Vali’den köylere güvence

“Geçen seneyi fazlasıyla telafi etmemiz lazım”… “Bayramdan sonra hizmete başlayacağız”

Vali Avni Çakır, bu sene köyleri bekledikleri yatırımlara kavuşturacaklarını söyledi. Muhtarlar Derneği’nin iftar yemeğinde konuşan Vali Çakır, “Gelen taleplerle iş programımızı ciddi bir şekilde oluşturuyoruz. Bayramdan sonra da hizmete başlayacağız. İnşallah, bu sene hiçbir muhtar arkadaşımızı mahcup etmemeye çalışacağız. Geçen seneden bir mazeretimiz oluşmuştu. Onu bu sene, fazlasıyla telafi etmemiz lazım” dedi. Vali Çakır, siyasilerle birlikte olayın finansal tarafını halletmek için yoğun çaba içerisinde olduklarını belirtti ve“Bu sene beklediğimiz miktarda yatırımı inşallah, köylerimize kavuşturacağız” diye konuştu.

 

Vali Avni Çakır, bu sene köyleri bekledikleri yatırımlara kavuşturacaklarını söyledi.

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Kastamonu Muhtarlar Derneği’nin iftar yemeğine katılan Vali Avri Çakır, burada yaptığı konuşmada muhtarlara şöyle hitap etti:

“Kastamonu, bünyesinde bin 54 köyün 177 mahallesiyle birlikte bin 227 muhtara sahip çok geniş bir coğrafya. Hal böyle olunca hem coğrafyamızın dağınıklığını, yüzeysel yapısı hem muhtar sayımızın fazlalığı, biz idarecilerin muhtarlarla, muhtarların vatandaşlarla hizmet noktasında çok yakın bir ilişki içinde olmasını gerektiriyor. Ben, Kastamonu’ya geldiğimde de çok güzel bir miras devraldığımı düşünüyorum. Çok sıcak bir ilişkimiz var. Çünkü karşılıklı olarak birbirimizi gördüğümüzde yüzlerimizin gülümsemesi bunun en güzel göstergesidir diye düşünüyorum.

Coğrafyamızın genişliğini çok iyi biliyorsunuz, yaşadığımız afeti biliyorsunuz. Yaralarımızı hızla sarıyoruz. İnşallah, İçişleri Bakanımız da bölgemizi ziyaret edecek, son durumu da kendilerine göstereceğiz.

Bunun yanında coğrafyamızdaki ağır kış şartlarından dolayı yüzden fazla köyümüzde de heyelan meydana geldi, ama Özel İdaremizin gücü kapasitesi, oradaki arkadaşlarımızın özverili çalışmasıyla bunları da süratli bir şekilde gideriyoruz. Hiçbir köyü bu anlamda mağdur etmeyeceğiz. Ama bütün bunlar, bu yaz yapacağımız yoğun iş programının mazereti değil onu da söyleyeyim. Gelen taleplerle iş programımızı ciddi bir şekilde oluşturuyoruz. Bayramdan sonra da hizmete başlayacağız. İnşallah, bu sene hiçbir muhtar arkadaşımızı mahcup etmemeye çalışacağız. Geçen seneden bir mazeretimiz oluşmuştu. Onu bu sene, fazlasıyla telafi etmemiz lazım.

Siyasilerimizle beraber olayın finansal tarafını halletmek için yoğun çaba içerisindeyiz. Bu sene beklediğimiz miktarda yatırımı inşallah, köylerimize kavuşturacağız.”

 

Cengiz MUHZİROĞLU