Vidinlioğlu okul ziyaretlerini sürdürüyor

Belediye Başkanı Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, Ceritoğlu İlk ve Ortaokulu ile Atatürk İlkokulu’yla yaptığı ziyaretlerle okul gezilerini sürdürüyor.

Daha öncesinde Kayı İlk ve Ortaokulu, Şehit Burak Kapucuoğlu İlkokulu, Abdurrahmanpaşa Lisesi ve 23 Ağustos İlkokulu’nu ziyaret eden Belediye Başkanı Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, 2020 yılının ilk mesai gününe de okulları ziyaret ederek başladı.

Başkan Vidinlioğlu’na Başkan Yardımcısı Mehmet Yurt da eşlik etti. Eğitim kurumlarının ihtiyaçlarını ve taleplerini dinlemek; öğretmen ve öğrencilerin sorunlarını, görüşlerini ve taleplerini bizzat öğrenmek adına okul ziyaretlerini gerçekleştirdiğini ifade eden Belediye Başkanı Vidinlioğlu, “Her şeyden önce halinizi, hatırınızı, keyfinizi sormak istedik. Taleplerinizi, önerilerinizi dinleyerek imkanlar dahilinde çözüm yolu bulmak adına sizlerle bir arada olmak istedik” dedi.

Öğretmen ve idarecilerle gerçekleştirdiği sohbette yapılan çalışmalara da değinen Vidinlioğlu, bu kapsamda dere yatağanın ıslahı, güneş elektrik enerjisi projesi, akıllı su pompaları, atık su arıtma tesisi, çalışan anneler için evde yardımcı personel projesi, şehir içi ulaşım konusunda planlanan çalışmalar, eski METEM binasında düzenlenecek meslek eğitim kurslarıgibi birçok konuda açıklamalarda bulundu.

Vidinlioğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Her şeyin başı eğitim. Bu noktada da sizlere çok iş düşüyor. Öğretmenlik, fedakarlık istiyor. Ben biraz da hekim olmam dolasıyla hekimliğe benzetiyorum. Sizler de mesai kavramını yok sayıyorsunuz. Size ihtiyaç duyulduğunda, yardımınızın gerektiği her anda sizler de hazırsınız. Geleceğimizi de sizler şekillendireceksiniz. Bu açıdan eğitim camiamızın güçlü olması lazım. Biz bu noktada yanınızdayız.”