“Yeni hastane eylülde açılacak”

AK Parti Milletvekilleri Metin Çelik ile Murat Demir, yapım çalışmaları sürmekte olan yeni Devlet Hastanesi binasında incelemelerde bulundu. Metin Çelik, bölgede ve Türkiye’de örnek olacağını söylediği yeni hastanenin yüzde 70{inin tamamlandığını Eylül ayında hizmete gireceğini açıkladı.

Daha önce inşa edilen hastane binasının Hacettepe Üniversitesi’ne devredilmesi yüzünden buradan 7-8 yıl yararlanılamadığını, bu yüzden yeni bir hastane projesi için harekete geçtiklerini hatırlatan Çelik, ve “Şu anda hastanemizde bir gecikme söz konusu değil” dedi.

Hastanenin bölgesel olarak da önemli olduğuna değinen Murat Demir ise, “Hastaların yatarken huzur bulabileceği bir yer olduğunu gördük. Bu bölgenin potansiyeli en yüksek olan hastane olacak. Bununla alakalı eleştiriler çıkıyor. Ortada büyük bir iş var. Her şart düşünülerek, hareket ediliyor” diye konuştu.

 

CENGİZ MUHZİROĞLU

AK Parti Milletvekilleri Metin Çelik ile Murat Demir, yapım çalışmaları sürmekte olan yeni Devlet hastanesi binasını gezip incelemelerde bulundu.

“Yüzde 70 oranında tamamlandı”

Hastane inşaatının son durumu hakkında bilgi veren AK Parti Milletvekili Metin Çelik, “Hastane inşaatının yüzde 70 oranında tamamlandığını söyleyerek, “Eylül ayı gibi hastaneyi hizmete açabileceğimizi düşünüyorum. Bunun yanında çevresindeki işlerle ilgili bir iki problem olduğunu tespit ettik. Onları biz de takip edeceğiz. Bunları da aşacağız. Çok güzel bir hastane yapılıyor. Türkiye’ye örnek olabilecek bir hastane yapılıyor” dedi.

“Hızlı şekilde tamamlanması için uğraşıyoruz”

Hastanenin geciktiğine yönelik iddialara da değinen Çelik, “Biz de önceden bu hastaneyi hizmete açmak isterdik. AK Parti 2003 yılında iktidara geldi. İktidara geldiğinde ilimizde 1996 yılında temeli atılan devlet hastanesi bitirilememişti. Biz bu hastaneyi 2006-2007 yılında açılacak hale getirdik. Tam açma aşamasında iken, Hacettepe Üniversitesi’ne devri öngörüldü. Fakat ondan sonra Hacettepe ile sorunlar yaşandı. Devlet hastanesi hazır yapılmışken, bundan dolayı 7-8 yıl bundan istifade edemedik. Ondan sonra 2010-2011 yılında Bakanımıza, Hacettepe’nin buraya gelmesinin mümkün olmadığını ve yeni bir hastaneye ihtiyacımız olduğunu belirterek, yeni hastane için adım attık. 2014 yılında da gelişmelerden sonra projemiz yeniden revize edildi. Şu anda hastanemizde bir gecikme söz konusu değil. Biz de elimizden geldikçe hastanenin hızlı bir şekilde tamamlanması için uğraşıyoruz” diye konuştu.

 

“Ağız Diş Sağlığı Hastanesi’nde hukuki bir süreç var”

Hacettepe Tıp Fakültesi’ne de açıklamasında değinen Çelik, “Şu anda bizim tek sıkıntımız, daha önce yapılan ihalelerin bir an önce tasfiye edilmesi. Ağız Diş Sağlığı Hastanesi’nde şu anda olan hukuki bir süreç var. Umarım bir sıkıntı olmaz ve bu inşaat da biter” dedi.

“Bölgenin potansiyeli en yüksek hastanesi”

Hastanenin bölgesel olarak da önemli olduğuna değinen AK Parti Milletvekili Murat Demir ise, “Hastaların yatarken huzur bulabileceği bir yer olduğunu gördük. Bu bölgenin potansiyeli en yüksek olan hastane olacak. Bununla alakalı eleştiriler çıkıyor. Ortada büyük bir iş var. Her şart düşünülerek, hareket ediliyor. Biz konuşana değil, iş yapana bakıyoruz. O konuşanlar da buraya girince, burayı yapanlara içinden teşekkür edecektir. Kastamonu’da her şey değişecek. İş ürüyor burada” dedi.

“Amacımız en iyi projei uygulamak “

Devlet Hastanesi Proje Müdürü İnşaat Mühendisi Ali Duman projeyle ilgili bilgi verirken şunları söyledi: “Biz de sayın Vekillerimize Devlet Hastanesi yapımı projesini ve yapımını gelerek takip ettikleri ve inceledikleri içinde çok teşekkür ediyoruz. Burada yaşadığımız sorunlarımızı da milletvekillerimize ilettik, onlar da elinden geldiğince yardımcı olacaklarını ve sorunları da çözeceklerini söylediler. Devlet Hastanesi projemiz başarılı bir şekilde devam ediyor, çalışmalarımıza hız verdik, amacımız en iyi bir projeyi Kastamonu’ya kazandırmak. Bunun için de alanında uzman ekibimizle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Milletvekilliermiz ve diğer bürokralarımız da bizleri ziyaret ediyorlar, yalnız bırakmıyorlar. Bu yüzden de çok memnunuz, bizde çalışmalarımzda tüm emeği ve katkısı geçenlere, ziyaretimize gelenlere de teşekkür ediyoruz.”

 

İnceleme gezisine AK Parti Kastamonu Milletvekilleri Metin Çelik ve Murat Demir, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Kıvanç Özdemir, Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Abdülkadir Ilgaz, Yönetim Hizmetleri Şube Müdürü Erdal Dirgenci, Devlet Hastanesi Proje Müdürü İnşaat Mühendisi Ali Duman ile diğer ilgili kişiler katıldı.

 

Cengiz MUHZİROĞLU