Vidinlioğlu’ndan Salıpazarı turu

MHP Kastamonu Belediye Başkan adayı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, Salıpazarı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde ziyaretlerde bulundu.

Salı pazarı esnafı ve vatandaşlarla sohbet eden Vidinlioğlu, “Pazar esnafımızı, süper marketlerle mücadele edecek seviyeye getireceğiz. Üretimde ve satışta gerekli olan desteği sağlayacağız. Üreteci ile alıcıyı buluşturacağız. Müteşebbis iş adamlarımızdan ve gerekli bakanlıklardan alacağımız desteklerle pazar alanlarımızı düzenleyeceğiz, şartları iyileştireceğiz. Ortada hiçbir mağduriyet bırakmayacağız. Konunun tüm muhataplarını dinleyerek, hep birlikte bu sorunları aşacağız” dedi.

İl Milli Eğitim Müdür Vekili Cengiz Bahçacıoğlu’na da nezaket ziyaretinde bulanan Galip Vidinlioğlu, “Aday tanıtım toplantısında da vurguladığım gibi benim buralara gelmemi sağlayan eğitimdir, eğitimdir, eğitimdir. Şehrimizi ve ülkemizi daha ileriye taşıyacak olan yine eğitimdir, eğitimdir, eğitimdir. Bunun önemini biliyorum. İl Milli Eğitim müdürlüğümüzle de bunun üzerine sohbet ettik. İl genelinde 326 tane okulumuz var. Derslik sayısı da arttı. Bunlar güzel gelişmeler fakat eğitimin kalitesini de artırmak oldukça önemli biz de bunun için çalışacağız. Fen ve diğer bilimlerin branş öğretmenleri başta olmak üzere hepsi toplayarak, fikirlerini alacağız. Laboratuvarlarımıza ihtiyaçları olan desteği vereceğiz. Gerekli malzemeleri karşılayacağız. Katılacakları tüm yarışmalarda yapılacak tüm projelerde biz belediye olarak arkalarında olacağız. Şehrimizin en büyük eksiklerinden biri olarak gördüğümüz Spor Lisesi konusu var. Spor Lisesi için en az 10 dönüm arsa gerekli, gerekli ve ilgili müteşebbis iş adamlarımızla yapacağımız konuşmalarda sadece istihdam için değil eğitim için gereken yatırımları da konuşacağız. Bakanlıklar ve gerekli merciler ile de bu konuları konuşacağız. Şehrimiz futboldan basketbola, voleyboldan hentbola, satrançtan tutunda diğer amatör branşlara kadar birçok yetenek barındırıyor. Geçmişte de günümüzde de bunun örnekleri var. Hem kızlarımızın hem de erkeklerimizin ilgi duydukları spor alanında kendileri geliştirebilmeleri adına Spor Lisesi bizim için oldukça önemli” şeklinde konuştu.