Voleybolda Doğa GSK 2.Lig’de

İlimizin voleybol branşındaki temsilcisi Doğa Gençlik ve Spor Kulübü, uzun bir süre sonrasında ilimizi Kadınlar Voleybol 2.Ligi’nde temsil etmenin heyecanı içerisinde.

2015-2016 yılından itibaren mahalli voleybol altyapı liglerinde mücadele eden, değişik yaş gruplarında 6 kategoride, 120 sporcuyla mücadelesini sürdüren Doğa Gençlik ve Spor Kulübü, 2017-2018 sezonunda Midi Voleybol Türkiye Şampiyonası’nda, 2018-2019 sezonunda Midi ve Küçükler Voleybol Türkiye Şampiyonası’nda Vakıfbank, İlbank, Karayolları gibi ülkemizin köklü kulüplerine karşı mücadele etmişti.

2018-2019 sezonunda bölgesel ligde mücadele eden Doğa Gençlik ve Spor Kulübü, Türkiye Voleybol Federasyonu’nun daveti ve Kastamonu Belediye Başkanlığı, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve ASKF Başkanlığı’nın teşvik ve destekleri ile Voleybol Kadınlar 2.Ligi’ne katılma kararı aldı.

Oyuncularının büyük çoğunluğu ilimiz gençlerinden oluşacak olan Doğa GSK’d antrenörlük görevini ise Ceylan Güney yapacak.

Tolga Eski’nin kulüp başkanlığını, Bilal Kunt’un voleybol şubesi sorumluluğunu yürüttüğü Doğa GSK’dan yapılan açıklamada, “Bu yola çıkmamıza vesile olan Belediye Başkanımız Galip Vidinlioğlu’na, Gençlik ve Spor İl Müdürü Reşat Asrak’a, ASKF Başkanı Adem Keloğlu’na, Voleybol İl Temsilcisi Alper Civelek’e, Kastamonu voleybol ailesinin tüm paydaşlarına teşekkür ediyoruz” denildi.