Yaşar Hoca ve Berkay terör kurbanı

Kastamonulu emekli eğitimci Yaşar Durakoğlu ve Karayolları Yapım Şefi Rasim Baş’ın ODTÜ öğrencisi oğlu Berkay Ankara’daki hain saldırıda şehit düşen yurttaşlarımız arasında…

 Ankara’da 37 yurttaşın hayatını kaybettiği hain terör saldırısında acı Kastamonu’ya da düştü.

Kastamonulu emekli eğitimci Yaşar Durakoğlu ve Karayolları Yapım Şefi İnş Müh. Rasim Baş’ın ODTÜ öğrencisi oğlu Berkay Baş, hain saldırının kurbanı oldu.

yaşar durakoğluAnkara’da yaşayan 69 yaşındaki emekli sanat tarihi öğretmeni Yaşar Durakoğlu’nun Ankara Bahçelievler Deneme Lisesi’nde müdür yardımcılığı görevinden emekli olduğu öğrenilirken, cenazesi ise dün Ankara Karşıyaka mezarlığında toprağa verildi.

Ankara merkezli olan Smart Mimarlık’ın sahibini Yüksek Mimar Saygın Durakoğlu’nun babası olan Yaşar Durakoğlu, patlama esnasında olay yerinde hayatını kaybedenler arasında yer aldı.

 

Karayolları’nda Berkay acısı


012Karayolları 15. Bölge Müdürlüğü’nde Yapım Kontrol Şefi olarak görev yapan İnşaat Mühendisi Rasim Baş’ın oğlu 21 yaşındaki ODTÜ öğrencisi Berkay Baş da Ankara’daki saldırıda hayatını kaybetti.

Ankara Polatlılı olan Rasim Baş’ın iki yıldır Kastamonu’da görev yaptığı, hain saldırı sonucu hayatını kaybeden Berkay Baş’ın ise Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde (ODTÜ) Metalurji Mühendisliği bölümü birinci sınıf öğrencisi olduğu öğrenildi.

Berkay Baş için dün memleketi Ankara’nın Polatlı ilçesinde cenaze töreni düzenlendi. Törene Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım da katıldı. Polatlı Şentepe Mahallesi Ulu Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Baş’ın cenazesi Polatlı şehir mezarlığında toprağa verildi.

aw687564Cenazede acılı baba Rasim Baş, Bakan Yıldırım’a sarılarak, “Terörü bitirin, terör artık can almasın” dedi.

Berkay Baş’ın sınıf arkadaşlarını gören baba Rasim Baş, tek tek hepsine sarılarak, “Siz hepiniz benim evladımsınız” derken, öğrenciler de buna karşılık yağmur altındaki cenaze töreninde, “Bizler de senin evladınız. Bak gökyüzü ağlıyor” diyerek cevap verdi. Anne Funda Baş ise ayakta durmakta oldukça güçlük çekti. (Haber Servisi – İHA)