“Yardımdan çok istihdam”

Babaş’tan RYLA ziyareti

Kastamonu Rotary Kulübü’nün düzenlediği “Engelliler RYLA”sında katılımcılarla sabah kahvaltısında buluşan Belediye Başkanı Babaş, “Engelli vatandaşlarımıza yardımdan çok, onları istihdama yöneltmek istiyorum” dedi.

Engelsiz bir çevre yaratmanın çok ciddi uğraş gerektirdiğini kaydeden Belediye Başkanı Babaş, “Bu konuda yeniden planlamalar yapılması lazım” değerlendirmesinde bulundu.

Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Kastamonu Rotary Kulübü’nün Daday İksir Resort Town’da düzenlediği “Engelli Bireylere Yönelik Rotary Yarının Liderlerini Arıyor” seminerinde katılımcılar ile sabah kahvaltısında bir araya geldi.

Ülkemizin çeşitli şehirlerinden gelen katılımcılarla engelli vatandaşlar için yapılan belediye çalışmaları üzerinde uzun süre sohbet eden Belediye Başkanı Babaş, hatıra fotoğrafı çekiminin ardından katılımcılara ilimizin yöresel ürünlerinden hediyeler verdi.

Kastamonu Rotary Kulübü 2015-2016 Dönem Başkanı Murat Aydoğan ve kulüp temsilcileri tarafından karşılanan Belediye Başkanı Babaş’ın RYLA ziyaretine Daday Belediye Başkanı Hasan Fehmi Taş da katıldı.

Babaş: “Yardımdan çok istihdama yöneltmek istiyorum”

Kastamonu Rotary Kulübü’nün düzenlediği “Engelliler RYLA”sında katılımcılarla sabah kahvaltısında buluşan Belediye Başkanı Babaş, “Engelli vatandaşlarımıza yardımdan çok, onları istihdama yöneltmek istiyorum” dedi.

Kastamonu Belediyesi’nin engellilere yönelik projeleri ve hizmetleri konusunda detaylı açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Babaş, “Toplumsal hayattaki her şeyi engellilerin kullanabileceği bir forma dönüştürmek amacındayız” açıklamasında bulundu.

“Yeniden planlamalar yapılması lazım”

Engelsiz bir çevre yaratmanın çok ciddi uğraş gerektirdiğini kaydeden Belediye Başkanı Babaş şunları söyledi: “Engelli vatandaşlarla ilgili sorunların bir anda çözülmesini beklemek yanıltıcı olur. Uzun uğraş gerektiren bir süreç söz konusu. Bu konuda yeniden planlamalar yapılması lazım”.

“Engelsiz Yaşam Merkezi projemizi hayata geçireceğiz”

Engelli vatandaşlar için çeşitli projeler üzerinde çalıştıklarını kaydeden Belediye Başkanı Babaş, “Engelli vatandaşlarımızın kullanabilecekleri bir Engelsiz Yaşam Merkezi projemiz var. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile bu konuda işbirliğine gitmek istiyoruz. Biz arsasını vereceğiz” dedi.