Yamalı’dan Kayıkcı’ya Bütünşehir tepkisi

Milliyetçi Hareket Partisi Hanönü İl Genel Meclis üyesi Metin Yamalı, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Kayıkcı’nın “Özel İdareler misyonunu tamamladı” şeklindeki açıklamasını talihsizlik olarak değerlendirdiğini söyledi.

Metin Yamalı, yaptığı yazılı açıklamada, “Bütünşehir projesi daha iyi hizmet yapma projesi değildir. Sadece  Ak Parti’nin il merkezlerinde seçim kaybetme korkusu ile hazırlamış olduğu bir seçim hilesi seçim cambazlığı projesidir” dedi.

Kastamonu genelinde görev yapan tüm muhtarlara çağrıda bulunduğunu da söyleyen Metin Yamalı, “Siz siz olun bu oyuna gelmeyin. Çok geçmeden imza toplayarak ya da toplu bir şekilde sayın Cumhurbaşkanı’na  mektup yazarak ilimizin bu projeye uygun olmadığını bir şekilde iletmemiz lazım. Sayın milletvekillerimizden ricam bu konunun geniş kapsamlı bir toplantı yapılarak tartışılmasını sağlamaları gerekmektedir. Bu proje ilimizde oldu bittiye getirilmemelidir. Çünkü bizim ilimiz 1000’nin üzerinde köyü, 3600’ün üzerinde mahallesi ve 10 bin kilometre  yol ağı olan bir coğrafyada bulunmaktadır. Onun için bu konu oldu bittiye getirilemez. . Ocak ayı il genel meclisi toplantısında önerge vererek her ilçeden bir muhtarımızın katılacağı bir heyetle Büyükşehir olan illerimize giderek konuyu yerinde, artısı ve eksisi ile bütün detaylarının incelenmesini talep edeceğim” dedi.