Yeni Emniyet Müdürü Necati Denizci

  • Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla yayınlanan kararnameye göre Kastamonu İl Emniyet Müdürü değişti. 26 Ekim 2016 yılından bu tarafa Kastamonu İl Emniyet Müdürü olarak görev yapan Metin Turgay Karabulak, merkeze alınırken, yerine ise Kocaeli İl Emniyet Müdürü Necati Denizci atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla, Emniyet Müdürleri Kararnamesi dün Resmi Gazete’de yayımlandı. Atama kararına göre 25 Ekim 2016 tarihinden bu tarafa Kastamonu İl Emniyet Müdürü olarak görev yapan Metin Turgay Karabulak merkeze alınırken, yerine ise Kocaeli İl Emniyet Müdürü Necati Denizci atandı.

Atamalarda boşta bulunan 4 emniyet genel müdür yardımcılığı görevine atama yapılırken, 49 ilin emniyet müdürü değiştirildi. 17 müdür merkeze çekildi. Bu illerden 14’ünün emniyet müdürü, polis başmüfettişliğine getirildi.

NECATİ DENİZCİ KİMDİR?

1962 yılında Amasya Suluova’da dünyaya geldi. Önce 1980 yılında Polis Koleji, ardından 1984 yılında Polis Akademisi’nden mezun oldu.

Sırasıyla Trabzon İl Emniyet Müdürlüğü, Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü, Sinop İl Emniyet Müdürlüğü, Adana İl Emniyet Müdürlüğü, Gümüşhane İl Emniyet Müdürlüğü, Samsun İl Emniyet Müdürlüğü, Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Yüksek Okulu’nda Emniyet Müdürü (Öğretim Görevlisi) görevini yaptıktan sonra 2008 yılında 1.Sınıf Emniyet Müdürlüğü’ne terfi etti.

Teftiş Kurulu Başkanlığı ve Strateji Daire Başkanlığı’nda görevlerde bulunan Necati Denizci, 2014-2016 yılları arasında Batman İl Emniyet Müdürü, 2016-2019 yılları arasında da Kocaeli İl Emniyet Müdürü olarak görev yaptı.

İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, evli olup 1 kız ve 1 erkek çocuk babasıdır.