Vidinlioğlu vites büyüttü

MHP Kastamonu Belediye Başkan adayı Galip Vidinlioğlu, yoğun bir mesai altında seçimlere olan hazırlığını sürdürüyor. Öncelikli olarak kurum ve esnaf ziyaretleri gerçekleştiren Vidinlioğlu, son olarak, Defterdarlık, Göç İdaresi Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Karayolları Bölge Müdürlüğü, Meteoroloji Müdürlüğü, Müftülük, Orman ve Su İşleri Müdürlüğü, PTT Müdürlüğü, SGK Müdürlüğü’nde kamu personelleriyle bir araya geldi.

Kastamonu göç alan bir kent konumuna getireceklerini ifade eden Galip Vidinlioğlu, “Uygulayacağımız projelerle, şehrimizden ayrılan gençlerimizin üniversiteyi de memleketlerinde okumalarını sağlayacağız. İş imkanı için ayrılanlara memleketlerinde istihdam sağlamak, ayrılmış olanları geri getirmek için çabalayacağız. Kastamonulu iş adamlarımızın memleketlerine yatırım yapmalarına önayak olacağız. Göç ile şehrimize gelen yabancı uyruklu misafirlerimizin, şehir içine doğru ve planlı bir şekilde yerleşmesini sağlamak adına belediye olarak her türlü desteği de sağlayacağız” dedi.

Ulaşım projeleriyle trafik sorunu da aşacaklarını söyleyen Vidinlioğlu, “Ulaşım sorunlarımızı aşmamız hem halkımız hem de projelerimizle canlandıracağımız turizm açısından çok önemli. Ağırlayacağımız turistlerin şehrimizde rahatça dolaşmalarını sağlayacağız. İnşallah hep beraber hem otopark hem de trafik sorunlarımızı aşacağız” açıklamasında bulundu.

Meteoroloji ziyareti hakkında ise Vidinlioğlu, şunları söyledi:

“Havalimanı denetlemesini de yapan Meteoroloji personelini dinledik. 19 ilçemizde toplam 32 adet istasyonla çalışan Meteoroloji Müdürlüğü’nün görüşleri bizim için oldukça değerlidir. Havalimanımızı geliştirmek, sorunlarını gidermek adına beraber çalışmalar yürüteceğiz. Havalimanı yapılırken bu konuda en önemli kurumlarımızdan olan Meteoroloji Müdürlüğü’nün fikrinin alınmaması bizi oldukça üzdü.  Şunu tekrar belirteceğim, belediyecilik dönemimizde tüm kurumlarımızla ortak çalışacağız.”

Ormanların yok olmaması için de çalışacaklarını ifade eden Vidinlioğlu, “Milli parklar hem estetik hem sosyal alan hem de doğamız açısından önemli. Şehrimizin sahip olduğu çarpık yapılaşmayı düzeltirken ağaçlandırmaya ve park alanlarına da önem vereceğiz. Çarpık yapılaşmayı Kastamonu’muza yakışır; yeşil, canlı ve düzenli bir şekilde düzelteceğiz” dedi.

OZAN ÖZDİL, GÖNÜLLÜ OLDU

Şehrimizin tanınmış doktoru Çocuk Doktoru Mehmet Şevket Özdil’in oğlu olan doğa ve portre fotoğrafçısı Ozan Özdil, MHP Kastamonu Belediye Başkan adayı Galip Vidinlioğlu’nun fotoğraf çalışmalarını yürümek için gönüllü oldu.

Tüm kampanya süreci boyunca MHP adayı Galip Vidinlioğlu’nun fotoğraf çalışmalarını yürümek için gönüllü olduğunu belirten Özdil, “Galip beyin fotojenikliği, samimi duruşu bu kararı almamı sağladı. Kamera karşısında da oldukça doğal ve rol yapmıyor. Bu her fotoğrafçının etkileneceği bir olay” dedi.

Özdil, “Kampanya sürecinin ardından da Galip bey isterse fotoğrafçısı olmaya devam edeceğim. Tüm ziyaret ve buluşmalarında yanında bulunarak, doğal ve samimi olduğu anları yakalıyorum. Bunların içinden sanatsal olanları da kendi web sitem ozanozdil.com’da da yayınlamaya başladım” açıklamasında bulundu.