Yeneroğlu’ndan “alternatif biziz” mesajı

Partisinin Kastamonu Merkez İlçe Kongresi’ne katılan DEVA Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, iktidarı eleştirdiği ve ülkenin kötü yönetildiğini söylediği konuşmasında, Türkiye’nin artık bir alternatifi bulunduğunu, ekonomideki sorunları çözecek isim olarak genel başkanları Babacan’ın görüldüğünüsöyledi.

Merkez İlçe’nin yeni başkanı, mevcut başkan mevcut başkan İhsan Özbay’a üstünlük sağlayan Vedat Musaoğlu oldu.

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Kastamonu Merkez İlçe 1. Olağan Kongresi cumartesi günü Armoni Otel’in salonunda yapıldı.

İki listenin yarıştığı kongredeki seçimde kurucu başkan İhsan Özbay 8 oy alırken, 17 oy alan Vedat Musaoğlu DEVA Merkez İlçe’nin yeni başkanı oldu.

Kongreye üyelerin yanı sıra DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili, Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Mustafa Yeneroğlu ve İl Başkanı Av. Hüseyin Canal da katıldı.

Divan Başkanlığını Sabahattin Büyükoral, Yardımcılığını Necmettin Baştaş ve katipüyeliğini de Ayten Kökgöz’ün yaptığı kongrede saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İhsan Özbay, Vedat Musaoğlu, Hüseyin Canal ve Mustafa Yeneroğlubirer konuşma yaptı.

Kongrede Merkez ilçenin 25 üyesi hazır bulunarak oylarını kullandı. Yapılan seçimde önceki başkan 8 oy alırken, yeni başkan 17 oy alarak seçimi kazandı.

Faaliyet raporu, mali rapor Sabahat Sarıcı tarafından okundu, oy birliğiyle ibra edildi.

Vedat Musaoğlu başkanlığındaki yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Osman Bahşin Kesercioğlu, Sefer Küçük, Hakan Sarıoğlu, Fehmi Kuru, Bayram Bakırcı, Tarık Kaptan, Hüseyin Calay, Mehmet Tunca, Halil Solak, Semra Öztürk, Uğur Pideci, Hüseyin Işık, Nurullah Emre Güneş ve Atakan Kaçan.

İhsan Özbay

DEVA Partisi kurucu Merkez İlçe Başkanı İhsan Özbay yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Hukukun üstünlüğü vazgeçilmezimiz, liyakat olmazsa olmazımız, ortak akıl yol haritamız diyerek çıktığımız hukuki yolda bugün ilk kongremizi gerçekleştiriyoruz. Ülkemizin ve ilimizin sorunlarını çözecek devası, DEVA Partisi vardır. Bizde buna inanarak yola çıktık. Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi,‘Hayatta tam mutluluk ve esenlik ancak gelecek kuşakların şerefi, varlığı esenliği içinde çalışmakta bulunabilir.’ Bunu başarmak için tamda olmak istediğim yerdeyim. Gerçeklerin ortaya çıkmasından korkanlar, güneşin doğmasını istemezler. Lakin güneş doğduktan sonra güneşin yükselişini kimse engelleyemez. Bizde DEVA Partisi olarak ilk seçimimizde iktidar ve halkımıza da deva olacağız.”

Vedat Musaoğlu

DEVA Partisi’nin yeni Merkez İlçe Başkanı Vedat Musaoğlu, seçim sonrası yaptığı kısa konuşmada kendisine ve yönetimine verilen görevi en iyi şekilde yerine getirerek çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti ve bu göreve layık gördükleri için üyelerine teşekkür etti.

 

 

 Hüseyin Canal

DEVA Partisi Kastamonu İl Başkanı Av. Hüseyin Canal, konuşmasında, yetki belgesini 25 Haziran’da alıp teşkilatlanma çalışmalarını başlattıklarını hatırlattı ve “Bugünkü kongremize iki arkadaşımız aday oldular. İki arkadaşıma da başarılar diliyorum. Ben bu kongre sürecinin huzurlu bir şekilde geçmesini de temenni ediyor, tüm katılımcılarımıza da teşekkür ediyorum” dedi.

 

Mustafa Yeneroğlu

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili, Hukuk ve Adalet Politikaları BaşkanıMustafa Yeneroğluise yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Aylarca süren bir çalışma içersinde bu noktaya geldik. Bütün Türkiye’de çok yoğun bir çalışma temposu içersinde 90 kurucumuzla, sonradan kurul üyeleri ile 94 arkadaşımızla birlikte ülkenin her yerinde gerçekten yoğun bir çalışma içersindeyiz. Her tarafta teşkilatlanarak seçime katılım yetkinliğine hazır bir parti olma noktasına geleceğiz.

Biz yola şu iddia ile çıktık…Üç kriterimiz oldu, bunun ötesinde bir kriter koymadık.

İyi insanlarla yola çıkacağız…Ne yaparsa yapsın; ister ayakkabı boyacısı olsun, ister sanayici olsun işini iyi yapan arkadaşlarımızla yola çıkacağız.

Ortak paydamız da bütün arkadaşlarımızın birbirlerini eşit kabul ettiği, Türkiye’de yaşayan her bir ferdi eşit kabul ettiği demokrat bir anlayışla yola çıkacağız.

Bizim temel üç kriterimiz bunlar.

300’den fazla arkadaşımızla parti programımızı hazırladık. Parti programımızda bizim için en önemli şey şuydu:

Bu ülkede bugün ne eksik? Hukuk eksik, adalet eksik. Adaletin olmadığı yerde başka bir şey konuşmaya gerek yok.

Bugün Türkiye’de çok şey konuşabiliriz, en önemli hepimizin canını sıkan, birçok insanımızın gerçekten hayatını karartan ekonomik sıkıntılar. Sokağa çıktığımızda bunu çok net bir şekilde görüyoruz.

Ülke şu anda çok kötü yönetiliyor, bizim ülkemiz bunu hak etmiyor. Ülkenin hukukla, demokrasiyle, ehliyetle, liyakatli insanlar tarafından yönetilmesi gerekiyor. Allah’a çok şükür Türkiye’mizin her tarafında bu insanlar mevcut. Ülkemiz şu anda kötü yönetiliyor. Artık Türkiye’de alternatif var, buda DEVA Partisi’dir. Güçlü bir şekilde partimizi kurduk, güçlü bir şekilde de ülkeyi yönetmeye talibiz.

Artık sokaklarda insanlar,‘ekonomiyi kim çözer?’ denildiğinde açık ara Ali Babacan ismini vermektedir. Ülke felakete doğru gidiyor. Ekonomi gerçekten çok kötü bir noktada. Birkaç ay sonra bankaların başına ne geleceğini biz kestiremiyoruz. Ülkenin döviz rezervlerinin tamamını bitirdiler. Elde birkaç ay sonraki borçları ödeyebilecek döviz bile kalmadı.

Ülkenin refaha, bugünlerde yaşanan sıkıntıların acilen çözülmesi için iyi bir yönetime, bunun içinde DEVA partisine ihtiyacı var. Ülkenin bu kriz içersinden bir an önce çıkması noktasından yola çıkarak bu sorunları çözmemiz lazım. Daha fazla hukuk ve daha fazla demokrasi noktasında ülkenin gerçekten bizlere büyük ihtiyacı da var. DEVA ailesi olarak da biz buna hazırız.”

Cengiz MUHZİROĞLU