“Yatırımları hazmedemeyenler gönül köprülerini anlayamaz”

  • AK Parti Kastamonu Yerel Yönetimler Başkanı Mustafa Çağlı, “Eski Türkiye’nin kara siyaset alışkanlığından kendilerini kurtaramayanlar, halkın gönüllerinde var olamayanlar, Kastamonu’ya yapılan yatırımları hazmedemeyenler, Kastamonu’nun Başkanı olan Tahsin Babaş’ın aziz hemşehrilerimiz ile kurduğu gönül köprülerini anlayamazlar”

AK Parti Kastamonu Yerel Yönetimler Başkanı Mustafa Çağlı, yaptığı yazılı açıklamayla CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin’in seçim yasakları konusundaki söylemlerine yanıt verdi.

AK Parti’nin 2023’ün amiral gemisi olduğunu ifade eden Mustafa Çağlı, Mahalli İdareler Genel Seçimleri’ne katılacak tüm adaylara başarı dilediği açıklamasında, partilerinin ‘Tevazu, Samimiyet ve Gayret ile Önce Millet Önce Memleket’ yola çıktığından bahsetti ve “Tüm adaylarımızın gayesi millete hizmet adına proje üretmek ve üretilen projeleri en iyi şekilde anlatmak olacaktır” dedi.

Üretilen projeleri hayata geçirme noktasında kendilerinin en ufak bir sıkıntılarının olmadığını ifade eden Mustafa Çağlı, açıklamasında şunları ifade etti:

“Proje üretme becerisi olmayanların, boş laf üretmekte ısrarcı olduğu, yalan, söylenti ve fısıltı üzerine inşa ettikleri siyasetlerini sürdürdüklerini görmekteyiz. CHP Genel Merkezi tarafından görüşleri ve açıklamaları kale alınmayan Hikmet Erbilgin, ilin en üst makamlarına iş öğretmeye çalıştığı açıklamasında bir önceki açıklamasını da adeta yalanlamıştır. 16 Ocak’ta bir zafer kazanmış edasıyla Genel Seçim Tedbirleri belgesini karar belgesi gibi basın mensuplarına göndererek açıklamalar yapan Erbilgin, son yaptığı açıklamada Valilik tarafından 15 Ocak 2019 tarihinde yayınlanan belgenin genel seçim tedbirleri belgesi olduğunu itiraf etmiştir. Basın mensuplarına ve kamuoyuna açıkça ‘ben sizi 16 Ocak’ta kandırdım’ demiştir. Kamuoyuna Belediye Başkan aday adayı isimlerini açıkladıktan sonra ‘Bu iki aday adayından biri adayımız olacak’ diyen ancak Genel Merkezi tarafından kale alınmayan İl Başkanı imajını, kentimizin en üst yöneticilerine iş öğretme hadsizliği ve kaybeden psikolojisine bürünerek örtmeye çalışan Sayın Erbilgin’in düştüğü durum gerçekten üzücüdür. Erbilgin, şimdiden elde edeceği başarısızlığa kılıf arar duruma gelmiştir. Eski Türkiye’nin kara siyaset alışkanlığından kendilerini kurtaramayanlar, halkın gönüllerinde var olamayanlar, Kastamonu’ya yapılan yatırımları hazmedemeyenler, Kastamonu’nun Başkanı olan Tahsin Babaş’ın aziz hemşehrilerimiz ile kurduğu gönül köprülerini anlayamazlar. Kastamonu’nun söylenti, fısıltı, yalan veya mışlı-mişli açıklamalar yerine yeni projelere ihtiyacı vardır. Eski Türkiye’nin siyaset anlayışı Kastamonu’muza yeteri kadar zaman kaybettirmiştir. Bu kaybedilen zamanları geri kazanmanın tek yolu boş laftan değil yeni çözüm önerileri ve vizyon projeleri ortaya koymaktan geçer. Kastamonu’muzun birbirinden güzel mahallelerine gerdanlık misali 5’i 1’yerde projeleriyle seçim startını veren ve toplamda 125 projeyi şehrimize sunan Kastamonu Belediye Başkanımız ve Belediye Başkan adayımız Sayın Tahsin Babaş, dün olduğu gibi bugün de yarın da sevdası olan memleketine hizmete yoğunlaşacaktır.  Sayın Tahsin Babaş’ın mesleği belediyecilik, sevdası ise memlekettir. Tüm AK kadrolar Kastamonu’ya değer katmak için projelerle aziz hemşehrilerimizin karşısında olacaktır.”