Yaşar Oktay’ı kalbimize gömdük

Kastamonu çok değerli bir ismini, amansız hastalığa kurban verdi. 59 yaşında hayata veda eden Kastamonu futbolu ve basınının bilge kişiliği Yaşar Oktay, Cumartesi günü düzenlenen cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.

Gazeteciliğe kuruluşu aşamasında Nasrullah gazetesinde başlayan ve Yazı İşleri Müdürlüğü’nü üstlenen Oktay, Kastamonuspor formasını da taşıdığı futbolculuk yaşamını antrenörlük ve yöneticilikle taçlandırmış, Atıf Morkoyun’la birlikte kurdukları Demirspor’u genç futbolcuların boy verdiği örnek bir takıma dönüştürmüştü. Kastamonuspor’da da yöneticilik yapan Oktay, bir buçuk ay kadar önce teşhis konulan hastalığına cumartesi gününün ilk saatlerinde yenik düştü.

Eski Kastamonu Milletvekili merhum Osman Zeki Oktay ve İclal Sevim Oktay’ın oğulları, Ruşen, Saide ve Necip Oktay’ın ağabeyleri, merhum Mehmet Kaykanacı’nın yeğeni, Rasim Kaykanacı’nın da kuzeni olan Yaşar Oktay cumartesi günü ikindi namazı öncesinde Hz. Pir camiine getirildi.

Burada ikindi namazı sonrasında büyük katılımla birlikte kılınan cenaze namazının ardından Gümüşlüce’de bulunan aile mezarlığına defnedildi.

Oktay ailesi, taziyeleri evlerinde, Hz. Pir camiinde ve mezarlıkta kabul etti.

Cenaze törenine yerel basın mensupları, Kastamonuspor Başkanı Erkan Özcan’ın da aralarında olduğu Kastamonu futbol camiası, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Kayıkcı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Adem Keloğlu, CHP Merkez İlçe Başkanı Uğur Alemdar, CHP Kastamonu belediye başkan adayı Mustafa Öztürk başta olmak üzere Oktay ailesinin çok sayıda dost ve yakını katıldı.

Anısı her zaman canlı kalacak değerli arkadaşımıza rahmet, Oktay ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

CM