Vidinlioğlu’ndan Eğitim Konakları vurgusu

Sosyal yardımları eğitimi de kapsayarak genişleteceklerini açıklayan ve Eğitim Konakları projesine verdiği önemi vurgulayan MHP belediye başkan adayı Op. Dr. Galip Vidinlioğlu, “Hakkaniyetli eğitimde başarılı olmuş bir modeli Kastamonu’ya getireceğiz. Durumu olan olmayan her çocukla öğretmenlerimizi buluşturacak Eğitim Konaklarımız olacak. Bunun için herkesle el ele vereceğiz. Tüm Türkiye’ye örnek olacağız. Eğitim konaklarımız eğitim eşitsizliğinin önüne geçecek” dedi.

 

MHP Kastamonu belediye başkan adayı Op. Dr. Galip Vidinlioğlu, Meclis Üyeleri ve Proje Tanıtım Toplantısından önce Güven Tur’u,  sonrasında ise Muhtarlar Federasyonunu ve Muhtarlar Federasyonu Başkanı Muammer Yapıcı’yı ziyaret etti.

Ziyaretlerinin ardından, toplantıda açıkladığı projelerinin ayrıntılarına değinen Vidinlioğlu, “Adaylığım gündeme geldiği andan itibaren sosyal yardımlara vurgu yaptım. Mevcut sosyal yardımların artarak devam edeceğini söyledim. ‘Sosyal yardımların kapsamını artıracağız’ dedim. Sosyal yardımların kapsamı da sadece gıda vb. yardımlar değildir. Bunun içinde eğitim de vardır başka şeyler de var. Bunun ilk adımı eğitimdir. Eğitimde sadece ek dersler, takviye kurslar değil, yabancı dil eğitim, geziler, hepsi olacak. Gençlerimizi sadece teorik eğitim değil pratik eğitim de vereceğiz. Gençlerimizi geleceğe hazırlayacağız” dedi.

“EĞİTİM KONAKLARIMIZ EĞİTİM EŞİTSİZLİĞİNİN ÖNÜNE GEÇECEK”

Sözlerine, büyük önem verdiğini vurguladığı Eğitim Konakları ile devam eden Vidinlioğlu, şunları söyledi:

“Eğitimde eşitlik denince herkesin eğitime erişebilme hakkı ya da cinsiyet eşitliği geliyor. Hiçbir çocuk doğduğu aileyi ve koşulları seçemez. Ancak toplumu yönetenler olarak bizler çocukların olumsuz koşullarını görüp, neye ihtiyacı olduğunu belirleyebilir ve ellerinden tutabiliriz. Maddi durumu iyi olan aileler çocuklarına iyi eğitim ve sosyal imkanları sunabiliyor. Gelecek hepimizin olacak ve bu geleceği tüm çocuklar birlikte kuracak. İlimizin asıl cevheri olan çocuklarımız ilimizin, ülkemizin ve dünyanın geleceğini şekillendirecek. Bu nedenle birinci önceliğimiz evlatlarımız. İlimizdeki her çocuğumuzun kendini önemli ve değerli hissettiği bir ortamda, onların kendi potansiyellerini keşfetmesi ve geliştirmesi için imkanlar sunacağız. Eminiz ki, çocuklarımızın içinden ne büyük sanatçılar, ne büyük bilim insanları, doktorlar, mühendisler çıkacaktır. Burası Rıfat Ilgaz, Oğuz Atay, Hadi Çaman, Erol Sayan, Cihan Ünal, Melek Ökte’nin memleketi. Başarılarıyla bu isimleri geçecek çocuklarımız. Hakkaniyetli eğitimde başarılı olmuş bir modeli Kastamonu’ya getireceğiz. Durumu olan olmayan her çocukla öğretmenlerimizi buluşturacak Eğitim Konaklarımız olacak. Bunun için herkesle el ele vereceğiz. Tüm Türkiye’ye örnek olacağız. Eğitim Fakültemizin değerli yönetimi ve akademisyenleriyle, yapılacak bu projenin planlanması ve yürütülmesinde başarılı olacağımıza inanıyorum.”

“ÇOCUKLARIMIZLA BİRÇOK FIRSAT SUNACAĞIZ”

Eğitim Konakları ile her çocuğa birçok fırsat sunacağını belirten Vidinlioğlu, “Ailelerin gözünün arkada kalmayacağı, güvenli bir alan oluşturacağız. Konak sorumlusu sürekli orada bulunan işinde uzman bir psikolog ve bir öğretmen olacak. Hafta içi ve hafta sonu açık olacak bu konaklarda, ders çalışmak için uygun ortamlar, her derse ait bir atölye hazırlayacağız. Dinlenme ve yemek için bir alan oluşturacağız, resim, müzik, el sanatları, drama ve oyun atölyesi bulunduracak bu konaklarımız ile tüm Türkiye’ye örnek olacak bir projeyi hayata geçireceğiz” açıklamasında bulundu.

“HEMŞEHRİLERİME TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Vidinlioğlu, “Proje Tanıtım Toplantısından sonra, Kastamonusporumuzun geleceğine yön vermek için ürettiğimiz proje için beni arayan, tebrik ve teşekkür eden yüzlerce hemşerime teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.

MHP Kastamonu Belediye Başkan Adayı Galip Vidinlioğlu’na ziyaretlerinde MHP Kastamonu Merkez İlçe Başkanı Emre Şahin, MHP Kastamonu 23-24. Dönem Milletvekili Emin Çınar ve bazı Meclis Üyeliği Adayları eşlik etti.