Vidinlioğlu ile Babaş arasında “Copy-Paste” gerginliği

MHP Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Galip Vidinlioğlu, Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Tahsin Babaş’ın Pazar günkü proje tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada yer alan “2014 yılından bugüne yaptığımız tüm projeleri, taraflı tarafsız herkes sahiplenmiş durumda. Bu bizlerin ne denli doğru işlere imza attığının da göstergesidir. Bizler yaptığımız ve yapacağımız projeleri, illerin, ilçelerin Belediyelerinden veya özel mimarlık şirketlerinin sitelerinden kopyalamadık” şeklindeki sözlerini cevapladı.
Seçim çalışmaları kapsamında İstanbul Ecza Kooperatifi, M. Akif Ersoy İlkokulu, Şehit Uğur Yıldız (Darende) İlk ve Ortaokulu, Verem Savaş, Taşköprü yolundaki Aile Toplum Sağlığı Merkezi, Hedef Yapı, Büzcü Cevdet, Atılım İnşaat, Buhara Eczanesi, Ilgazlar Otomotiv ve Tokel Vinç’i ziyaret eden Vidinlioğlu, gerçekleştirdiği bu ziyaretlerin ardından yaptığı açıklamada, “Biz hiçbir yerden kopyala yapıştır yapmadık” dedi.
Vidinlioğlu, konuyla ilgili şunları söyledi:
“Biz hiçbir projemizi ‘copy paste’ yani kopyala yapıştır yapmadık. Bizim bir tane projemiz bile ‘copy paste’ değildir. Toklu Tepe projemizi hangi il ve ilçeden ‘copy paste’ ile almış olabiliriz? Aynı şekilde Kuzeykent Kent Park projemizi nereden almış olabiliriz? ‘Copy paste’ konusunda uzman olanlar bunun ne demek olduğunu bilirler. ‘Copy Paste’ görmek isteyenler, bizim 2014 yılındaki seçim kataloğumuzdaki Mahalle Konakları projemize bakarak kimin ‘copy paste’ projeler kullandığını anlayabilirler. Bu yaklaşım proje ekibimize yapılan bir haksızlıktır, saygısızlıktır. Biz projelerimizi cuma günü açıkladık. Şimdi herkes aynaya bakacak. Biz 2 gün öncesinde açıkladık. Orada bizim projelerimizle aynı projeler varsa kim ‘copy paste’ yapmıştır? Kaldı ki, bizim 2014 adayımızın seçim kataloğundan birçok proje bugün Sayın Başkan’ın açıkladığı projelerin arasında var. Evet belediyecilik vizyon işidir. Vizyon işiyse kim ayakları daha çok yere basarsa bu iş o kadar mantıklı ve akla uygun olur. Kimin projeleri akla ve mantığa uygun, hangisinin gerçekleşebilmesi daha fazla bunu zaten 31 Mart akşamı herkes görecek. Ama ben hiçbir zaman demiyorum ‘kardeşim benden aldın’ yaptın diye keşke benden alsa da yapsa aklın yolu bir. Biz zaten iyi yapılan her şeye ‘evet kardeşim bu iyidir, biz de bunu devam ettireceğiz’ diyoruz. Mesela sosyal market projesi, evet biz de devam ettireceğiz.”

“OYUNCAK KÜTÜPHANELERİMİZ
TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK”

MHP Kastamonu Belediye Başkan Adayı Vidinlioğlu, projeleri arasında bulunan Oyuncak Kütüphanesi’ne değindi.
Vidinlioğlu, “Biliyorsunuz çocuklarımız bizim geleceğimiz. Ülkemizin geleceği. Aileler olarak çocuklarımızın iyi yetişmeleri için her şeyin en iyisini yapmak istiyoruz. Çocuklarımızın en iyi eğitimi almaları, kendilerini geliştirmeleri, memleketimize ve ülkemize yararlı bireyler olabilmeleri adına birçok proje geliştirdik. Eğitim eşitsizliğini ortadan kaldırmak üzere Eğitim Konakları projemizi hazırladık. Bu sefer eğitimden de önce çocuklarımızın sağlıklı büyümelerinin temeli olan hayal kurma yeteneği ile ilgili bir projemiz var. Oyuncak Kütüphanesi. Aileler bilir, oyuncaklar ateş pahası. Her çocuğun bu oyuncaklara ulaşma imkanı yok. Biz de ülkemize birçok açıdan örnek olacak bir proje ile geliyoruz. Oyuncak Kütüphanesi ile memleketimizdeki her çocuğu oyuncaklarla tanıştıracağız. Oyuncaklara imrenerek bakacak çocuk kalmayacak Kastamonu’da. Oyuncak Kütüphanemizi şöyle oluşturacağız; çocuğu büyüyen evinde koli koli oyuncak bulunan hemşerilerimiz bu oyuncakları kütüphanemize bağışlayacak. Biz de bu oyuncakları tamir ederek şehrimizdeki tüm çocuklarımıza sunacağız. Kütüphane sistemi gibi üyelik sistemi olacak. Çocuklarımız beğendiği oyuncağı alacak, belirli bir süre oynayacak ve süresi dolduğunda geri getirecek. Böylece ailelerin bir israfını önlemiş olacağız aynı zamanda şehrimizde oyuncakla tanışmamış bir çocuk bırakmayacağız.” dedi.

MHP Kastamonu Belediye Başkan Adayı Galip Vidinlioğlu’na ziyaretlerinde MHP Kastamonu 23-24. Dönem Milletvekili Emin Çınar, bazı İl ve Belediye Meclis Üyesi adayları eşlik etti.