Veteran futbolun şampiyonu Kastamonu

  • TMVFL Futbol Ligi’nin tescil edilmesiyle birlikte Mavi Batı Karadeniz Bölgesi’nde Kastamonu Master Veteranlar sezonu şampiyon tamamladı. Ayrıca Kastamonu Master Veteranlar yılın takımı seçildi.

2014 yılından itibaren 40 yaş üstü futbolseverleri TMVFL Futbol Ligi’nin çatısı altında buluşturan Türkiye Masterler ve Veteranlar Futbol Federasyonu pandemi dolayısıyla liglerini tescil etti.

Yapılan açıklamaya göre, “Ülkemizde ve dünyada etkileri devam eden COVID-19 salgınının yarattığı pandemiyle mücadelede, devletimizin çizdiği çerçeveye uygun olarak, Türkiye Masterler ve Veteranlar Futbol Federasyonu üzerine düşen sorumluluğu ilk andan itibaren büyük bir titizlikle yerine getirmektedir. TMVFL,  ilgili bakanlıkların ve Bilim Kurulu’nun kararlarını dikkate alarak, oluşan bu hassas durumla ilgili olarak tüm kulüplerimizin de görüşlerini almıştır” denildi.

Pandemi nedeniyle 2019-2020 Bülent Yelkenci Sezonu TMVFL Futbol Ligi’nin son 2 haftası oynanmamıştı. Yapılan açıklamaya göre lig tescil edildi ve bölge birincileri ve şampiyonlar belirlendi.

TMVFL Futbol Ligi’nin tescil edilmesiyle birlikte Mavi Batı Karadeniz Bölgesi’nde Kastamonu Master Veteranlar sezonu şampiyon tamamladı. Ayrıca Kastamonu Master Veteranlar yılın takımı seçildi.

Kastamonu Veteranlar Teknik Direktörü Kadir Baltaç, “Güzel bir sezon geçirdik. Türkiye’de şampiyonluğunu en erken ilan eden takım olduk. 11 maçta 60’ın üzerinde gol atıp 4 gol yedik. Futbolcu arkadaşlarımız, yöneticilerimiz emek verdiler. Çok teşekkür ediyoruz. Maddi manevi destek veren sponsorlarımıza da çok teşekkür ediyoruz” dedi.