Yalçın Hoca’yla 5 saatlik ilk görüşme

Teklif sunuldu, süre tanındı
Kastamonuspor 1966’nın şampiyonluk hedeflediği yeni sezondaki teknik direktörünü belirleme çalışmalarını ilk teklifi götürdüğü isim olan Yalçın Koşukavak’la başlatan Yönetim, İstanbulspor’u 1. Lig’e taşıyan başarılı hocaya kararını vermesi için 2 gün süre tanıdı.

 

Kastamonuspor 1966’yı 1. Lig hedefine taşıyabilecek niteliklere sahip bir teknik adamla anlaşmak için harekete geçen Kulüp Başkanı Metehan Babaş ve yönetimi ilk hamlesini yaptı.

2. Lig Beyaz Grup’ta İstanbulspor’u şampiyon yaparak 1. Lig’e çıkartan Teknik Direktör Yalçın Koşukavak’ı dün Kastamonu’ya davet eden ve kendisiyle transfer masasına oturan yönetim, 44 yaşındaki çalıştırıcıyla 5 saat süren uzun bir görüşme gerçekleştirdi.

Kulüp Başkanı Metehan Babaş, Sportif Direktör Ahmet Cevher ve Futbol Şube Sorumlusu Ahmet Baysan’ın katıldığı görüşmede Yalçın Koşukavak’ın şartlarını dinleyen yönetim, başarılı teknik adama kendi şartlarını sundu.

İstanbulspor’la 34 maçta 21 galibiyet, 5 beraberlik ve 8 mağlubiyet alıp 68 puan toplayarak İstanbul temsilcisini 1. Lig’e taşıyan Yalçın Koşukavak’a teklifi değerlendirmesi için 2 gün süre veren Kastamonuspor 1966 yönetimi, genç hocadan olumsuz yanıt gelmesi halinde alternatif isimlere yönelecek.

İzmir doğumlu olan ve antrenörlük kariyerine 2005-2006 sezonunda Göztepe’de başlayan Yalçın Koşukavak, Karşıyaka, Manisaspor, Karacabey Birlikspor, Şanlıurfaspor ve Altay’da görev yaptı.

Karacabey Birlikspor’da 2013-2014 , Altay’da 2014-2015 ve İstanbulspor’da ise geçtiğimiz yıl Profeyonel Takım Teknik Sorumlusu lisansıyla maçlara çıkan Yalçın Koşukavak bu sezon İstanbulspor’da olduğu gibi diğer ekiplerde de Profesyonel Takım Antrenörü lisansıyla görev aldı.

Koşukavak’ın başında bulunduğu takımları 4-2-3-1 sisteminde oynatmasıyla biliniyor.