim faaliyetleri görüşüldü.