Yeni başkandan “ihracat” vurgusu

MÜSİAD Kastamonu Şubesi’nin geçen hafta sonu yapılan genel kurulunda başkanlığa seçilen Ahmet Sevgilioğlu, yaptığı açıklamada, “Kardeşlik platformu” ve “bereket kapısı” olan MÜSİAD çatısı altında üyelerimizin işlerinin daha da büyütülmesi ve ihracatlarının yaygınlaştırılarak artırılmasına öncelik vereceğiz” dedi.

 

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kastamonu Şubesinin geçtiğimiz cumartesi günü MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan’ın katılımı ile gerçekleştirilen 4. Olağan Genel Kurul Toplantısı sonrası basın açıklaması yapıldı.

Genel Kurulda Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçilen Ahmet Sevgilioğluyaptığı açıklamadaşunları söyledi:

‘’MÜSİAD Genel Başkanımız Sayın Abdurrahman Kaan’ın katılımı ile yaptığımız 4. Olağan Genel Kurulumuzu hayırlısı ile gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Yıllardır çeşitli kademelerinde görev aldığım MÜSİAD Kastamonu Şubemizde yeni yönetim kurulumuzla beraber temsil görevine bizleri layık gören MÜSİAD Genel Merkezimize, Genel Başkanımıza ve bizlere bu görevi tevdi eden bütün üyelerimize yönetim kurulumuz adına teşekkür ederim.

“Kardeşlik platformu” ve “bereket kapısı” olan MÜSİAD çatısı altında üyelerimizin işlerinin daha da büyütülmesi ve ihracatlarının yaygınlaştırılarak artırılmasına öncelik vereceğiz. Ayrıca bölgedeki şubelerimizle daha sıkı işbirliği yapılarak ticaret hacimlerimizin artırılması, Genç MÜSİAD’ın büyütülerek daha aktif hâle getirilmesi; ilim adamlarımızdan, üniversitemizden daha fazla faydalanılması gibi yepyeni projeleri hayata geçireceğiz. Bunlar, bizim üyelerimize karşı görevlerimizdir ancak istihdam sağladığımız, yaşadığımız bu kadim şehre karşıda vefa borcumuz vardır. Sanattan yeme içme sektörüne, inşaattan sanayiye, kültürden eğitime, turizmden sağlığa her sektörde; konusunda uzman, sektöründe etkin üyelerimizle birlikte, bütün sivil toplum kuruluşları ve kamu kurumlarımızla ülkemizin refahı ve bekası, şehrimizin tarihî ve kültürel değerlerinin korunması, turizminin gelişmesi ve halkımızın yaşam kalitesinin artırılması için birlikte çalışmak istiyoruz. Bu bağlamda üzerimize ne düşerse herhangi bir karşılık beklemeden yapmaya hazırız.

Genel kurulumuz sonrası Genel Başkanımız Sayın Abdurrahman Kaan, her seferinde beğeni ve sevgisini dile getirdiği şehrimizde oldukça fazla zaman geçirdi. Kaldığı süre içerisinde Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odamızı, şube binamızı ve beş üyemizi ziyarette bulundular.  Yoğun gündemine rağmen bizlere ayırdığı zaman ve üyelerimizle istişarelerinden dolayı kendilerine teşekkür ederim.

Ayrıca bizleri genel kurulumuza gelerek yalnız bırakmayan değerli il protokolümüze, siyasi parti başkan ve yönetim kurulu üyelerine, resmî kurum ve kuruluşların idarecilerine, sivil toplum kuruluşlarımızın başkanlarına, kıymetli basın mensuplarımıza, saygıdedğer emniyet güçlerimize, üyelerimize,MÜSİAD düşüncesine fikren ve bedenen destek olan bütün misafirlerimize şükranlarımızı sunuyoruz.’’