Yarıştan kopmak sana yakışmaz

Arka arkaya aldığı üç yenilgiyle uzaklaşır gibi olduğu 1. Lig yarışını bırakmaya niyeti olmadığını 5-0’lık Amed galibiyetiyle gösteren Kastamonuspor 1966, bu konudaki kararlılığını ortaya koyup yarışa tutunma ve ligin ikinci yarısına iddiasını sürdürerek girme  bakımından galibiyetle ayrılması şart gözüken zorlu mu zorlu bir maça çıkıyor.

Taraftarının bu hafta daha da artacağı umulan tribün desteğini de arkasına alarak galibiyet hedefine ulaşmak için ter dökecek olan Kırmızı-siyahlıların rakibi, 11 haftadır yenilgi yüzü görmeyen ve lider Hatayspor’un 1 puan gerisinde, 2. sırada yer alan Afjet Afyonspor. Gazi Stadı’nda bugün oynanacak olan karşılaşma saat 13.30’da başlayacak.

İsmail Ertekin’in görevi bırakmasının ardından henüz yeni bir teknik direktörü işbaşına getirmeyen ve geçen hafta rüştlerini ispatlayan altyapı hocaları Ayhan Kaşukcu ve Muharrem Özkalaycı nezaretinde hazırlıklarını sürdüren Kastamonuspor 1966’nın, Amed maçındaki  performansını daha da artırıp gerçek gücünü sahaya tam olarak yansıtması bekleniyor.

Antrenör Ayhan Kaşukçu’nun yarınki maçta sahaya süreceği muhtemel 11 şöyle: Burak Cengiz – Ferit Erişçi, Oğuz Özden, Erkan Sekman, Ümit Karaal – Faruk Öcal, Savaş Tağa, Çağrı Bülbül – Ali Kuçik, Tayyib Kanarya, Youssef Yeşilmen. Karşılaşmayı Diyarbakır bölgesinden Selim Özen yönetecek.

Selim Özen’in yardımcılıklarını ise Sivas bölgesinden  Tolga Dede, Ankara bölgesinden  Mert Türk yapacak. Maçın dördüncüü hakemi ise Samsun bölgesinden Egemen Artun olacak. Kastamonuspor 1966 – Afjet Afyonspor maçında düdük çalacak olan Selim Özen ligin ilk haftasında Hatay’da oynanan ve 2-0 kaybettiğimiz maçı yönetmişti.