Yangınzede aileye ikinci alev darbesi

KASTAMONU'NUN İHSANGAZİ İLÇESİNDE 8 YIL ÖNCE ÇIKAN YANGINDA EVLERİNİ KAYBEDEN AİLENİN 3 KATLI EVİ YANGINDA KÜLE DÖNDÜ. 4 SAATTİR DEVAM EDEN YANGINA İTFAİYE EKİPLERİ MÜDAHALE EDİYOR. (VEDAT YUNUS İKİZOĞLU/KASTAMONU-İHA) Kastamonu'nun İhsangazi ilçesinde 8 yıl önce çıkan yangında evlerini kaybeden ailenin 3 katlı evi yangında küle döndü. 4 saattir devam eden yangına itfaiye ekipleri müdahale ediyor.

İhsangazi’de çıkan yangında, 8 yıl önce evlerini yine bir yangında kaybeden ailenin 3 katlı evi ile samanlık, odunluk ve ahırla küle döndü.

 

İhsangazi Yarışlar Köyü Karayaprak Mahallesinde çıkan yangın, yangınzede aileyi ikinci kez evsiz bıraktı.

Yangın, Salih Bakırcı’nın tarlasında biçtiği samanları taşımaya başladığı samanlıkta elektrik kontağından yangın başladı.

Ailenin dinlenmek için çalışmaya ara verdiği sırada başlayan ve kısa sürede büyüyen yangın, tüm samanlığı kapladı.

Yangının büyümesi üzerine Bakırcı ailesinin bireyleri ve köylüler, evde bulunan kıymetli eşyaları çıkartarak yangından kurtarmaya çalıştı. Ayrıca ahırda bulunan yeni doğmuş buzağı ile diğer büyükbaş hayvanlar da yangından kurtarıldı.

İhbar üzerine olay yerine İhsangazi Belediyesi itfaiye ekipleri yangını kontrol altına alamayınca çevre ilçelerden ve Kastamonu Belediyesi itfaiye ekiplerinden yardım istendi.

Bu sırada alevler Bakırcı ailesinin hemen bitişikte bulunan odunluk, ahır ile 3 katlı evine de sıçradı.

İhsangazi, Araç ve Kastamonu itfaiyeleri, Orman İşletme Müdürlüğü arazözü ve Özel İdare yangın söndürme tankerleri ile müdahale edilen yangında 3 katlı betonarme ev ile 2 samanlık, 1 odunluk ve 1 ahır tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi.

Salih Bakırcı’nın 8 yıl önce çıkan yangında da ahşap evi yanarak kullanılamaz hale gelmişti.

Yangın yerinde incelemelerde bulunmak üzere gelen İhsangazi Belediye Başkanı Hayati Sağlık, “Yangınsaat 21.24 saatinde meydana geldi. Ailemizin söylediğine göre samanlıkta ot boşaltırken elektrik tesisatı çekmişler, yangın öyle çıktığını tahmin ediyorlar. Av ve müştemilatı 7 kişilik Bakırcı ailemize ait. Samanlıkta çıkan yangın daha sonra evlerinin çatısına sıçramış, samanlık tamamen, evlerinin çatısı tamamen, yine odunlukları ve ahırları yandı. Çok şükür herhangi bir can kaybı yok” dedi. İHA