Vidinlioğlu: “Kastamonu’yu futbol kamp merkezi yapacağız”

MHP Kastamonu Belediye Başkan Adayı Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu, Şehit Mehmet Yılmaz İmam Hatip Ortaokulunu, Bilim Sanat Merkezini, Rehberlik Araştırma Merkezini, Eski Sanayi Sitesi Esnaflarını, Özel Bireylere ve Ailelere Yardımlaşma Derneğini ziyaret etti.

Gerçekleştirdiği ziyaretlerden sonra konuşan Vidinlioğlu, “Kastamonuspor’umuza düzenli bir gelir kapısı sağlayacağız” dedi ve şunları söyledi:

“OKULLARIMIZA ANTRENÖR DESTEĞİ VERECEĞİZ”

“Ülkemizde futbolda sezon öncesi, sezon ortası kamp yapılan yer deyince akla Antalya, Gerede gibi yerler akla geliyor. Yurtiçi ve yurtdışı takımlar buraları tercih ediyor. Biz de buradan yola çıkarak futbol turizmini geliştirmek ve şehrimize getirmek istiyoruz. Kadı Dağı mevkiinde belediye öncülüğünde kuracağımız kamp merkezi ile yerli ve yabancı takımların sezon öncesi, sezon ortası kamplarını burada yapmalarını sağlayacağız. Hem oksijeni bol, doğa ile iç içe bir tesis hem de İstanbul ve Ankara’ya yakınlığı ile tercih edilen bir alan oluşturacağız. Yapacağımız bu modern tesislerin tanıtımını yerli, yabancı bütün platformlarda gerçekleştirerek futbol kulüplerini buraya çekeceğiz. Tesislerimize gelen takımlar ile Kastamonuspor’umuzu hazırlık maçları ile karşılaştırarak diğer takım taraftarlarını da şehrimizde ağırlayacağız. Kastamonuspor’umuzu daha modern bir tesise kavuştururken hem Kastamonuspor’a hem de Kastamonu’ya düzenli bir gelir kapısı oluşturacağız. Futbol Turizmi’ni de şehrimize getirmiş olacağız” açıklamasında bulundu.

Vidinlioğlu, “Belediyemiz bünyesinde bulunacak antrenörlerimizle, okullarımızın Beden Eğitimi derslerinde çocuklarımıza, okulların talep ettiği branşta profesyonel destek vereceğiz. Futbol, voleybol, basketbol, hentbol başta olmak üzere bütün branşlarda sporcularımızı destekleyeceğiz. Yetenekli olan gençlerimizin, çocuklarımızın gelişimleri için başka şehirlerdeki imkanlara duydukları ihtiyacı sıfırlayacağız. Örnek olarak futbolda yetenekli olan bir çocuğumuzu keşfeden antrenörümüz, gencimizin Kastamonuspor antremanlarına çıkmasını, kendi geliştirmesi ve istenilen düzeye geldiğinde Kastamonuspor formasını giymesini sağlayabilecek. Bir nevi altyapı çalışması da olacak bu proje ile şehrimizin spor geleceğine de yön vereceğiz” dedi.

MHP Kastamonu Belediye Başkan Adayı Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu’na ziyaretlerinde MHP Kastamonu 2014 Belediye Başkan Adayı Hayati Hamzaoğlu, MHP Kastamonu 23-24. Dönem Milletvekili Emin Çınar, bazı İl Genel Meclis ve Belediye Meclis Üyeliği Adayları eşlik etti.