Vali Karadeniz’den öğrencilere: “Hayat boyu öğrenmeyi ilke edinin

Yeni eğitim-öğretim yılının ve İlköğretim Haftasının başlaması dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Vali Yaşar Karadeniz, “Bugün olduğu gibi yarınların da aydınlık gelecekleri olan öğrencilerimiz, eğitim hayatları boyunca bilim ve teknoloji alanındaki hızlı gelişmeleri takip etmeli, hayat boyu öğrenmeyi ilke edinmelidirler” dedi.

Vali Karadeniz mesajında şunları söyledi:

“İnsanlar eğitim yolu ile sadece bilgi ve birikimlerini değil aynı zamanda milli, manevi değerlerini de gelecek nesillere aktarır.

Aileden sonra en önemli basamak olan okullarımız, çocuklarımızı ve gençlerimizi hayata hazırlayan, çabalarını başarıya ulaştıran, öğretim imkanlarını sistemli bir şekilde sunan ve geleceğe ilişkin hedeflerini  belirleme  adına çok önemli görevler üstlenen kurumlardır.

İlk eğitim-öğretim hayatına başladığımız günden itibaren  göstereceğimiz başarı, daha müreffeh bir hayatın temeli ve teminatı olacaktır.

Bugün olduğu gibi yarınların da aydınlık gelecekleri olan öğrencilerimiz, eğitim hayatları boyunca bilim ve teknoloji alanındaki hızlı gelişmeleri takip etmeli, hayat boyu öğrenmeyi ilke edinmelidirler.  Ayrıca öğrenci-öğretmen-okul yönetimi ve veliler arasında kurulacak iletişim ve işbirliği çocuklarımızın daha sağlıklı ve mutlu bireyler olarak yetiştirilmesine katkı sağlayacak olup,  aynı zamanda akademik başarılarını da arttıracaktır.

Bizler,   tarihin her döneminde bilgi birikimleri ile insanlığa değer katan milletimizin elde ettiği büyük başarılarındaki en güçlü ve etkili kaynağın eğitimli genç nesillerimiz olduğunun bilincindeyiz. Bu  hassasiyet  içerisinde sarsılmaz bir azim, değişmez bir kararlılık isteyen ilim yolculuğu,  tüm milletimizin müşterek gayesi ve mücadelesidir. İşte bu nedenle ağır bir sorumluluk taşıyan  öğretmenlerimizin, gelişen teknolojiyle birlikte değişen zamana ve hızla ilerleyen bilgi akışına iyi adapte olarak hazırlayacakları ilim-irfan ordusu sayesinde  ülkemizin çağdaş uygarlık seviyesinin zirvesinde yerini alacağına yürekten inanıyorum.

Bu duygularla; 2019 – 2020 eğitim-öğretim yılının Ülkemize, İlimize hayırlı olması temennisiyle, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş olan eğitim camiamızın aziz neferlerini saygı ve şükranla yad ediyorum. Eğitim-öğretim  hizmetlerini yürüten öğretmenlerimize,  sevgili öğrencilerimize başarılarla dolu bir eğitim öğretim yılı geçirmeleri  dileklerimle,  İlköğretim Haftasını kutluyorum.”