Vidinli’den mesleki eğitim projesi: KASMEK

MHP Kastamonu Belediye Başkan Adayı Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu, “Kastamonu Belediyesi Meslek Eğitim Kursları (KASMEK) ile hemşerilerimizin talebi olan ‘sanat ve meslek eğitimi’ talebini karşılayacağız. Hemşerilerimize meslek edindirme kapılarını açacağımız bu projemiz sayesinde istihdama destek sağlamış olacağız. İşadamlarımızla iş birliği içerisinde yürüteceğimiz çalışmalar sonucunda iş dünyasının en çok ihtiyaç duyduğu nitelikli ara personeller yetiştireceğiz” dedi.

MHP Kastamonu Belediye Başkan Adayı Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu, Cumhuriyet İlkokulunu, Emniyet Müdürlüğünü, Kırkçeşme Caddesi Esnaflarını, Pancar Kooperatifini ve Ziraat Odasını ziyaret etti.
Gerçekleştirdiği ziyaretlerin ardından konuşan Vidinlioğlu şunları söyledi:
“Kastamonu Belediyesi Meslek Eğitim Kursları (KASMEK) ile hemşerilerimizin talebi olan ‘sanat ve meslek eğitimi’ talebini karşılayacağız. Hemşerilerimize meslek edindirme kapılarını açacağımız bu projemiz sayesinde istihdama destek sağlamış olacağız. İşadamlarımızla iş birliği içerisinde yürüteceğimiz çalışmalar sonucunda iş dünyasının en çok ihtiyaç duyduğu nitelikli ara personeller yetiştireceğiz. Böylece hemşerilerimiz ile iş adamlarımız arasında bağlantı kurarak meslek edinmelerini sağlayacağız. Nitelikli ara personel dışında yöresel ürünlerimizi üretecek usta çırak ilişkisine dayalı yeni personeller yetiştireceğiz. Yerel markalaşmayı sağlama konusunda yerel ürünlerimizin yeniden üretilmesini sağlayacağız. Hem ev hanımlarımızın, ustalarımızın bu işten gelir elde etmesini sağlayacağız hem de yöresel ürünlerimizin gelecek nesillere aktarılmasını sağlayacağız. Bu kurslarımızda yetişen usta çıraklarımızla yöresel ürünlerimizin ülkemize yayılmasını sağlayacak ve bir gelir kapısı açacağız. Bu ürünler sayesinde Kastamonumuzun tanıtımını da yapmış olacağız” açıklamasında bulundu.

Vidinlioğlu, “Ziyaretlerimizde bizi güler yüzle karşılayan, çayını, çorbasını paylaşan herkese teşekkür ediyorum. Biz hep ‘ortak bir akıl’ oluşturacağız dedik. Bunu da başaracağız. Sahada olduğum süre içerisinde bunun sinyallerini aldım. Şehrimizin durumu hakkında sohbet ediyoruz. Yapılması gerekenleri konuşuyoruz. Hemşerilerimiz de sağ olsunlar, bizimle görüşlerini paylaşıyorlar. Hepsine tekrar teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

MHP Kastamonu Belediye Başkan Adayı Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu’na ziyaretlerinde MHP Kastamonu Merkez İlçe Başkanı Emre Şahin ile bazı İl ve Belediye Meclis Üyeliği Adayları eşlik etti.